خوندن داستان به زبان انگلیسی هم لذت بخشه هم آموزنده! شاید برای تو هم پیش اومده که دلت خواسته بتونی از زبان انگلیسیت برای خوندن کتاب داستان استفاده کنی اما وقتی لای یه کتاب رو باز کردی دیدی کلمه هاش خیلی سخته و اصلا سر در نمیاری چی به چیه. برای همین کتاب رو بستی و گذاشتی کنار. اما صبر کن! من برات یه راه حل دارم. کتاب های داستان سطح بندی شده بخون! این کتاب ها بر اساس سطح زبان انگلیسیت طراحی شده و هم بهت کمک میکنه کلمه هایی که بلد هستی رو تو قالب داستان ببینی هم با چندتا کلمه ی جدید آشنا بشی. امروز قراره از مجموعه Oxford Bookworms کتاب داستان انگلیسی The Wizard of Oz رو بهت معرفی کنم که می تونی نسخه PDF اش رو به همراه فایل های صوتی از همین صفحه به رایگان دانلود کنی.

سطح این کتاب Level 1 هست و از سری کتاب های Oxford Bookworms انتخاب شده. اسم کتاب The Wizard of Oz (جادوگرشهر از) هست و درباره ی دوروتی دخترک کوچکیه که همراه سگش توتو در کشتزاری در کانزاس زندگی می‌کنه. روزی گردبادی میاد و دوروتی و سگش و خانه‌اش رو با خود به آسمان می‌برد و در سرزمین آز پایین می‌آورد. دوروتی سرِ راهش به مترسکی که مغز ندارد، آدم آهنی‌ای که قلب ندارد و شیر بزدلی که شجاعتش را از دست داده‌است برمی‌خورد.

دانلود کتاب داستان انگلیسی The Wizard of Oz و فایل های صوتی – Level 1 :

برای پیدا کردن سطح زبان خود برای خواندن کتاب های سطح بندی می توانید وارد لینک سایت Oxford Bookworms شده و به سوالات هر سطح که مدنظرتان هست جواب دهید تا براساس جواب های شما سایت سطح شما را مشخص کند.

خوندن سری کتاب‌های Oxford Bookworms برای زبان آموزها به شدت توصیه میشه به چند دلیل:

سطح بندی مختلف آموزشی از Starter تا Advanced

 تنوع بالایی از موضوع و ژانر کتاب همچون ماجراجویی، جنایی، عاشقانه، تخیلی و غیره

فایل صوتی داستان برای بهبود مهارت شنیداری و یادگیری نحوه صحیح تلفظ کلمات

تعداد زیاد واژگان جدید برای یادگیری زبان آموزان

کتاب های داستان Oxford Bookworms ، یکی از مجموعه‌های پرطرفدار داستان زبان انگلیسی و از سری کتاب های داستان سطح بندی شده توسط انتشارات آکسفورد است. کتاب های بوک ورمز در قالب ۷ سطح (سطح استارتر و ۶ سطح اصلی) طراحی شده‌اند تا بتوانند همزمان نیاز گروه‌های مختلف زبان‌آموزان در سطوح مختلف آموزشی را پوشش دهند.

بقیه ی کتاب های سطح بندی شده رو می تونی از صفحه ی معرفی کتاب داستان برای زبان آموزان ببینی یا اگه دنبال متن های کوتاه تر همراه با ترجمه کلمات مهم و سوالات درک مطلب هستی حتما به صفحه ی داستان کوتاه زبان انگلیسی سر بزن.

در ضمن می تونی کتاب های آموزشی رو به طور رایگان از صفحه ی دانلود رایگان کتاب های آموزش زبان انگلیسی دانلود کنی.