https://24talk.ir/

چطور مثل انگلیسی‌ زبان‌ها صحبت کنیم؟

مکالمه زبان انگلیسی همچنین شیوا بودن در یک زبان به این معنا است که هم شنوندگان بومی و هم شنوندگان غیربومی صحبت‌های شما را متوجه شوند. شیوایی زبان شامل ۴ مهارت است: خواندن، صحبت کردن، گوش دادن و نوشتن. مهارت شما در هر یک از این زمینه‌ها متفاوت است، مجموع این مهارت‌ها روی هم نشان‌دهنده شیوایی زبان است.

خواندن: فهم زبان با تفسیر نمادهای نوشته شده

صحبت کردن: تولید سخن در زبان و فهمیده شدن توسط صحبت‌کنندگان

گوش دادن: دنبال کردن و فهمیدن سخن در زبان

نوشتن: بیان منظور در قالب کلمات

به سه روش می‌توانید شیوایی خود را در یک زبان افزایش دهید:

مکالمه زبان انگلیسی در منزل بدون صرف هزینه رفت و آمد یکی از بهترین گذینه های یادگیری زبان انگلیسی هستش، دوره های زبان انگلیسی آنلاین رو امتحان کنید همراه یک جلسه تعیین سطح و مشاوره رایگان

روش ۱: غوطه‌وری

اگر خودتان را در زبان غوطه‌ور کنید، بیشترین میزان رشد را خواهید داشت. شاید بتوانید به منطقه یا کشوری که از آن زبان استفاده می‌کند سفر کنید. نوارهای زبان، نمایش‌های تلویزیونی، متن ترانه‌ها  و فیلم‌ها را به آن زبان پیدا کنید. به سوپر یا رستوران مخصوصشان بروید تا خوراکی‌هایشان را امتحان کنید یا مردمشان را ببینید. هر کدام از این کارها کمکتان می‌کنند که بتوانید به این زبان دوم فکر کنید.

مکالمه زبان انگلیسی
چطور مثل انگلیسی‌زبان‌ها صحبت کنیم؟

باید خودتان را در زبان دوم غرق کنید و به طور پیوسته صداها، ریتم‌ها، و آهنگ زبان را بشنوید. خیلی زود مغزتان شروع به پردازش و تفسیر زبان جدید می‌کند. می‌توانید خودتان را مجبور کنید که بیشتر اوقات -اگر نه همیشه- به زبان دوم صحبت کنید و ارتباط کمتری با صحبت‌کنندگان زبان اولتان داشته باشید. کار داوطلبی یا داشتن شغلی که از زبان استفاده می‌کند، به یادگیری سریع‌تر زبان کمک می‌کند. می‌توانید با یک خانواده میزبان زندگی کنید، دوست مکاتبه‌ای پیدا کنید، و حتی در فیس‌بوک با زبان جدیدتان مطلب بنویسید. وقتی خودتان را در موسیقی، فرهنگ، رسانه، سیاست، ورزش، و جامعه زبان هدف غرق کنید، خیلی سریع‌تر مسلط می‌شوید.

شاید درباره برخی برنامه‌های موفقیت‌آمیز یادگیری زبان شنیده باشید. میدلبری یکی از دانشگاه‌های برتر علوم انسانی است که به پژوهش‌های بین‌المللی و زبانیش معروف است. برنامه آن شامل آموزش متمرکز ۱۰ زبان در کلاس‌های ۶، ۷، یا ۸ هفته‌ای تابستانی است. این کلاس‌ها برای دانش‌آموزان دبیرستانی و دانشجویانی برگزار می‌شود که با امضای تعهدنامه، قول می‌دهند در این بازه زمانی فقط از زبان هدف استفاده کنند. کنکوردیا در مینه‌سوتای شمالی به دانش‌آموزان‌ همه سنین، امکان انتخاب از میان ۱۵ دهکده زبانی در برنامه‌های تابستانی و اقامتی سالیانه را می‌دهد. مجدداً، دانش‌آموزان تنها به زبان هدف صحبت می‌کنند.

