یادگیری زبان انگلیسی یکی از مهارت های بسیار پرارزش است که می‌تونیم در طی یک عمر به دست بیاریم اما چرا یادگیری زبان انگلیسی در کوتاه‌ترین زمان سخته؟

یادگیری زبان انگلیسی در کوتاه‌ترین زمان:

یادگیری زبان انگلیسی در کوتاه‌ترین زمان

روزنامه و کتاب و رمان ‌های انگلیسی بخونید:

یکی از راه‌ها و منابع اصلی برای یادگیری زبان انگلیسی روزنامه‌هان . باید روزانه روزنامه و کتاب و رمان بخونیدو کلمات جدید رو تمرین کنین.

فرهنگ لغت جیبی:

دیکشنری یکی دیگه از منابع اصلی برای یادگیری زبان انگلیسیه که می‌تونین سریع به اون مراجعه کنین .
اگر کلمه موردنظر، سخت و ناشناخته باشه می‌تونین به دیکشنری مراجعه کنید و معنی اون رو ببینید.

گوش دادن به آهنگ انگلیسی :

گوش دادن به اهنگ انگلیسی باعث می‌شه بهتر کلمات و اصطلاحات را به یاد بیارید و با اونها آشنا بشین و ماندگاری بهتری هم دارن.

تماشای فیلم‌های انگلیسی :

تلاش کنین فیلم انگلیسی به زبان هالیوودی نگاه کنین، مرجع‌های خوبی هستن و اگر نمی‌تونین زبان اونها رو متوجه بشین از زیرنویس استفاده کنین.

به‌کارگیری زبان در زندگی روزمره:

یادگیری زبان انگلیسی در کوتاه‌ترین زمان

به صورت روتین و دائمی در زندگی خودتون از انگلیسی استفاده کنین چون وقتی همه چیز مداوم و روتین شد نتیجه بهتری داره و شکل خاص خودشو پیدا میکنه .

مشتاقانه به مکالمات گوش کنین:

برای اینکه بتونین سخنور خوبی بشین باید شنونده خوبی باشین، پس سعی کنین در گروه‌هایی که به زبان انگلیسی صحبت می‌کنن شرکت کنین و تا می‌تونین به اونها گوش کنین.

از نرم افزار آموزش زبان استفاده کنین:

این روش به صرفه ترین روش از نظر زمانی و یا مکانی هست که با هر وسیله ای می‌تونین ازش استفاده کنین. خبر خوب این است که این اپلیکیشن‌ها رایگان هستن و هر کدوم متد آموزشی مختص به خود را دارن مثلا بعضی‌ها براساس واژگان و بعضی براساس گرامر و ….. وجود دارن.

از پادکست‌ها استفاده کنین:

پادکست‌ها مزیت بسیاری برای مهارت شنیداری و درک مطلب دارن. درواقع اغلب پادکست‌های آموزشی برجنبه‌های خاص زبان انگلیسی تمرکز دارن که در نتیجه می‌تونین مجموعه‌ای از مهارت های خاصتان که در مقایسه با دیگر مهارت‌ها در آن‌ها ضعیف هستین تمرکز کنین مثلا تقویت تلفظ در برابر آموختن یک نکته گرامری .

از یوتیوب برای آموزش استفاده کنین:

ازآنجایی که یوتیوب امروزه به طور فراگیری استفاده می‌شه واضح و مبرهن است که زبان‌آموزان می‌تونن از آن به عنوان ابزار مهمی در فرایند یادگیری استفاده کنن.
علاوه بر این بسیاری از سخنرانی‌های آموزشی TED هم در کانال‌های آموزش زبان یوتیوب وجود داره . فقط ۲۰ دقیقه در روز تمرین زبان در کانال یوتیوب بسیار مفید خواهد بود .

اهداف واقعی و خاص را برای خودتون مشخص کنین:

یادگیری زبان انگلیسی در کوتاه‌ترین زمان

شما تصمیم گرفتین که سریع زبان یاد بگیرین.پیشنهاد ما به شما اینه که از خودتون بپرسین به چه چیزی و تا چه زمانی می‌خواین دست پیدا کنین طبق پژوهش‌های انجام شده، یادگیری زبان به بهترین شکل، زمانی اتفاق می‌افته که به اهداف کوچکتری تقسیم بشن که قابل به نتیجه رسیدن در عرض مدت کوتاهی باشن که بسیار مهیج و امیدبخش است .
یا مثلا ممکن است هدف خود را روان صحبت کردن در نظر بگیرید که به نظر کارشناسان این هدف ضرورتا بهترین چیز نیست و پیشنهاد می‌شه که اهداف خود را به اهداف خاص تبدیل کنین. مثلا هدف خود را اختصاص به خواندن یک مقاله یا روزنامه بدون مراجعه به دیکشنری قرار بدین .

