نحوه آموزش و یادگیری زبان انگلیسی در زمان کم در این مقاله توضیح داده شده است. برای یادگیری سریع زبان این متن را بخوانید.

نحوه آموزش و یادگیری زبان انگلیسی در زمان کم

یادگیری زبان انگلیسی در متن

لغات و کلمات جدید را در قالب جمله و در متن یاد بگیرید.

هر لغت جدیدی را که یاد گرفتید نحوه کاربرد و استفاده آن را در جمله بررسی نمایید و یاد بگیرید. لغات جدید را همواره مرور کنید و در مکالماتتان از آن‌ها استفاده نمایید.
حین گوش دادن به اخبار و داستان‌های انگلیسی دقت کنید که لغات جدید را تشخیص دهید.
در یادگیری زبان مداومت داشته باشید و آموزش آن را قطع نکنید. آموزش پیوسته و مداوم از کلاسهای فشرده تاثیر بیشتر و ماندگارتری دارد.
میزان مطالعه روزانه خود برای یادگیری زبان انگلیسی را افزایش دهید.
از هر فرصتی برای یادگیری استفاده کنید. فلش کارتهایی همراه خود داشته باشید تا در اتوبوس و مترو و … لغات جدید را مرور نمائید.

استفاده از زبان انگلیسی در زندگی روزمره

یادگیری زبان انگلیسی در زمان کم | استفاده از زبان انگلیسی در زندگی روزمره

محیطی را برای خود فراهم کنید که در آن بیشتر از حرف زدن و نوشتن به زبان خودتان، انگلیسی بنویسید، انگلیسی گوش دهید و به زبان انگلیسی حرف بزنید.

هر چه بیشتر با آموزش و یادگیری زبان درگیر شوید، سریعتر یاد می گیرد. به زبان انگلیسی نامه بنویسید.
خاطرات روزانه‌تان را هم می‌توانید به زبان انگلیسی بنویسید.
لیست خرید روزانه، برنامه ریزی روز بعد و …. را هم به انگلیسی بنویسید. در مکالمات روزانه از اصطلاحات و لغاتی که یاد می‌گیرید استفاده کنید. 
اگر با دوستانتان به کلاسهای آموزش زبان می‌روید می‌توانید در مسیر رفت و برگشت کلاس به زبان انگلیسی صحبت کنید و از اصطلاحات جدیدی که یاد گرفته اید استفاده نمائید.
حین رانندگی به رادیو زبان انگلیسی گوش دهید. یکی از بهترین اوقاتی که برای یادگیری در حالت کلی و برای یادگیری زبان انگلیسی می‌توانید از آن استفاده کنید حین رانندگی است.
با گوش دادن به کانال زبان انگلیسی رادیو می‌توانید از وقتی که برای رانندگی صرف می‌کنید هم نهایت استفاده را ببرید. در کلاسهای اموزش زبان اموزشگاه‌ها شرکت کنید.
 شرکت در کلاس‌های رسمی آموزشگاه‌ها به صورت مداوم و بدون قطع کردن آن هم یکی از بهترین راهکارها برای آموزش زبان است.
البته در کنار کلاس‌های آموزشگاه‌ها موارد دیگر که در بالا به آنها اشاره شد هم لازم است.

استفاده درست از کلاس های آموزشی

یادگیری زبان انگلیسی در زمان کم |استفاده درست از کلاس های آموزشی

سعی کنید بهترین استفاده را از زمان کلاس خودتان داشته باشید.