در اینترنت بیش از یک میلیون مطلب درباره یادگیری سریع زبان وجود دارد. اغلب آنها تضمین می‌کنند که اگر در زبان دوم غوطه‌ور شوید، در حداقل زمان ممکن به نتیجه برسید. برنامه‌های محبوب زبان مؤسسه خدمات خارجی نیز وجود دارند که در آنها لارنس ایگلبرگر، وزیر خارجه سابق ایالات متحده از آن حمایت می‌کند: «من به برنامه‌های زبان مؤسسه خدمات خارجی ایمان دارم. این دوره را در همان اوایل شغل خدمات خارجی گذراندم و به خاطر کیفیت روش‌های آموزشی، توانستم تنها در عرض چند ماه از فردی که هیچ شایستگی در زبان نداشت تبدیل به فردی تقریباً دوزبانه شوم.»

شرکت برلیتز بیش از ۵۰ زبان را آموزش می‌دهد و دارای بیش از ۵۵۰ مکان مجوزدار و در مالکیت شرکتی، در بیشتر از ۷۰ نقطه دنیا است. و طراح برنامه زبانی روزتا‌ استون است. آن‌ها به خود می‌بالند که در طی یک سال مهارت زبانی را آموزش می‌دهند و این آموزش را با درس‌های تعاملی، بازی‌ها و جامعه یادگیرنده تکمیل می‌کنند.

روش۲: اشتیاق

اشتیاق خود را برای یادگیری افزایش دهید. با این کار، هیچ‌گاه رشدتان متوقف نمی‌شود.
آنتونی جی. دی آنجلو مؤسس و الهام‌بخش ام‌پاور برای کمک به ایجاد تحصیلات (نه فقط مدرک) توسط دانش‌آموزان، محصلان و مجریان دانشگاهی در قرن ۲۱٫

مکالمه زبان انگلیسی

بسیار خب. چند دقیقه به شما فرصت می‌دهم تا به سه چیزی فکر کنید که واقعاً در آن خوب هستید. اغلب مردم چیزهایی را انتخاب می‌کنند که خوشحالشان می‌کند و در نتیجه زمان زیادی صرفشان می‌کنند. این تبدیل به یک چرخه مثبت می‌شود. حتما بعضی از شما یک یا دو ورزش را انتخاب کرده‌اید، و شاید موسیقی یا کامپیوتر. هر چه بیشتر به این فعالیت بپردازید، در آن بهتر می‌شوید، و راضی‌تر خواهید شد.

این همان فلسفه پشت شیوایی زبان است. اگر برای یادگیری آن زبان و درک فرهنگ به هر دلیلی اشتیاق داشته باشید، فرایند یادگیری تجربه خوشایندتری خواهد بود و طبیعتاً مدت زمان بیشتری به آن می‌پردازید. و چرخه مثبت تا زمانی که به تسلط و شیوایی زبان دست یابید ادامه پیدا می‌کند. وقتی برای یادگیری زبان اشتیاق داشته باشید، می‌خواهید که به هر قیمتی به هدفتان که یادگیری زبان است برسید. برایتان مشکلی ندارد که هر لحظه آزاد از هر شبتان را به مطالعه بگذرانید، یا پس‌اندازتان را برای کتاب‌ها و برنامه‌ها یا سفری که مدت‌ها منتظرش بودید خرج کنید. برایتان اهمیتی ندارد که یک دیکشنری خارجی را از اول تا آخر بخوانید و برای چهارمین بار به یک نوار زبان گوش دهید. اشتراک روزنامه‌های خارجی، مجلات، یا سایت‌های اینترنتی ارزش هزینه کردن را دارند. و وقتی دور و بر متکلمان خارجی زبانی که یاد می‌گیرید هستید، برایتان مهم نیست که اشتباه کنید. متوجه می‌شوید که بهترین راه یادگیری تقلید، تکرار صداها، و خجالتی و کمرو نبودن است. اگر تلفظ یا دستور زبانتان می‌لنگد، چه اهمیتی دارد؟ شما دوست دارید حالات چهره افراد را مشاهده کنید و ببینید چطور لب‌هایشان را برای ادای صداها، کلمات، و عبارات حرکت می‌دهند. در نهایت فکر کردنتان نیز به همین زبان خواهد بود و این صداها، کلمات، و عباراتی که مشاهده کرده‌اید مختص خودتان می‌شوند.

