آیا یادگیری زبان انگلیسی با تماشای سریال روش خوبی است؟ یا اینکه فکر میکنی تماشای سریال یه سرگرمی ساده یا اتلاف وقته؟ درسته که یادگیری زبان بیشتر با کتابها و کلاسهای آموزشی است. ولی تجربه و تحقیقات نشون داده که تاثیر انکار نشدنی تماشای فیلم و سریال رو نباید نادیده گرفت. شاید تا الان فیلم های انگلیسی زبان زیادی دیدی که برای یادگیری زبان بهشون توجه نکردی ولی بهتره بدونی این روش خیلی میتونه به جنبه های دیگه یادگیری زبان کمک بکنه که بیشتر از راه دیدن سریال و فیلم میتونیم بدست بیاریم. مثل اصطلاحات روزمره، بهبود لهجه، listening، مهارت شنیداری و… . با ۹ سریال برتر برای یادگیری زبان انگلیسی میخوایم ببینیم این کار چطوری شدنیه

پس کنترل تلوزیون رو بردار و بزن بریم چون قراره با این مقاله و معرفی سریال های برتر، موثرترین روش های یادگیری زبان با سریال رو بررسی کنیم و کلی سریال کاربردی رو معرفی کنیم.

نکاتی که باید به اونها توجه کنیم

9 سریال برتر برای یادگیری زبان انگلیسی
تماشای فیلم
Woman watching tv at home.

انتخاب سریالی که سطح اون با ما مناسب باشه: سریالی مناسب سطح ما است که بتونیم حداقل متوجه ۵۰درصد مکالمات که میشه بشیم.

انتخاب سریالی که ژانر اون برامون جذاب باشه: این موضوع بستگی به سلیقه مون داره. پس باید سریالی انتخاب کنیم که از اون لذت ببریم و بخوایم که تا آخر اون رو دنبال بکنیم.

تکرار و تداوم در دیدن سریال: اگر انتظار داشته باشید که با دیدن فقط یه سریال میتونید سطح زبان رو بالا ببرید همین الان باید این فکر رو فراموش کنید چون یادگیری زبان نتیجه تکرار و تلاش مکرر هست.

روش ها و تکنیک های یادگیری زبان انگلیسی با سریال

9 سریال برتر برای یادگیری زبان انگلیسی تماشای فیلم

علاوه بر معرفی ۹ سریال برتر برای یادگیری زبان انگلیسی ، روش های یادگیری زبان با اونها خیلی اهمیت داره که اینجا باهاشون آشنا میشیم.

گام اول: اولین کار اینه که هر قسمت رو با زیرویس فارسی ببینی. در این قدم سعی کن از دیدن اون لذت ببری و به درک کلی از اون قسمت برسی.

گام دوم: اگر قسمتهای سریال زیاده میتونی اونها رو تقسیم بکنی مثلا ۲۰ دقیقه از فیلم که برات خسته کننده نباشه. این قسمت رو اینبار با دقت با زیرنویس فارسی نگاه کن و کلمه های جدید رو یادداشت بکن. بعداز تموم شدن فیلم معنی کلمات رو از دیکشنری دربیار و اونهارو یادبگیر. دوباره بیا و همون قسمت رو تماشا بکن این باعث میشه کلمات رو توی مکالمات بهتر بفهمی و توی ذهنت بمونه.

گام سوم: اینبار بیا و همون قسمت رو با زیرنویس انگلیسی ببین. دراینجا لغت هایی که نوشتی رو میشنوی و بیشترشون برات یادآوری میشه. بعد از تموم شدن فیلم یک بار دیگه لغات رو با خودت مرور بکن.

گام چهارم: در این مرحله فیلم رو بدن هیچ زیرنویسی ببین و سعی کن کلمات رو به خاط

ر بیاری. اینجا میبینی که به درک بیشتری ازمکالمات رسیدی.

گام پنجم(استفاده از تکنیک سایه): این هیجان انگیزترین بخشی است که تجربه میکنی. در این تکنیک باید همراه با شخصیت های فیلم، مکالماتشون رو بلند بلند تکرار بکنی. ممکنه در تکرار کمی تاخیر داشته باشی ولی سعی کن خودت رو با مکالمات همراه بکنی. این کارو باید تکرار بکنی. اینکار باعث میشه بدون زیرنویس فیلم رو نگاه کنی و از اون لذت ببری. در این مرحله میبینی که موفق شدی این بخش رو بطور کامل یاد بگیری و میتونی از تماشای اون لذت ببری.

