آیا شما هم وقتی به بومی زبانان گوش میکنین، احساس ناامیدی میکنین؟ این احساس ما رو وادار میکنه به اینکه از خودمون بپرسیم، چگونه روان تر زبان انگلیسی حرف بزنیم ؟

چرا چون احساس میکنین اون چیزی که صحبت میکنن با اون چیزی که توی کلاس یاد گرفتین، متفاوته؟

مشکل از کجاست؟ بنظرتون میتونه ازونجایی باشه که هیچ کدوم ازین مهارت های مربوط به روان صحبت کردن مثل یک بومی زبان رو بهمون آموزش نمیدن؟

چگونه روان تر زبان انگلیسی حرف بزنیم؟ (3 راز برای روان انگلیسی صحبت کردن)
class

با ۲۴talk همراه باشین تا به شما سه راز مهم در مورد اینکه چگونه روان تر زبان انگلیسی حرف بزنیم ، معرفی کنیم. ما می خواهیم سه مؤلفه مهم ، اما به ندرت آموزش داده شده از تسلط انگلیسی را بررسی کنیم که به طرز چشمگیری میتونه نحوه صحبت، گوش دادن و جریان ارتباطات را تغییر بده.

این جنبه های پویای تسلط برای استفاده ماهرانه از زبان انگلیسی کاملاً حیاتی هستن چون افرادی که زبان مادریشون انگلیسیه، از آنها در همه جا استفاده می کنن. تنها مشکلی که وجود داره اینه که تعداد معدودی از افراد درک می کنن که واقعاً چه اتفاقی میوفته، و تقریباً هیچ مدرسه و کلاسی وجود نداره که این موضوع رو بهتون آموزش بده.

امروز یک فرصت ویژه برای یادگیری دارین و اونو از دست ندین!

سه راز مهم برای اینکه چگونه روان تر زبان انگلیسی حرف بزنیم:

۱)Morphing Sound / گفتار متصل: چگونه بومیان هنگام صحبت کردن، کلمات و صداها رو قطع و مخلوط می کنن بدون اینکه کلمات رو حذف کنن.

۲) Discourse Markers/نشانگرهای گفتمان: یک گروه بسیار پویا از کلمات و عبارات مشترک که برای پر کردن، اتصال، پیوند، روی محور موضوع حرف زدن و همچنین ایجاد فضا و ریتم به گوینده و برقراری ارتباط کمک می کند. (کلمه “like” یک نشانگر گفتمان است)

۳) Pronunciation, Rhythm and Flow/تلفظ و بیان، ریتم و روان بودن: عناصری از تلفظ بومی و صداگذاری
درک شنوایی شما را بهبود میبخشه.
به شما اجازه میده تا با ریتم طبیعی برقراری ارتباط انگلیسی آشنا بشین.

چگونه روان تر زبان انگلیسی حرف بزنیم؟ (۳ راز قدرتمند برای روان صحبت کردن زبان انگلیسی)

۱)Morphing Sound / گفتار متصل

گفتار متصل یعنی چگونه انگلیسی زبان ها هنگام صحبت کردن، کلمات و صداها رو قطع و مخلوط می کنن بدون اینکه کلمات رو حذف کنن.
این یکی از بزرگترین دلایلی است که بیشتر زبان آموزان انگلیسی زبان مادری را نمی فهمند. یادگیری این مسئله آنقدرها که فکر می کنید سخت نیست.

به گفته یک انگلیسی زبان: “یکی از دلایلی که شما زبان ما را متوجه نمیشوید این نیست که ما کلمات سخت و اصطلاحات استفاده میکنیم، این واقعیت هست که ما کلمات رو به هم وصل میکنیم و بخشی از حروف آن ها شنیده نمیشود.”

بیایید با نشان دادن این مثال با چند مثال سریع درباره چگونگی صحبت واقعی زبان انگلیسی در مقابل نحوه یادگیری مردم شروع کنیم. من همان جمله را ابتدا به طور طبیعی ، سپس مکانیکی ، سپس دوباره به طور طبیعی تکرار می کنم.

مثال زیر درباره چگونگی نحوه یادگیری مردم در مقابل انگلیسی صحبت کردن انگلیسی زبان ها گوش بدین.

What are you going to get when you go to the store tonight with the wife and kids?

این جمله رو وقتی مثل متن کتاب بخوایم بگیم اینطور میشه که:

حالا یک بومی زبان این جمله رو به صورت زیر بیان میکنه:

چیزی که شنیدین با جمله کتابی متفاوت بود، چون به صورت زیر بیان شد:

Wha-da-ya gonna get when ya go-da-the store-danight wi-the wife ‘n kids?

این حقیقت که اگر بتونین این کلمات و روش هارو یاد بگیرین به شما بسیار کمک میکنه تا به راحتی زبان محاوره ایتون رو تقویت کنین. این یکی کردن کلمات تو اسپیکینگ تقریبا همه جا هست پس ازش قافل نشین!

۱۰ مورد از پر استفاده ترین جملات روزمره با تلفظ بومی زبانان:

What are you = (whatcha/whatch-ya)
What are you doing? = (wha-tchya doin’?/ Wha-da-ya doin’?)
What did you = (wha-djya)
What did you do today? = (wha-djya do-daday)
What do you = (wha-da-ya)
What do you think? = (wha-da-ya think?)
Going to = (gonna)
Want to = (wanna)
Got to = (gotta)
Should have = (shoulda)
Could have = (coulda)
Would have = (woulda)
Give me = (gimme)

۲) نشانگرهای گفتمان:

همانطور که در مقدمه گفتیم، نشانگرهای گفتمان گروهی پویا از کلمات یا عبارات هستن که به عنوان مکانیسم های زبانی برای پر کردن، اتصال، پیوند، روی محور موضوع حرف زدن و همچنین ایجاد فضا و ریتم دادن به مکالمه استفاده میشن.