به خودتون یادآوری کنین چرا در حال یادگیری زبان هستین:

آلکس راولینگ یک معلم زبان که در حال حاضر در حال یادگیری سیزدهمین زبان خود می‌باشد می‌گوید:
انگیزه معمولا اولین چیزی است که باید داشته باشید. به خصوص درمورد زبان آموزانی که خودشان به خودشان آموزش می‌دهند. او پیشنهاد می‌کند که ده دلیل برای یادگیری یک زبان بنویسید و در محل‌‌هایی که استفاده می‌کنید بچسبانید که هر وقت دچار شک و تردید می‌شوید به آنها رجوع کنید.

از هر اشتباه چیزی یاد بگیرین :

آماده باشین اشتباهات زیادی انجام بدین. از حالت دفاعی خودتون رو خارج کنین و کمال‌گرایی و هرگونه ترس از قضاوت رو هم کنار بذارین .
شما می‌ تونین هوشمند ترین فرد جهان باشین اما وقتی حالت دفاعی داشته باشین فرصت‌هایی که می‌تونن شما را به رشد برسونن ممکنه از دست بدین .
مکالمات خود را بررسی کنید مثلا فکر کنید :
در این مکالمه چه کلمات یا عبارت جدیدی به من کمک کرد؟
چه کلماتی را می‌توانم جایگزین آن کنم ؟
چگونه می‌توانم استفاده بهتر و موثرتری در یک گفتوگو مشابه در آینده داشته باشم ؟

برای لذت بردن بخونین نه تنها ؛ برای پاسخ به سوال چطور زبان یاد بگیرم ؟

برای بسیاری از کارشناسان ما، خوندن نه تنها برای پیشرفت کردن خوبه، بلکه یکی از بهترین جنبه‌های تجربه‌ی یادگیری هم هست. آلکس راولینگ شرح می‌ده که خوندن برای لذت “شما را در معرض تمامی انواع لغاتی قرار می‌دهد که شما در زندگی روزمره‌ی خود نخواهید یافت، و باعث تسهیل ساختارهای گرامری می‌گردد که در غیر این صورت گیج‌کننده و دشوار می‌بودند. اولین کتابی که شما آن را به یک زبان خارجی به پایان می‌رسانید یک دستاورد بیادماندنی است که شما آن را برای مدتی طولانی به خاطر خواهید آورد.”

لغات را در داخل متن یاد بگیرین :

حفظ کردن لیستی از لغات می‌تونه خسته کننده و سخت باشه . یکی از بهترین راه‌ها برای ساخت لغات اینه که لیست‌ لغت‌هایی که شما دارین یاد می‌گیرین از موقعیت‌ها یا متونی باشن که شما خودتون اونها را تجربه کردین، و در نتیجه به محتوای اون همواره مرتبط بوده و به تجربه‌ی پس‌زمینه‌ای مربوط است .

سن یک عدد است :

این دیدگاه وجود داره که اگر فرد بزرگسال تک زبانه هستین، یادگیری زبان برای یک فرد بزرگسال دشوارتره. اما با این دید نگاه کنین که کودکان‌ می‌تونن زبان رو به صورت شهودی یاد بگیرن اما بزرگسالان می‌تونن زبان را به صورت سیستماتیک یاد بگیرن.

زبان مادری خود را بررسی کنین :

صحبت کردن به زبان مادری می‌تونه یک امری طبیعی باشه اما به این معنی نیست که اون رو به خوبی می‌فهمین پس برای پیشرفت در یک زبان ثانویه سعی کنین اول زبان مادریتون و یا اینکه زبان چگونه عمل می کنه رو بررسی کنین و بعد به یادگیری زبان بعدی بپردازین.

به‌روزباشین :

فرایند یادگیری زبان متوقف نمی‌شه چون این امر، یادگیری فرهنگ، زبان، رشد شخصی و رو به بهبود است .

انبوه خوانی در زمان کوتاه را رها کنین:

این روش فقط به درد شب امتحان می‌ خوره وقتی برای خودتان مطالعه می‌کنین وسوسه می‌شین که تعداد زیادی کلمه را وارد ذهن خودتون کنین و بعدش خسته می‌شین و همون لغات را فراموش می‌کنین . شاید در کوتاه‌ترین مدت موثر باشه اما نهایتا راه درستی برای حفظ در حافظه بلند مدت نیست . روش های مختلف مطالعه را امتحان کنین.

و در انتها به یاد داشته باشید موفقیت از واقعیات ساده ای به وجود میاد که برای اون تلاش می کنین.

امیدوارم مقاله یادگیری زبان انگلیسی در کوتاه‌ترین زمان برای شما مفید واقع شده باشه برای خواندن مقالات بیشتر می‌توانید به سایت آموزش زبان آنلاین ۲۴talk مراجعه کنید.