بازی قطعا برای هر کسی جذابه! این موضوع ربطی به سن هم نداره! یادگیری زبان انگلیسی با بازی یکی از کار هایی هست که تو دنیای تکنولوژی امروزی دور از ذهن به نظر نمیرسه! خب شما بزرگسالان که ممکنه اهل بازی هم باشید، چرا همزبان زبان انگلیسی هم یاد نمیگیرید؟

یادگیری زبان انگلیسی با بازی چطور میتونه به ما کمک کنه؟

بازی کردن یکی از بهترین انگیزه ها برای یادگرفتن زبان انگلیسی هست! حفظ کردن لغت و گرامر کار کسل کننده ای هست و آدم رو از یاد گرفتن زبان جدید خسته میکنه! اما یادگیری زبان انگلیسی با بازی به صورت نا خودآگاه سرگرم کننده و آموزنده ست.

مهم نیست چند سالتونه، این بازی هایی که معرفی می‌کنیم برای بزرگسالان هستن و راحت باهاشون ارتباط برقرار میکنید!

English Quiz Questions and Answers

این بازی توسط معلم های انگلیسی زبان طراحی شده و خیلی ساده هست! پیچیدگی خاصی نداره و برای هر سطحی مناسبه!

Ruzzle

این بازی از نوع پازل هست! ممکنه یکم سخت به نظر برسه اما با سوالات آسون شروع میشه و به مرور سخت میشه! در آخر شما کلی لغت انگلیسی جدید و عبارت جدید بلدید و پازل هم حل کردید! این بازی میتونه به فیسبوک و توئیتر هم وصل بشه تا دوستای جدید پیدا کنید، سوال بپرسید و نتیجه ها رو به اشتراک بذارید! ورژن موبایل هم داره که در اپ استور و گوگل پلی پیدا میشه!

Babbel

این برنامه قبلا به عنوان اپلیکیشن تقویت زبان انگلیسی معرفی شده بود و خب خیلی هم معروفه! اکثر برنامه های آموزش زبان کندن یا رو موبایل خوب کار نمیکنن، اما این برنامه خیلی روان و سریع هست! کار کردن باهاش خیلی راحته، کلیک میکنید و میرید جلو و در آخر کلی لغت و عبارت جدید بلدید!

زبان انگلیسی با بازی

Free Rice

این برنامه خیلی لذت بخش و ساده هست. اما بهترین مزیتش اینه که به ازای هر سوال درست شما به کشورهای فقیر ۱۰ تا دونه برنج میبخشه! این یعنی فقط یه بازی نیست و یه خیریه در راستای کاهش گرسنگی در سطح جهان هم محسوب میشه!

BrainPOP Esl

این بازی خیلی وقته که معرفی شده اما مکنه نشناسیدش! بهتره باهاش کار کنید تا از یادگیری لذت ببرید.

Games to Learn English

خب اینجا یه وبسایت داریم که منبع نا متناهی بازی هست! میتونید برید تو سایتشون و کلی بازی های انگلیسی مثل Hangman و Compare رو بازی کنید.

زبان انگلیسی با بازی

ESL Games+

یه مجموعه کامل از بازی ها اینجا براتون آماده ست! این وبسایت خیلی محبوبه و رو موبایل خوب کار میکنه. میتونید بازی ها رو از این سایت دانلود و روی موبایل یا تبلت خودتون نصب کنید.

به جز بازی یه سری تمرین و بازی های صفحه ای قابل پرینت گرفتن رو این وبسایت وجود دارن که میتونید اونا رو پرینت بگیرید و از بازی در دنیای واقعی لذت ببرید.

Supiki

منطق این بازی انگلیسی حرف زدن با اعتماد به نفس هست!!! اگه خجالت میکشید که حرف بزنید، این بازی میاد کمکتون تا مکالمه انگلیسی رو تقویت کنید. اما چطوری؟ شما باهاش حرف میزنید، اونم متقابلا جوابتون رو میده!

خب پس اگه از انگلیسی حرف زدن میترسید یا فکر میکنید ممکنه اشتباه کنید به سراغ این برنامه برید. فرد حقیقی اون پشت نیست که بخواد به شما خرده بگیره یا متوجه نشه! راحت باشید و تمرین کنید.

زبان انگلیسی با بازی

Games by British Council

بیریتیش کنسول خودش یه برند در آموزش زبان انگلیسی محسوب میشه و همه میشناسنش! حالا این برند کلی بازی اصولی و استاندارد داره ارائه میده که حیفه اونا رو از دست بدید!

Apps by British Council

به جز بازی های بیریتیش کنسول کلی اپلیکیشن یادگیری زبان انگلیسی هم در این مجموعه ارائه میشه که انتخاب فوق العاده ای برای تقویت زبان انگلیسی هستن!

در آخر فراموش نکنید که بازی های موبایل خیلی جذابن و حتی ممکنه معتادشون بشید! هر چند این اعتیاد مثبته اما احتیاط کنید. دیگه چه راهی ساده تر از بازی کردن؟ همین امروز یکی از این بازی ها رو نصب و یادگیری رو شروع کنید.