معرفی سریال ها برای یادگیری زبان انگلیسی

۱٫سریال فرندز(Friends)

ژانر کمدی ، دارای ۱۰ فصل، محصول ایالات متحده آمریکا در ۱۹۹۴-۲۰۰۴٫

9 سریال برتر برای یادگیری زبان انگلیسی

اسم این سریال برای یادگیری زبان رو ممکنه زیاد شنیده باشید. بله این سریال به جز لینکه سریال کمدی و جذابی است مناسب برای یادگیری زبان هم است. این سریال در در مورد دوستانی در نیویورک در دهه سی زندگیشونه که با تماشای چند قسمت با شخصیت های اون آشنا میشید طوری که دوست دارید هر قسمت رو زودتر دنبال کنید. کوتاه بودن قسمتهای اون باعث میشه بیشتر رو هر قسمت برای یادگیری تمرکز بکنید.

۲٫ سریال بازی تاج وتخت(Game of thrones)

ژانر تخیلی حماسی، دارای ۸ فصل به اتمام رسیده، محصول آمریکا، لهجه انگلیسی.

9 سریال برتر برای یادگیری زبان انگلیسی

این سریال یکی از پرهیجانترین و پربازدیدترین سریال ها بوده. اگر اهل سریال های تخیلی نیستی بازهم تماشای اون به شدت توصیه میشه. موضوع اون در مورد جنگ بین خانواده های اشرافی برای بدست آوردن تاج و تخته و نزدیک بودن زمستان و حمله گروهی از مرده ها که با نیروی ماورایی جان تازه گرفته اند.

۳٫ سریال افسار کسیخته(Breaking bad)

ژانر درام، دارای ۵ فصل، محصول آمریکا ۲۰۰۸-۲۰۱۳٫

9 سریال برتر برای یادگیری زبان انگلیسی
۸۰

افسارگسیخته داستان والتر وایت دانشمند شیمی زحمتکش و بی‌حاشیه ای را به تصویر می‌کشه که دبیر دبیرستان است. ابتدای داستان متوجه می‌شود مبتلا به سرطان است.او برای تأمین مالی خانواده‌اش به همراه دانش‌آموز رفوزه پیشین خود، شروع به تولید و پخش مواد مخدر (شیشه) می‌کند اما رفته رفته به این کار آلوده شده و تبدیل به سرکردهٔ یکی از بزرگترین گروه‌های مافیای مواد مخدر در جنوب ایالات متحده آمریکا می‌شود.

این سریال تلویزیونی آمریکایی یکی از بهترین سریال های خارجی دنیا است. در این سریال از اصطلاحات عامیانه و واژه هایی که در مورد مواد مخدر است زیاد استفاده شده .

۴٫ سریال فرینج (Fringe)

ژانر علمی تخیلی، دارای ۵ فصل، محصول آمریکا ۲۰۰۸-۲۰۱۳٫

9 سریال برتر برای یادگیری زبان انگلیسی

این سریال در مورد یک افسر پلیس فدرال آمریکا . شعبه اف بی آی این شهر بخشی نیمه‌سری دارد بنام اداره فرینج، که در آن مأمورانی موظفند معماهای جنایی غیرمتعارف و دیگر مسائل غیرعادی را حل کنند.د در این سریال کلمات جدید زیاد است و در آخر فیلم کلمات زیادی یاد میگیرید.

۵٫ سریال اوزارک (Ozark)

ژانر مهیج جنایی، دارای ۳فصل، محصول آمریکا ۲۰۱۷٫

9 سریال برتر برای یادگیری زبان انگلیسی
۸۰

این سریال در مورد «مارتی»، مشاور مالی در شیکاگو، برای قاچاقچی موادمخدری پولشویی می‌کند؛ ولی وقتی شریکش به او خیانت می‌کند، مجبور می‌شود به‌سرعت خانواده‌اش را به کوه‌های اوزارک ببرد. او در آنجا باید ۵۰۰میلیون دلار پول‌شویی کند؛ ولی این کار ساده‌ای نیست، ‌به‌خصوص وقتی متوجه می‌شود که باید با قاچاقچی‌های موادمخدرِ محلی مقابله کند.

