چالش های زیادی برای یادگیری و تقویت مکالمه زبان انگلیسی وجود دارد. البته یکی از آنها کمی پر رنگ تر از بقیه و فراگیرتر است. افراد زیادی به راحتی می توانند به انگلیسی بنویسند، حتی به راحتی ترجمه کنند. اما وقتی نوبت به صحبت کردن می رسد، همیشه لنگ می زنند.

تقویت مکالمه زبان انگلیسی
تسلط و تقویت مکالمه روان انگلیسی

این دسته از افراد اعتماد به نفس پایینی دارند. عدم شرکت در دوره های اصولی، استفاده از راهنما و اساتیدی که فقط مدرس هستند و دغدغه‌های شما را درک نمی‌کنند، نیز می تواند از علت های بروز این مشکل در زبان آموزان باشد. اگر شما هم جزء کسانی هستید که در مهارت نوشتاری زبان انگلیسی قوی هستید اما برای صحبت کردن ناامید شده اید، با راهکارهای ما در ادامه متن شگفت زده خواهید شد.

حفظ کردن را متوقف کنید! انگلیسی یک معادله ریاضی نیست!

آیا قوانین گرامر زبان انگلیسی را در دوره های مختلف و نزد اساتید آموزش آنلاین با استراتژی های آموزش زبان به صورت معادلات ریاضی یاد گرفته اید؟ برای بیان یک جمله مجبور هستید که این قواعد را در ذهن یادآوری نمایید؟ از یادگیری زبان در منزل لذت می برید و با سپری کردن دوره های مختلف نمرات خوبی در آزمون تافل یا آیلتس کسب نموده اید، اما هنوز هم نمی توانید انگلیسی صحبت کنید و نیاز به شرکت در دوره های متفاوت تقویت مکالمه زبان انگلیسی را احساس می کنید؟

این واقعاً می تواند ناامید کننده باشد. خبر بد این است که هیچ کدام از معادلاتی که برای آموزش گرامر انگلیسی در دوره های زبان آموخته اید، کمکی برای صحبت کردن به زبان انگلیسی در زندگی روزمره‌ی شما نخواهند بود.

انگلیسی فکر کنید!

تقویت مکالمه زبان انگلیسی

وقتی در دوره های مختلف آموزش زبان و تقویت مکالمه زبان انگلیسی یا حتی دوره های آنلاین، اساتید دوره های آنلاین از شما سؤالی می پرسند، قبل از پاسخ دادن به چه زبانی فکر می کنید؟ احتمالاً پاسخ شما این است که به زبان مادری فکر می کنید و سپس با معادلاتی که آموخته اید آنها را به انگلیسی ترجمه می کنید.  در واقع شما یک متخصص گرامر هستید. اما نوبت به صحبت کردن که می رسد شما تبدیل به یک متقلب می شوید!

صحبت کردن به زبان انگلیسی با مردم سیاه و سفید نیست! این یک دنیای کاملاً رنگی و غیر قابل پیش بینی است. بهترین راهکار برای لذت بردن از این دنیای رنگی این است که آن را در آغوش بگیرید!

تقویت مکالمه ربان انگلیسی
تسلط بر زبان انگلیسی بدون حفظ کردن

چگونگی توسعه تقویت مکالمه زبان انگلیسی بدون حفظ کردن

قبل از اینکه خیلی ناامید شوید، باید خبر خوبی به شما بدهیم. شما تنها کسی نیستید که با این چالش ناامید کننده روبرو هستید. روان صحبت کردن انگلیسی حتی برای کسانی که دوره های حضوری و آنلاین مختلفی نزد اساتید مختلف سپری نموده اند، نیز یک چالش کاملاً رایج است.

راهکارهایی در ادامه متن برای رهایی از این چالش و تقویت مکالمه زبان انگلیسی پیشنهاد خواهیم نمود که تلفیق آنها با دوره های آموزشی و استفاده از اساتید دوره های آنلاین می تواند یک شاهکار در روان صحبت کردن شما ایجاد نماید. اما نباید فراموش کنید که تسلط طولانی مدت به زبان انگلیسی فقط از طریق تمرین مداوم انجام می شود.

یک رویکرد جدید لازم است.

