یادگیری زبان انگلیسی برای مهاجرت چقدر مهمه؟ برای مهاجرت با هر هدف و روشی چه نیاز به مدرک زبان داشته باشیم ، چه نداشته باشیم ، یادگیری زبان کشوری که قصد مهاجرت بهش رو داریم خیلی مهمه. چون قراره توی اون کشور زندگی کنیم و بدون دونستن زبانشون در حد یه مکالمه روزمره کارمون خیلی سخت میشه، و قطعا قرار نیست همیشه توی خونه بشینیم و کسی رو نبینیم. و برای هر کار کوچیکی به ارتباط و مکالمه با مردم اون کشور نیاز داریم. پس اگر قصد مهاجرت دارین بهتره قبل رفتن تا میتونی در یادگیری زبان برای مهاجرت قبل از رفتن همه تلاشت رو بکنی.

یادگیری زبان انگلیسی برای مهاجرت

توی این مقاله قراره اطلاعات کلی راجع به مهاجرت و اینکه چه کارهایی لازمه بکنیم که توی آزمون های مورد نیاز و تسلط روی زمان بهترین نتیجه رو بگیریم . پس اگر دنبال یه مهاجرت بی دغدغه و موفقیت در هر مرحله یادگیری زبان هستی با من در این مقاله همراه شو.

فهرست مطالب
راه های مهاجرت
فرق یادگیری زبان بین مهاجرت کاری و تحصیلی
مدارک مورد نیاز زبان برای مهاجرت تحصیلی
معیارهای نمره قبولی در آزمون های مورد نیاز
چه کارهایی برای یادگیری زبان انگلیسی برای مهاجرت نیازه که انجام بدیم؟
برای پیشرفت بیشتر توی مکالمه میتونین از دوره های صرفا مکالمه به شکل حتی آنلاین استفاده کنین.
کنترل استرس و بالا بردن انگیزه در یادگیری

راه های مهاجرت

باید گفت راه های زیادی برای مهاجرت وجود داره ، مهم اینه که هدف از مهاجرت و کشور انتخابی چی باشه و چه برنامه ای برای بعد از مهاجرت داری. مهاجرت از راه های کار ، تحصیل، سرمایه گذاری، تولد ، ازدواج، پناهندگی و… باشه. ولی هدف ما توی این مقاله راه هایی است که نیاز یادگیری زبان و گرفتن مدرک مورد نیاز باشه.

یادگیری زبان انگلیسی برای مهاجرت

راه هایی که نیاز به مدرک و یادگیری زبان انگلیسی برای مهاجرت

نیاز مدرک زبان برای روشهای مهاجرت کاری و تحصیلی همیشه مورد نیاز بوده با این تفاوت مردک مورد نیاز برای تحصیل جدی تر و بانمره های قابل قبولتری نیاز هست.

فرق یادگیری زبان بین مهاجرت کاری و تحصیلی

مهاجرت کاری: یادگیری زبان و گرفتن مدرک برای مهاجرت کاری در کشورهای پیشرفته آمریکا، انگلستان، استرالیا و.. بیشتر به مدرک آیلتس جنرال نیاز هست. و نمره مورد نیاز بررای این مدرک مثل مهاجرت تحصیلی نیاز نیست خیلی بالا باشه و نمره ۵٫۵ الی ۶ و در موارد کمتر که کم پیش میاد نهایتا نمره ۷ مورد نیاز هست.

مهاجرت تحصیلی: برای مهاجرت تحصیلی نیاز به مدرک آیلتس آکادمیک و یا تافل دارید که حداقل نمره برای آسلتس تا ۶٫۵ کافی هست. ولی این رو فراموش نکنین که اگر نمره بلاتری مثلا نمره ۷ و یا ۸ رو بگیرید در همون دانشگاهی که با نمره ۶٫۵ پذیرش گرفتید مزایای خیلی بیشتری با نمره بالاتر بهتون تعلق میگیره.

مدارک مورد نیاز زبان برای مهاجرت تحصیلی

مهاجرت به هر کشوری جدای از اینکه چه کشوری باشه نیاز به تسلط به زبان اون کشور و یا زبان دومش هست.

برای مهاجرت به کشورهای پیشرفته مثل انگلیس آمریکا و استرالیا گرفتن مدرک آیلتس و یا تافل ضروریه.

یادگیری زبان انگلیسی برای مهاجرت

معیارهای نمره قبولی در آزمون های مورد نیاز

نمره قبولی بستگی به یه سری عواملمتفاوته که همه اونهارو قبل مهاجرت باید در نظر بگیری.