اگر در اول راه هستید و تازه کار هستید بهتره انتخاب دیگه ای داشته باشید چون لغات جدید این سریال زیاده و مکالمات روزمره در اون زیاد نیست.

۶٫ سریال گمشدگان (Lost)

ژانر ماجراجویی و علمی – تخیلی ، دارای ۶ فصل ، محصول آمریکا ۲۰۰۴ _ ۲۰۱۰٫

9 سریال برتر برای یادگیری زبان انگلیسی

داستان تلاش عده ای از بازماندگان سقوط هواپیما در جزیره ای ناشناس و پر از رمز و راز است. سریالی فوق العاده جذاب که شمارو برای دیدن قسمت های بعد ترغیب میکنه.

در این سریال به دلیل متفاوت بودن شخصیت های داستان با لهجه های مختلف آشنا میشید. این سریال برای تقویت مهارت شنیداری (listening) خیلی کاربردی است.

۷٫ سریال این ما هستیم (This is us)

ژانر کمدی – درام ، محصول ایلات منحده آمریکا ، ۲۰۱۶

9 سریال برتر برای یادگیری زبان انگلیسی

یک سریال خانوادگی در مورد چند شخصیت که با اونها آشنا میشیم ، خانواده ای که ۳ فرزند دارند و اتفاقاتی که برای اونها میافته رو نشون میده، ارتباط بین همین افراد در گذشته و حال و آینده مورد اصلی موضوعی این سریال است

. در اکثر قسمت های این سریال در چند دوره زمان (گذشته ها، حال و آینده) برمیگرده و اتفاقات چندین بار در این زمان ها اتفاق میافته.

۸٫ آشنایی با مادر (How I Met Your Mother)

ژانر کمدی ، درای ۶ فصل ، محصول ایلات متحده آمریکا ، ۲۰۰۵-۲۰۱۴

9 سریال برتر برای یادگیری زبان انگلیسی

در داستان فردی بنام تد موزی خاطرات و داستانی از آینده در سال ۲۰۳۰ برای دختر و پسرش تعریف میکنه، که این درر اصل داستان اشنایی اونها با مادرشون در آینده است. داستان از قسمت اول به گذشته برمیگرده و خاطرات در اون مرور میشه.

۹٫ آناتومی گری (Grey’s Anatomy)

ژانر درام پزشکی، دارای ۱۶ فصل ، محصول یالات متحده آمریکا ۲۰۰۵

9 سریال برتر برای یادگیری زبان انگلیسی

داستان در مورد زندگی چند دانشجوی پزشکی در بیمارستان خیالی در سیاتل است ، و در مورد داستان هایی در مورد پزشکان و بیمارستان است.

در این سریال هم اصطلاحات پزشکی و هم اصطلاحات روزمره به کار رفته ، که هم با کلمات جدید اشنا میشید و هم کلمات روزمره براتون تکرار میشن.

امیدوارم با معرفی ۹ سریال برتر برای یادگیری زبان انگلیسی ، بتونید یک روش متفاوت و سرگرم کننده رو برای یادگیری امتحان کنید و در حین لذت بردن از فیلم ها زبان انگلیسی خودتون رو هم تقویت بکنید.

همیشه روش هایی مثل فیلم دیدن علاوه بر سرگرم کننده بودن کمک میکنه توی زمان هایی که استراحت میکنیم و دراز کشیدیم و داریم فیلم میبینیم بتونیم زبان هم یاد بگیریم و نهایت استفاده از زمان رو بکنیم. اگر بیشتر دنبال روشی هستین که بتونید از هر زمان و مکانی مثل همین فیلم دیدن بتونید زبان خودتون رو تقویت بکنید دوره آنلاین زبان انگلیسی هم میتونه روش مناسبی باشه، اگر همیشه برای یادگری زبان مشکل کمبود زمان رو داشتین این روش کمک زیادی میتونه بکنه.

کلاسهای انلاین آکادمی ۲۴talk با روش های جدید یادگیری ، دغدغه کمبود زمان و محدودیت مکان رو حل کرده و میتونید این روش رو هم در کنار روش های دیگه یادگیری برای سرعت بخشیدن به یادگیریتون اضافه بکنید.