به جای آنکه به نحوه تدریس مدرس و یا شرایط کلاس و … معترض باشید سعی کنید از حداقل امکاناتی که وجود دارد بیشترین استفاده را داشته باشید. خصوصا زمانی که شما در کلاس می‌گذرانید دیگر باز نخواهد گشت.
پس وقتی در کلاس زبان انگلیسی حاضر هستید حضور کاملی داشته باشید و از زمان خودتان بهترین استفاده را بکنید.
در طول ترم سعی کنید به صورت مداوم و با برنامه ریزی زبان انگلیسی را بخوانید.
تمرینات را در منزل انجام دهید و لغات و گرامرهای جدید را مرتبا مرور کنید.
اگر لغات و کلمات جدید را در قالب جمله و متن و در طول زمان آموزش ببینید، دیرتر هم فراموش خواهید کرد. برای موفقیت در امتحان زبان می‌توانید از مدرسین خصوصی زبان هم کمک بگیرید.
زبان انگلیسی را به صورت مداوم و پیوسته مطالعه کنید. این‌طور نباشد که یک هفته هر روز ۲ یا ۳ ساعت وقت بگذارید و بعد از آن دو هفته دیگر هیچ کاری انجام ندهید.
اگر می‌خواهید برنامه ریزی شما برای یادگیری زبان خوب باشد باید این نکته را در آن رعایت کنید و به صورت مداوم مطالعه نمائید.

برنامه ریزی مختص خود داشته باشید

یادگیری زبان انگلیسی در زمان کم | برنامه ریزی مختص خود داشته باشید

بهترین ویژگی ای که برنامه ریزی شما برای یادگیری زبان در منزل باید داشته باشد این است که با عادت ها و ویژگی‌های اخلاقی شما سازگار باشد.

اگر صبح برای یادگیری زبان سر حال تر هستید ساعت مطالعه زبان را صبح قرار دهید. اگر آخر شب زمان مناسب‌تری است، آخر شب درس بخوانید.
برنامه شما باید منطبق بر عادت‌های شما باشد. اگر هدف شما از مطالعه زبان انگلیسی این است که مکالمه زبان را خوب آموزش ببینید و بتوانید به انگلیسی خوب حرف بزنید، تعدادی از کارهای گفته شده باز هم ممکن است برای شما مفید باشد ولی علاوه بر آن کارهای دیگری هم باید انجام دهید.
استفاده از کلاس‌های تدریس خصوصی برای آموزش مکالمه زبان هم مفید است.
در صورتی‌که در جستجوی برنامه ریزی خوب برای یادگیری زبان انگلیسی در منزل هستید، هدف خودتان را مشخص کنید و در طول زمان و به صورت پیوسته زبان انگلیسی را بخوانید.
استفاده از کلاسهای خصوصی برای یادگیری زبان در هر صورت مفید است.
برای آموزش مکالمه زبان سعی کنید در اطراف خودتان یک محیط آموزنده ایجاد کنید.
اگر می خواهید به زبان انگلیسی خوب حرف بزنید تا جایی که می توانید گوش دهید.

برای یادگیری زبان انگلیسی فیلم ببینید و ویدیو تماشا کنید

یادگیری زبان انگلیسی در زمان کم | برای یادگیری زبان انگلیسی فیلم ببینید و ویدیو تماشا کنید

تماشای فیلم هم حالت تفریحی و مفرحی دارد و هم چون در قالب یک داستان به مکالمات گوش می دهید اگر حتی بسیاری از کلمات را بلد نباشید به تدریج راه خواهید افتاد.

در بسیاری از کلاسهای آموزش زبان انگلیسی در آموزگاهها هم دیدن فیلم و ویدیو یکی از بخش های اصلی کلاس است.
می توانید یک سریال که به زبان انگلیسی است و برای خودتان به لحاظ موضوعی هم جالب می باشد را تهیه کنید و هر روز یک قسمت از آن را ببینید.
در حقیقت برای آموزش بهتر زبان انگلیسی هر چه بیشتر محیطی که در اطراف خودتان می سازید مشابه حالتی باشد که انگار کسانی که اطراف شما هستند با همین زبان در حال حرف زدن می باشند، موفق تر خواهید بود.
تماشای فیلم یکی از راهکارهایی است که می تواند چنین حالتی را برای شما ایجاد کند.
حتی می توانید اخبار و مطالبی را که قبلا به زبان مادری خودتان گوش می دادید از این به بعد به زبان انگلیسی گوش بدهید.
هر چه بیشتر خودتان را با یادگیری زبان انگلیسی درگیری کنید پیشرفت شما سریعتر خواهد بود. در انجمن ها و فرومهایی که به زبان انگلیسی است نظر بدهید و در شبکه های اجتماعی فعال باشید.
 با فعالیت در انجمن ها و فرومهایی که به زبان انگلیسی هستند می توانید خودتان را امتحان کنید.
در رابطه با موضوع کاری خودتان و یا هر موضوعی که به آن علاقه دارید به زبان انگلیسی جستجو کنید و فرومهای مرتبط را پیدا کنید.
در مکالمات و سوال و جوابها شرکت کنید و نظر بدهید.
نظرات دیگران را بخوانید و به لغات و کلماتی که استفاده کرده اند دقت کنید.
به این ترتیب می توانید هم در زمینه کاری و یا در زمینه مورد علاقه خودتان اطلاعات کسب کنید و هم زبان انگلیسی خودتان را تقویت نمائید.