۱٫ کشور مقصد مهاجرت

۲٫ رشته تحصیلی

۳٫ دانشگاه مورد نظر

۴٫ مقطع تحصیلی

چه کارهایی برای یادگیری زبان انگلیسی برای مهاجرت نیازه که انجام بدیم؟

۱٫مشورت با یک مشاور مهاجرتی

بعد از اینک ههد و کشور مورد نظرتون رو انتخاب کردین ، اولین و بهترین کار مشورت با یه مشاور مهاجرتی برای اطلاع از همه مراحل قانونی و مهمتر از همه اطلاع از مدرک زبان مورد نیاز با حداقل نمره قبولی هست. برای مهاجرت غیر از خوندن زبان کارهای زیادی باید بکنین و مدارک زیادی باید جمع آموری کنین با این کار ذهنتون برای کارهایی که پیش روتون هسته باز تر میشه و بعد از یه دید کلی به کارها میتونین یه زمانبندی منطقی بکنین و بدون استرس برای یاد گیری زبان مورد نظز وقت بزارین

زمانبندی و برنامه ریزی درست جهت یادگیری زبان برای مهاجرت:

قدم بعدی بعد از اینکه اطلاعات لازم برای مدرک زبان مورد نظر و هرچیزی رو متوجه شدین نیاز به یه برنامه دقیق و مشخص برای یادگیری زبان و گرفتن مدرک آیلتس و یا تافل باید مشخص کنین. و اگر رمان کمی دارین این برنامه ریزی خیلی مهمه چون باعث میشه بدونین چقدر زمان دارین و باید چقدر زمان بزارین و تلاش کنین.

۲٫شرکت کردن در دوره های آیلتس و تافل استاندارد و اصولی

روش های خود خوان برای قبولی توی این آزمون ها شدنیه اگر بتونین با این روش موفق بشین که بهتون تبریک میگم چون کار ساده ای نیست. ازونجایی که این آزمون ها تکنیک ها و اصول خاصی داره داشتن یه مربی که بتونه تمام این نکات رو بهتون بگه و با اون پیش برین هم کار قبولی رو راحتر میکنه و هم با سرعت بیشتری میتونین از این سد بگذرین. مخصوصا اگر زمان کمی داشته باشین روش خود خوان خیلی توصیه نمیشه.

تمرکز و وقت گذاشتن بیشتر روی مکالمه

برای مهاجرت تسلط به مکالمه زبان نقش خیلی مهمی داره به دو دلیل:

نیاز ارتباط با مردم کشور مورد نظر: به هر کشوری که مهاجرت کنیم نیاز داریم که زبانشون رو بلد باشیم چون حتما با مردمش در ارتباطیم و جدای از یادگیری زبان باید بتونیم مهارت مکالمه مون رو قوی کنیم تا راحتر و سریعتر ارتباط برقرار کنیم و این باعث پیشرفت همه جانبه امون توی هر زمینه مثل کار، تحصیل ، پیدا کردن دوست و خیلی چیزها میشه.

شانس بیشتر برای موفقیت در آزمون آیلتس و تافل و …: ازونجایی یکی از مهمترین مراحل این آزمون ها قبولی توی بخش مصاحبه است، تسلط به مکالمه و لهجه و در لحظه حرف زدن راجع به موضوع ها خیلی نقش مهمی رو بازی میکنه پس نباید کار کردن و تمرکز روی مکالمه رو نادیده بگیرین.

برای پیشرفت بیشتر توی مکالمه میتونین از دوره های صرفا مکالمه به شکل حتی آنلاین استفاده کنین.

مزیت این دوره ها

صرفا مکالمه محور بودن و داشتن یه مربی که زمان بیشتری برای مکالمه بزاره.

اگر سرکار میرین و به هر دلیلی وقت کافی ندارین با کلاس آنلاین میتونین از هر زمان برای یادگیری مکالمه و صرفه جویی در وقت مکالمه ات رو قوی بکنی.

یادگیری زبان انگلیسی برای مهاجرت

کنترل استرس و بالا بردن انگیزه در یادگیری

در هر صورت یادگیری زبان وقبولی در آزمون های آیلتس و تافل کار ساده ای نیست. و کسایی که وعده قبولی با دوره های ۳ ماهه و کمتر رو میدن وعده ای پوچی بیشتر نیست. پس باید برای این هدف تمام هم و غم خودتون رو بزارید و یادگیری رو چزوی از دغدغه تون قرار بدین. ولی کنار این همه فشار داشتن انگیزه و حفظ آرامش و کنترل استرس رو نباید فراموش کنین.

چون با همه تلاشی که میکنین استرس بیشتر از حد منطقی میتونه همه چیز رو خراب بکنه. برای کمتر شدن استرس فقط باید به موفقیتون فکر کنین و با بوجود آوردن وقت های کوچیک ریلکس کردن بین درس خوندن و استفاده از روش های متنوع یادگیری مثل یادگیری با آهنگ و فیلم و پادکست میتونین از این استرس کم کنین و انگیزه و علاقه یادگیریتون رو بالا ببرین.

امدیدوارم از مقاله یادگیری زبان انگلیسی برای مهاجرت استفاده کرده مفید کرده و لذت برده باشی. در کنار تمام این تکنیک ها و راهکارها که خیلیم مفید و کاربردیه، مهمترین کار بیشتر تلاش و پشتکارتون هست، مهاجرت کار ساده و راحتی نیست ولی اگر همه چیز و اصولی جلو ببری و همه تلاشت رو بکنی میبینی که اونقدرام کار سختی نیست.