از نشانگر های گفتاری در زبان مادری مادریمون میتونیم به
– به هر حال
– درسته
– خوب
– همانطور که می گویم
– برای شروع

اشاره کنیم.

این تعریف احتمالاً پیچیده به نظر میرسه، اما الان میخوایم مقایسه ای از دو جمله رو داشته باشیم.

یکی با نشانگرهای گفتمان (مثال A) و دیگری ، که بدون آنها تقریباً همان جمله است (مثال B).
گوش بدین و ببینین که جریان محاوره ای درکدام یک بهتره و سعی کنین تفاوت معنی را احساس کنین. *تفاوت ظریف است ، اما قابل توجه است*

So, Look, you see, I’m not like totally fluent in Italian, you know, but it’s kind of similar to Spanish. Well, I mean, they aren’t exactly the same, but they have kind of likesimilar grammatical structures, you know?

I’m not totally fluent in Italian, but it’s similar to Spanish. They aren’t exactly the same, but they have similar grammatical structures.

شما میتونین استدلال کنین که مثال B به شیوه ای عینی تر، از نظر گرامری درست و واضح تره، اما من میخوام تأکید کنم که گویندگان بومی اینجوری صحبت نمیکنن چون انگلیسی زبانهای مسلط که روبات نیستن:)
ما انسان هستیم و برای تفکر ، تأمل، تغییر جهت و ارتباط نکات ظریف، نامشهود و مبهم به این فضاها نیاز داریم.

اعتراف می کنم که مثال A مبالغه ای در استفاده از نشانگرهای گفتمان بود. اگر با نشانگرهای گفتمان بیش از حد صحبت کنین، جمله شما خسته کننده میشه یا شبیه نوجوونایی میشین که در مقابله با مصاحبه گر ها دست و پای خودشونو گم میکنن.

چگونه روان تر زبان انگلیسی حرف بزنیم؟ (3 راز برای روان انگلیسی صحبت کردن)
نشانگر های گفتمان، discourse markers

دونستن این نشانگر های گفتاری خیلی مهمه برای اینکه چگونه روان تر زبان انگلیسی حرف بزنیم.

Pronunciation, Rhythm and Flow/تلفظ و بیان، ریتم و روان بودن:

راز تسلط نهایی، حقیقت اینه که بیشتر زبان آموزان انگلیسی رویکرد کاملاً اشتباه در تلفظ دارن. شما نمیتونین اون رو به صورت مکانیکی یا از یک کتاب درسی یاد بگیرین.

اولین چیزی که باید بدونیو اینه که لهجه شما مشکلی ایجاد نمی کنه. مردم بیش از حد روی کلمات خاص متمرکز میشن، هنگامی که باید روی اهنگ زبان انگلیسی، ریتم و جریان نحوه برقراری ارتباط و صحبت کردن در بخش های کلمه (یا واحدهای صوتی) توجه کنن.

موسیقی پشت کلمات را گوش بدین

به جای تمرکز روی شیوه خاص نوشتن کلمات ، حتی در مورد املا فکر نکنید ، و به موسیقی پشت زبان گوش نکنید و تمرکز کنید و به موسیقی گوش دهید.

“مشکل این است که شما سعی می کنید زبان من را با الگوی ریتم زبان خود صحبت کنید.”

یادگیری صحبت در بخش های صدا / واحد

گویندگان بومی ، به ویژه از ایالات متحده و کانادا، کلمات خود را با هم اجرا می کنن، دو کلمه را میگیرن و آنها را یکی می کنن.

ما به صورت کلمه ای صحبت نمی کنیم، همونطور که ممکنه تو یک کتاب درسی یاد بگیرین. این برای ریتم زبان مهمه، زیرا فاصله بین بسیاری از کلمات از بین میره.

در مثال بارز قسمت اول این مقاله،“with the wife” تبدیل به “wi-the-wife” شد.
نمونه ای ساده مثل “?Where is Bob” و “Bob is on the phone” میتوان تبدیل به
“WherezBob؟” و “BobizOn ThePhone” بشه.

از گویندگان بومی تقلید کنین

تقلید از بلندگوهای بومی یکی از بهترین کارهاییه که می تونین برای تلفظ خود با توجه به ریتم طبیعی و جریان سخنرانان بومی انجام بدین. “شما می خواهید اندام های مفصل را آموزش دهید: زبان ، گونه ها، لب ها، کل دهان و مبالغه کنید.”

چگونه روان تر زبان انگلیسی حرف بزنیم؟ (۳ راز قدرتمند برای روان صحبت کردن زبان انگلیسی)

ما پیچوندن زبان، موسیقی و تقلید از زبان طبیعی بومی را توصیه می کنیم. راه های زیادی برای اینکار وجود دارن مثل صدای خودتونو ضبط کردن. این مقاله ۱۴ روش باورنکردنی برای تقویت زبان محاوره ای (بدون وجود کسی) نکته های خوبی داره براتون!

باید اینو بدونین که زبان فقط یادگیری گرامر و لغات نیست، باید بتونیم این مهارت هارو کسب کنیم و ازشون استفاده کنیم. خب پیشنهاد من دوره های بحث آزاد ۲۴talk هست چون هدفش آوردن لغات و گرامر ها به اسپیکینگتونه و روی مهارت های بیان لغات و جملات به صورت انگلیسی زبانان ماهر کار میکنن.

دوره های آموزشگاه آنلاین زبان انگلیسی در صفحه اصلی هستن و برای دیدن مقالات آموزشی بیشتر به مرکز آموزش رایگان سر بزنین.