اگر سال های زیادی است که با استراتژی های آموزش زبان انگلیسی و یا یادگیری زبان در منزل و حتی استفاده از دوره ها و اساتید آموزش آنلاین و تقویت مکالمه زبان انگلیسی مشغول یادگیری گرامر و واژگان زبان انگلیسی هستید و هنوز به صحبت کردن مسلط نشده اید، شما به یک ایده و رویکرد جدید نیاز دارید.

شما به همان روشی که نوشتن زبان انگلیسی را یاد می گیرید نمی توانید به صحبت کردن تسلط پیدا کنید. تغییر در طرز فکر شما می تواند اولین قدم در بهبود صحبت کردن به انگلیسی برای شما باشد.

راه کارهای طلایی برای تسلط به زبان انگلیسی بدون حفظ کردن

تقویت مکالمه زبان انگلیسی

در این بخش قصد داریم شما را با نکاتی طلایی و راه کارهایی کاملاً مؤثر برای تسلط و تقویت مکالمه زبان انگلیسی بدون حفظ کردن آشنا کنیم. راه کارهایی که هر کدام باید به دقت بررسی شده و به اجرا در آیند. تمام دوره های خود را باید بر اساس این راه کارها انتخاب نمایید. اگر نیاز به راهنما و یا اساتید آنلاین نیز پیدا کردید، از قبل از نحوه تدریس و آموزش آنها اطمینان حاصل نمایید.

۱- روی دستور زبان تمرکز نکنید.

آیا تا به حال از ترس اینکه در هنگام چت کردن و یا صحبت کردن دستور زبان انگلیسی را درست به کار نبرید، از آنها طفره رفته اید؟ بدون شک یادگیری دستور زبان امری کاملاً ضروری بوده و به ما کمک می کند تا زبان را به روشی منطقی و قابل درک صحبت نماییم.

اما برای مبتدیان و کسانی که هنوز تسلط کافی به صحبت کردن ندارند و نیاز به شرکت در دوره های تقویت مکالمه انگلیسی دارند، دستور زبان تبدیل به  یک اهرم بازدارنده شده است.

ترس از اشتباه کردن مانع از ورود آنها به بحث هایی می شود که کاملاً می تواند برای آنها مثمر ثمر باشد.

همه ما تجربیات ترس از صحبت کردن را پشت سر گذاشته و با آن روبرو شده ایم، اما در حقیقت در تمام دوره های مدرن و در دنیای آموزش زبان انگلیسی عمل کردن و وارد متن شدن مهم ترین قدم برای یادگیری است. برای بالا بردن اعتماد به نفس و اطمینان بالا شما باید اشتباه کنید. با این حساب اگر می خواهید تسلط کافی به زبان داشته باشید و خود را از حفظ کردن رها کنید، کمتر به گرامر توجه کنید. در واقع فقط صحبت کنیداین مهم ترین قدم در راه تقویت مکالمه زبان انگلیسی است!

۲- با هم آموزش ببینید.

بله تعجب نکنید. آموزش دیدن در دنیای مدرن امروز یک کار گروهی است. تسلط به زبان انگلیسی بدون حفظ کردن، به شدت نیاز به یک شریک در مکالمه دارد. شریکی که با هم تمرین کنید. اساتید دوره های آنلاین، هم کلاسی های دوره های آموزش زبان، دوستان و حتی میتینگ های فقط انگلیسی صحبت کنیم، می توانند شریک شما در تسلط و تقویت مکالمه زبان انگلیسی باشند.

صحبت کردن با یک شریک حتی بدون رعایت دستور زبان به مرور شما را به سمت یادگیری اصولی زبان پیش خواهد برد.

۳- مباحث جالبی برای گفتگو پیدا کنید.

صادقانه اگر بخواهیم بگوییم، یادگیری اسامی، صفت ها و افعال نامنظم در هر روز بسیار کسل کننده خواهد بود. شما می توانید همراه با شریک مکالمه خود، درباره مباحث مورد علاقه خود صحبت کنید. با این متد سرعت تقویت مکالمه زبان انگلیسی شما نیز به شدت افزایش خواهد یافت. یادگیری به روش سنتی می تواند بسیار کسل کننده بوده و شما را خسته نماید. پس با یادگیری زبان انگلیسی سرگرم شده و از آن لذت ببرید.

