آیا همیشه نسبت به کسانی که خوب انگلیسی صحبت می‌کنند حسودی می‌کنید؟ نگران نباشید شما تنها کسانی نیستید که در این مورد احساس ناراحتی می‌کنید. شما هم می‌تونید بصورت روان انگلیسی صحبت کنید. اگر براتون سواله که چگونه به انگلیسی روان صحبت کنیم ؟ این مقاله رو از دست ندید. شروع و مسیر تقویت مکالمه شما با این هفت نکته راحت‌تر خواهد بود.

۱) به خودتون ایمان داشته باشید

شما باید باور داشته باشید که می‌تونید این کار رو انجام بدید. هیچ دلیلی برای متوقف کردن شما وجود نداره، تنها راه شما اینه که هر چه می‌تونید تمرین کنید. شما در هر کاری و هر مسئله‌ای اگر به توانایی‌های خودتون ایمان داشته باشید، با تلاش و پشتکار و تمرین قادر به انجام اون هستید.

۲) خودتون رو در زبان انگلیسی غرق کنید

چگونه به انگلیسی روان صحبت کنیم | خودتون رو در زبان انگلیسی غرق کنید

شبکه‌های اجتماعی مثل فیس بوک رو روی زبان انگلیسی تنظیم کنید. اخبار انگلیسی رو روزانه نگاه کنید. موقع ورزش کردن و در رفت و آمدهای روزانه یک پادکست انگلیسی برای خودتون پخش کنید. اجراها و نماهنگ‌هایی رو که دوست دارید به همراه زیرنویس انگلیسی تماشا کنید. این‌ها فقط بهانه‌هایی هستند که شما خودتون رو با انگلیسی عجین کنید. اگر این موارد رو رعایت کنید، تبدیل به یک عادت میشه و شما تاثیرش روی دانش زبان انگلسیتون رو درک خواهید کرد. با انجام این کارها دایره لغاتتون افزایش پیدا میکنه، تلفظ کلماتتون بهتر میشه و خواهید دید که چقدر روان‌تر انگلیسی رو صحبت می‌کنید.

۳) در آینه با خودتون صحبت کنید

مواقعی که جلوی آینه هستید شروع کنید به صحبت کردن با خودتون به زبان انگلیسی، با این روش شما عادت می‌کنید که صدای خودتون رو به زبان انگلیسی بشنوید که این باعث افزایش اعتماد به نفس شما میشه و زمانی که قراره با شخص دیگری انگلیسی صحبت کنید تاثیر این روش خودش رو نشون میده. یه راز انگلیسی هست که میگه بخش عمده‌ای از اینکه بتونید انگلیسی رو روان صحبت کنید اینه که باهاش راحت باشید.

این ترفند فقط مختص آینه نیست، بطور مثال بخشی از یک برنامه تد به همراه زیرنویس فارسی که در این‌باره هست رو ببینید:

مشاهده ویدیو در یوتیوب

۴) نگران گرامر نباشید

یه نکته‌ای که باعث اضطراب در هنگام مکالمه به انگلیسی میشه، نگرانی درباره به کاربردن درست گرامره. یادتون باشه حتی کسانی که بسیار روان انگلیسی صحبت می‌کنند ( native هستند) ممکنه اشتباهات گرامری داشته باشند. مردم قرار نیست به خاطر اشتباه به کار بردن اونا شما رو بازخواست کنن. اونا حتما متوجه میشن که شما چه چیزی دارید می‌گید و این مهم ترین مسئله هست. منظور این نیست که گرامر اصلا مهم نیست بلکه شما با تمرین بیشتر و صحبت کردن می‌بینیند که در گرامر هم پیشرفت کردید.

۵) از لغات جدید استفاده کنید

اگر در هنگام تماشای فیلم یا ویدیویی کلمه جدیدی به گوشتون می‌خوره سریعا اون رو یادداشت کنید و معنی اون رو در بیارید. از اونا در مکالماتتون استفاده کنید. با این کار این کلمات در ذهن شما نقش می‌بنده و باعث میشه که شما با استفاده از کلمات جدید احساس بهتری داشته باشید. با این کار ناخودآگاه شما جوری انگلیسی صحبت خواهید کرد که شاید در هنگام شروع باورش براتون غیر ممکن بوده.

۶) یک شریک ( partner ) برای انگلیسی صحبت کردن پیدا کنید

اگر فکر می‌کنید دوستی ندارید که در سطح شما باشه و بتونید با هم دیگه تمرین انگلیسی کنید، پیشنهاد می‌کنم یک دوست مجازی برای خودتون در شبکه‌های اجتماعی پیدا کنید و سعی کنید با همدیگه هر چه می‌تونید صحبت کنید.

یکی از راه‌های هم کلام شدن با دیگران به زبان انگلیسی شرکت در جلسه‌های بحث آزاده. پیشنهاد میکنم کلاس بحث آزاد آکادمی آنلاین ۲۴talk رو تجربه کنید.

۷) زیاده روی کنید

تا حالا شده که یک فیلم مورد علاقتون رو بارها و بارها دیده باشید ولی باز هم دوست داشته باشید دوباره تماشا کنید؟ پیشنهاد می‌کنم حتما این کار رو انجام بدید. البته اگر اون فیلم به زبان انگلیسی باشه. شروع کنید به تماشای اون یکبار با زیرنویس فارسی، بعد با زیرنویس انگلیسی و در آخر بدون زیرنویس تماشا کنید. وقتی که تمام کلمات فیلم رو یاد بگیرید شما قطعا یک قدم به انگلیسی روان صحبت کردن نزدیک شده اید.

مقاله چگونه به انگلیسی روان صحبت کنیم ؟ حاصل تلاش آکادمی آنلاین زبان انگلیسی ۲۴talk برگرفته از یکی از بروزترین مقالات دنیا به شما تقدیم شد.

منبع : mixtreelanguages