نکات طلایی برای یادگیری لغات پرکاربرد زبان انگلیسی

متاسفانه برای یادگیری زبان انگلیسی یک روش ایده آل و ثابت وجود ندارد. اما از طرفی جای خوشحالی دارد که روش های بسیاری برای این امر موجود است که حق انتخاب و فرصت بیشتری در اختیار ما می گذارد. برای مثال یادگیری لغات جدید برای هر شخصی می تواند متفاوت باشد. برخی لغت و معنی اش را در کنار هم قرار می دهند و اقدام به حفظ و یادگیری آن می کنند و برخی سعی می کنند لغات جدید را در قالب یک متن بیآموزند. در ادامه با نکات طلایی برای یادگیری لغات پرکاربرد زبان انگلیسی آشنا خواهید شد.

۱- تهیه لیست

برای یادگیری واژگان پرکاربرد انگلیسی حتما لازم نیست که دیکشنری را باز کنید و به دنبال یافتن کلمات جدید باشید. اگر به اطراف خودتان بنگرید با لغات بسیاری مواجه می شوید. صحبت کردن با افراد بومی ، تماشای برنامه های انگلیسی زبان ، مطالعه روزنامه های انگلیسی و … به شما کمک می کنند تا انبوهی از کلمات جدید را بیابید. پس برای دسترسی راحت تر به این لغات یک لیست تهیه کنید. سعی کنید این لیست را همراه خود داشته باشید تا بتوانید در هر مکان و زمانی به راحتی به آن دسترسی داشته باشید و آنها را مرور کنید.


۲- استفاده از کلمات جدید در مکالمات

حال که لیست خود را تهیه کرده اید ، با تمرکز بر روی کلمات جدید ممکن است که کلمات قبلی را فراموش کنید. هر چه این واژگان را بیشتر استفاده کنید بیشتر در ذهن شما ثبت می شوند.

لیست خود را آخر هر هفته بخوانید. تا جایی که ممکن است کلمات جدید را در طول هفته به کار ببرید. بعد از مدتی که لیست های مختلفی را آماده کردید به عقب برگردید و لیست های قدیمی را نیز مرور کنید. اگر کلمه ای از لیست های قدیمی را فراموش کردید ، آن را به لیست جدید اضافه کنید.


۳- یادگیری کلمات در قالب متن

بهتر است که کلمات را در قالب یک متن بیآموزید. یک راه موثر این است که کلمات را به همراه جمله حفظ کنید. این امر باعث می شود که نه تنها کلمه را به خاطر بسپارید بلکه یاد می گیرید که چگونه از آن کلمه در یک جمله استفاده کنید.


۴- استفاده از دیکشنری های آنلاین

استفاده از دیکشنری های کتابی مفید است اما دیکشنری های آنلاین علاوه بر دسترسی راحت ، به شما امکانات بیشتری ارائه می دهند.

برخی از آنها علاوه بر کلمات مورد نظر ، کلمات مرتبط و مترادف را نیز نمایش می دهند که این امر موجب یادگیری بیشتر و بهتر کلمات می شود.


۵- نوشتن در وبلاگ شخصی

خواندن مطالب یک وبلاگ کمک شایانی به یادگیری لغات پرکاربرد زبان انگلیسی می کند اما نوشتن در وبلاگ ، از آن هم بهتر است! شما می توانید یک وبلاگ شخصی راه اندازی کنید و در آن شروع به نوشتن مطلب و مقاله کنید. می توانید راجع به هر موضوعی که دلتان می خواهد بنویسید. در مورد ورزش ، مد و فشن ، تکنولوژی و یا هر موضوع دیگری.

هنگامی که می نویسید ممکن است لازم باشد که کلمات جدیدی در مطلب خود به کار ببرید. هنگامی که در دیکشنری به دنبال آن واژه های جدید می گردید فرآیند یادگیری در ذهن شما ناخودآگاه شکل می گیرد و همچنین به مرور زمان می آموزید که چگونه از آن کلمات در متون خود استفاده کنید.

این مقالات را با دوستان خود و افراد بومی به اشتراک بگذارید و از آنها بخواهید که نظرشان را راجع به مطلب شما بنویسند.

نکات طلایی برای یادگیری لغات پرکاربرد زبان انگلیسی


۶- یادگیری کلمات با بخش کردن آنها

بسیاری از کلمات از چند بخش تشکیل شده اند. ریشه ، پسوند و یا پیشوند. هر کدام از این قسمت ها خود دارای یک معنی ویژه هستند. یادگیری ریشه ها و همچنین پسوندها و پیشوندها خود به تنهایی شاخه مهمی در زبان انگلیسی به شمار می رود. به همین منظور ما در زبان دیلی برای این موضوع آموزش های ویژه ای فراهم کرده ایم که می توانید از آنها استفاده و زبان انگلیسی خود را حرفه ای تر کنید.


۷- سوال کلیدی

برای یادگیری هر چه بیشتر لغات پرکاربرد و جدید می بایست یک سوال کلیدی را مدام از خودتان بپرسید. ”معنی این کلمه چه می شود؟“

این سوال باعث می شود که هیچ گاه دست از یادگیری نکشید و در هر شرایطی به دنبال معنی کلمات جدید باشید.

منبع: ویرگول

نویسنده: زبان دیلی

امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شود.