غوطه‌ور شدن در مطالبی که شما هیچ علاقه ای به آنها ندارید، ذهن شما را تنبل و خسته خواهد کرد و هیچ پیشرفتی برای شما حاصل نخواهد شد و این دوره نیز یکی دیگر از دوره های بی فایده لقب خواهد گرفت. اگر اهل غذا خوردن هستید در کانال جیمی الیور عضو شوید. اگر بسکتبال ورزش مورد علاقه شما است هر روز بازی های NBA را تماشا کنید. اگر عاشق فیلم دیدن هستید Netflix می تواند یک گنج برای یادگیری زبان انگلیسی شما باشد.

به این ترتیب شما با علاقه یاد خواهید گرفت. برای یادآوری مطالب نیاز به زور و تلاش اضافی نخواهید داشت. به خاطر داشته باشید که هر چقدر بیشتر در این مطالب غوطه‌ور شوید سرعت یادگیری شما نیز افزایش خواهد یافت. به مرور تکرار این روش تبدیل به یک معجزه در تقویت مکالمه زبان انگلیسی شما خواهد شد.

اگر شما یک مبتدی هستید …

ممکن است شما یک مبتدی در یادگیری زبان باشید. اگر موقع صحبت کردن درباره ایده های خود کلمه مناسب برای آن پیدا نکردید، به شیوه خود آنها را بیان کنید. تأثیر یک شریک و هم صحبت خوب در این مواقع مشخص می شود. شریکی انتخاب کنید که شما را اصلاح نماید. طرز بیان اصولی و درست را به شما آموزش دهد.

چه چیزی بهتر از دوره های آنلاین و اساتید این دوره ها که با متدهای نو و به روز در تقویت مکالمه زبان انگلیسی همیشه همراه با شما هستند.

۴- بیشتر گوش کنید.

فیلم های انگلیسی تماشا کنید. آهنگ های انگلیسی گوش کنید و خود را غرق در شنیدن صحبت های انگلیسی نمایید. شنیدن یکی از بهترین روش های یادگیری و تقویت مکالمه زبان انگلیسی در همه دوره های پیشرفته و مدرن امروزی است. با شنیدن، علاوه بر یادگیری طرز بیان عبارات با نحوه تلفظ کلمات نیز بیشتر آشنا خواهید شد.

۵- اعتماد به نفس داشته باشید.

اشتباه کردن در حین مکالمه با اطرافیان می تواند، پلی برای تسلط بیشتر و تقویت مکالمه زبان انگلیسی بدون حفظ کردن برای شما باشد. پس بدون ترس از اشتباه به انگلیسی چت کنید، صحبت کنید و از لاک دفاعی و ترس از اشتباه خود در هنگام صحبت کردن خارج شوید.

۶- فرهنگ لغات را دور بیندازید.

فرهنگ لغات شما از این پس گوش ها، چشم ها و ذهن شما خواهند بود. هیچ فردی در دنیا حتی کسانی که زبان مادری آنها انگلیسی است از روی فرهنگ لغات صحبت نمی کنند. نحوه ادای کلمات و صحبت کردن همه آنها با دیکشنری شما فرق دارد. اگر در یک کشور انگلیسی زبان از روی فرهنگ لغت با کسی صحبت کنید احتمالاً همه به طرز عجیبی به شما نگاه خواهند کرد.

چرا راه دور برویم کسی را در میان اطرافیان خود می شناسید که کتابی و از روی فرهنگ دهخدا با شما فارسی صحبت کند؟ دیکشنری هیچ ایده ای برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی شما ندارد.

۷- انگلیسی را مانند زبان مادری خود بیاموزید.

کدام کودکی را می شناسید که برای آموزش زبان مادری خود، از فرهنگ لغات و دیکشنری ها استفاده کرده باشد؟

شنیدن، درک کردن و صحبت کردن سه اصل اساسی در آموزش زبان انگلیسی برای کودکان می باشند.

آنها از اشتباه کردن در هنگام صحبت نمی ترسند از شنیده های خود ایده گرفته و خود را اصلاح می کنند و به نحوه بیان و معانی کلمات دقت می نمایند و هیچ وقت نیازی به حفظ کردن کلمات ندارند.

این بهترین روش برای تسلط و تقویت مکالمه زبان انگلیسی بدون حفظ کردن است!!