چگونه مکالمه زبان را یاد بگیریم؟ 

یادگیری زبان انگلیسی در زمان کم | چگونه مکالمه زبان را یاد بگیریم؟

برای یادگیری مکالمه زبان در زمان کم و با کیفیت بالا باید در اطراف خودتان محیطی را فراهم کنید که به یادگیری شما کمک زیادی بکند و در ضمن از تمام فرصت هایی که دارید برای آموزش مکالمه استفاده کنید.

این‌که بخواهید فقط در کلاسهای آموزش مکالمه شرکت کنید و در هفته سه چهار جلسه در کلاس حضور داشته باشید کافی نیست.
باید در تمام طول روز و در برنامه روزانه خودتان مکالمه زبان را تمرین کنید. برای موفقیت در یادگیری مکالمه زبان عاملی که خیلی اهمیت دارد حضور ذهن و تعداد کلمه هایی است که به صورت اکتیو بلد هستید.
باید تلاش کنید دایره لغات خودتان را گسترش دهید و لغات را در داخل متن و جمله یاد بگیرید و در عین حال به صورت مداوم مرور کنید تا همواره حضور ذهن کافی داشته باشید و بتوانید در مکالمات خودتان از این لغات استفاده کنید.
کلمات و لغات را در داخل جمله و متن یاد بگیرید و با آنها جمله هایی برای خودتان بنویسید تا در ذهن شما باقی بماند. اینکه فقط بخواهید معنی کلمات را تک تک حفظ کنید فایده ای ندارد.
تعداد کلماتی که در مکالمه زبان می توانید به صورت عملی استفاده کنید مهم است.

راه های مختلف را انتخاب کنید

یادگیری زبان انگلیسی در زمان کم | راه های مختلف را انتخاب کنید

می توانید خودتان در اینترنت عبارت یادگیری زبان را جستجو کنید تا روش های مختلفی به شما پیشنهاد شود. حتی سایت های زیادی در این زمینه فعال هستند.

مثلا سایت britishcouncil یا cambridgeenglish در این زمینه سایت های خوبی هستند. راهکار دیگر این است که به فیلم و اخبار انگلیسی گوش دهید.
سعی کنید در اطراف خودتان محیطی فراهم کنید که به پیشرفت شما در این زمینه کمک زیادی بکند.
می توانید برنامه روزانه خودتان را به زبان انگلیسی بنویسید، اگر خاطره می نویسید به زبان انگلیسی باشد، اخبار و فیلم های انگلیسی را گوش دهید و ببینید، حتی در بانک وقتی از عابربانک استفاده می کنید زبان آن را انگلیسی انتخاب نمائید.
داستان ها و کتاب های انگلیسی بخوانید و جلوی آینه با خودتان به زبان انگلیسی حرف بزنید.
مثلا وقتی کاری را انجام می دهید که تمرکز بالایی نمی خواهد (ظرف شستن، پیاده روی و ….) در ذهن خودتان به زبان انگلیسی وقایع و اتفاقات را توضیح دهید.
اگر همسر، دوست و یا برادر شما هم در حال یادگیری زبان است به هم قول بدهید که فقط به زبان انگلیسی با یکدیگر حرف بزنید.

در یک زمان مشخص زبان بخوانید

یادگیری زبان انگلیسی در زمان کم | در یک زمان مشخص زبان بخوانید

برای خوب یاد گرفتن زبان انگلیسی باید به آن اهمیت بدهید و برای یادگیری آن وقت بگذارید و متعهد شوید هر روز مقداری از وقت خودتان را به آن اختصاص دهید.