یادگیرندگان مشتاق اهدافی را برای خودشان تعیین می‌کنند. شاید بخواهید مکالمات زبانی زیادی در طول یک روز داشته باشید، یا سعی کنید در هر هفته تا آنجا که می‌توانید لغت یاد بگیرید یا تعداد مشخصی از سؤالات را در یک زمان تعیین شده بپرسید. این اشتیاق است. و وقتی اشتیاق داشته باشید، انرژیتان در راستای هدفتان جهت می‌گیرد و حداکثر می‌شود.

روش ۳: پشتکار

بزرگترین نقطه ضعف ما تسلیم شدن است. قطعی‌ترین راه موفقیت، تلاش بیشتر است
توماس ادیسون، مخترع پرکار و دارای ۱۰۹۳ گواهی ثبت اختراع ایالات متحده.

مکالمه زبان انگلیسی

می‌توانید به دورانی از زندگیتان فکر کنید که کاری مثل خارج شدن از زیر بار قرض، فارغ‌التحصیلی دانشگاه، به دست آوردن شغلی که سخت خواهانش بودید، راه‌اندازی کسب و کار خودتان، ورزش منظم، یا داشتن یک رژیم غذایی سالم‌تر را انجام دادید؟ می‌توانید به زمانی بیندیشید که شکست خوردید؟ خب، برای رسیدن به هدف، پشتکار همه چیز است. پشتکار می‌تواند آموخته شود. باید ایمان داشته باشید که می‌توانید موفق شوید، حتی وقتی متزلزل می‌شوید یا حتی شکست می‌خورید. درباره افرادی که موفق شده‌اند فکر کنید. می‌توانید زندگینامه افرادی را که در زندگی موفق شده‌اند بخوانید. می‌توانید درباره ترانه‌های الهامبخش فکر کنید تا به موفقیتتان کمک کنند. می‌‌توانید تصور کنید که موفقیت چه حسی دارد. خودتان را تجسم کنید که دارید آزادانه با بقیه صحبت می‌کنید، در یک ملاقات گوش می‌دهید، یک کتاب شعر می‌خوانید یا نامه‌ای به زبان خارجی می‌نویسید. باعث می‌شود چه حسی داشته باشید؟ تجسم، ابزاری کلیدی برای تحقق اهدافتان در هر گام از مسیر است. انتظارش را داشته باشید تا اتفاق بیفتد.

پیشنهاد مفید دیگر این است که هدف بلندمدت یادگیری زبان را به اهداف کوتاه مدت بشکنید. این کمک می‌کند که انگیزه‌تان را حفظ کنید و به سمت هدف نهاییتان که شیوایی زبان است حرکت کنید. می‌توانید اهداف روزانه تهیه کنید تا شور و شوقتان را بالا نگه دارد و بر تحقق گام‌های کوچک به سمت هدف تمرکز کنید. حرف‌های مثبت، ترسیم نمودار پیشرفت واقعی، و کارهای تقویتی محسوس، همگی برای پیشرفتتان مفید هستند.

به خودتان بگویید اجازه ندارید درباره هدف بلندمدت خود منفی فکر کنید. عبارات «من نمی‌توانم این کار را بکنم» و «من برای انجام این کار به اندازه کافی خوب نیستم»، ممنوع است! اینها را کنار بگذارید و با «من می‌توانم این کار را انجام دهم» و «من آنقدر خوب هستم که به هدفم پیدا کنم»، جایگزین کنید. خیلی زود افکار مثبت تبدیل به عادت می‌شوند و به موفقیتتان کمک می‌کنند.

امیدوارم مقاله چطور مثل انگلیسی‌زبان‌ها صحبت کنیم؟ برای شما مفید واقع شده باشد . برای خواندن مقالات بیشتر می‌توانید به سایت آکادمی آموزش آنلاین زبان ۲۴talk مراجعه کنید

منبع :ویرگول

نویسنده:amir mohammad safarzade