می توانید از جزوات آموزشی موجود  در همین سایت ایران مدرس هم استفاده کنید.
سعی کنید دایره لغات خودتان را هم افزایش دهید. بسیاری از لغاتی که بلد هستید را معمولا در مکالمات خودتان استفاده نمی کنید.
این لغات اگر در جمله ای توسط کسی گفته شود معنی آن را می دانید ولی خودتان معمولا استفاده ای از آن نمی کنید و یا اگر جایی واقعا لازم باشد از ان استفاده نمائید یادتان نمی آید.
این لغات برای مکالمه زبان شما خیلی مفید نیستند. باید سعی کنید هر لغتی را که یاد می گیرید به اندازه کافی مرور نمائید و با آن جمله بسازید و فرم های مختلف یک کلمه و نحوه کاربرد آن را هم بلد باشید.
دایره لغات خودتان را گسترش دهید و کلماتی که بلد هستید را از حالت پسیو یا غیر فعال به حالت اکتیو یا فعال تغییر دهید.
با کلماتی که بلد هستید و کمتر استفاده می کنید جمله بسازید و از آنها استفاده نمائید. استفاده از کلاس های خصوصی آموزش زبان، کلاس های بحث آزاد و کلاس های گروهی ای که در آموزشگاهها برگزار می شود هم برای یادگیری خوب و بهتر زبان مفید است.
مهمتر از همه این موارد تعهد به یادگیری زبان و اختصاص دادن وقت کافی به یادگیری آن در طول زمان است.

یادگیری زبان انگلیسی با کلاس های نیاز محور

یادگیری زبان انگلیسی در زمان کم | یادگیری زبان انگلیسی با کلاس های نیاز محور

کلاس های تدریس خصوصی زبان انگلیسی و یا هر درس دیگری خوبی و مزیتی که دارد این است که شخصی سازی می شود.

به عبارت دیگر در این کلاس ها برنامه ای از قبل مشخص نشده است و متناسب با نیاز دانش آموز یا دانشجو در این کلاس ها مطالب مفیدی ارائه می گردد و برای هر شاگرد سطح مطالب ارائه شده، نحوه تدریس و …. می تواند متفاوت باشد.
معلم و استاد خصوصی زبان انگلیسی در کلاس های خصوصی خودش را با سطح دانسته های شاگرد وفق می دهد به گونه ای که کلاس برای شاگرد مفید باشد.
در کلاس های گروهی شاگردها هستند که باید خودشان را با سطح کلاس وفق دهند و این می تواند باعث شود برای تعدادی از آنها کلاس مفید نباشد.
در کلاس های خصوصی چون سطح کلاس متناسب با سطح دانسته های قبلی و توانایی شاگرد تنظیم می شود، در نتیجه وقت کلاس بسیار بازدهی خوب و بالایی خواهد داشت و در نتیجه در زمان کوتاهتری می توان زبان را یاد گرفت.
یکی از مهمترین مزیت های کلاس های خصوصی زبان همین است که کلاس متناسب با سطح نیاز شاگرد قابل تنظیم کردن است و این بسیار عالی و مفید می باشد.
استفاده از کلاس های خصوصی زبان را به عنوان یک راهکار خوب برای یادگیری زبان انگلیسی در کوتاه ترین زمان مد نظر داشته باشید.
وقتی در کنار خودتان یک معلم خوب و مجرب زبان انگلیسی دارید علاوه بر اینکه برای شما مطالب را تشریح می کند در رابطه با نحوه مطالعه درس، برنامه ریزی برای یادگیری بهتر، منابع خوب برای آموزش زبان و …. هم شما را راهنمایی خواهد نمود.
البته اینکه زبان را چقدر زود یاد بگیرید به این هم بستگی دارد که خودتان هم چقدر برای یادگیری آن وقت می گذارید و در فاصله زمانی بین کلاس ها به هر میزان بیشتر مطالعه و مرور کنید سرعت و کیفیت یادگیری شما افزایش پیدا می کند.

منبع:

وب سایت ویرگول

نویسنده:

mec.mohammadi