زمان تقریبی مطالعه: ۱۰ دقیقه

در این مقاله می‌خواهیم بهترین منابع برای آزمون آیلتس را به شما معرفی کنیم.
مشخصا اکثر زبان آموزانی که به سراغ این دوره می‌روند از چند و چون آیلتس آگاهی دارند. هدف ما از این مقاله گفتن مطالبی است که شما در جستجوهایتان به آن برنمی‌خورید یا همه‌ی این مطالب را به طور کامل و یکجا در یک مقاله نخوانده‌اید.
در این مقاله از صفر تا صد هر آنچه که در طول این مسیر به دانستنش نیازمند خواهید شد یا نمی‌دانید را برایتان خواهیم گفت.

بهترین منابع برای آزمون آیلتس

احتمالا اولین سوالی که بهش برخوردید اینه که کدوم کتاب رو برای خوندن آیلتس استفاده کنم؟
یا مهم‌ترین و بهترین منابعی که با آن ها باید پیش برم کدامند؟

بهترین منابع برای آزمون آیلتس

حتما می‌دونید که کتاب به تنهایی کافی نیست و شما برای یادگیری هر چهار مهارت اصلی برای آمادگی در آزمون آیلتس به منابع ویدئویی و شنیداری مثل پادکست های مناسب و معتبر هم نیاز خواهید داشت.
مخصوصا اگر هدفتون این باشه که پول زیادی بابت این آزمون خرج نکنید و تمام یا بیشتر بار رو خودتون به تنهایی توی این راه به دوش بکشید.
پس خیلی مهمه که آگاهانه و عاقلانه منابعتون رو انتخاب کنید تا توی وقت و هزینتون تا جایی که میشه صرفه جویی کنید.
نگران نباشید ما در ادامه تمامی نگرانی های شما در این مورد رو رفع می‌کنیم و شما پس از به اتمام رسوندن این مقاله به طور کامل از سیر تا پیاز این مسیر آگاهی کامل خواهید داشت.

برای شروع آمادگی در آزمون آیلتس باید چکار کرد؟

خب اول از همه و مهمتر از کتاب اینه که باید بدونید آزمون آیلتس بیشتر از اینکه به سطح دانش زبانی شما کار داشته باشه به نحوه پاسخگویی، کنترل زمان و جواب دادن به سوالات بیشتر و دقیق‌تر شما به صورت کامل توجه داره.
پس این تسلط شما در کنترل کردن استرس و دانشتون در مدت امتحانه که موفقتون میکنه!
دیدی که شما رو به موفقیت میرسونه اینه: به آزمون آیلتس به چشم کنکور سراسری نگاه کنید!
خب حالا که قرار شد با این دید جلو بریم چه چیزی قراره ما رو به موفقیت برسونه؟ نمونه سوال!!!
یه سری کتاب توی بازار هستند که این نمونه سوالات رو جمع‌آوری کردند تا شما رو با سوالاتی که قراره رو به رو بشید آشنا کنن.
یه روش موثر دیگه شرکت توی آزمون شبیه سازی شده‌ی آیلتس یا همون ماک هست.

حتما این پست را بخوانید   اشتباهات رایج در مورد آیلتس !

آزمون ماک شما رو توی زمان بندی، شرایط و سوالات کاملا یکسان و مشابه آزمون آیلتس قرار میده. پس هر چند ماه یک بار حتما ماک بدید نقاط قوت و ضعفی که دارید رو با ماک دنبال کنید.

در حال حاضر بهترین کتاب موجود برای آمادگی آزمون آیلتس، کتاب Cambridge IELTS می‌باشد. سری کتاب های Cambridge IELTS تماما در راستای آمادگی شما برای آزمون و نمونه سوالات مشابه آزمون آیلتس طراحی شده‌اند.

بهترین منابع برای آزمون آیلتس

توجه داشته باشید که هنگام تهیه و خرید این سری کتاب ها، از شماره آخر به اول آنها را در ترتیب اولویت خود قرار دهید.
شماره آخر کتاب Cambridge IELTS جدید تر هستند. در نتیجه کتاب های ۱ تا ۳ Cambridge IELTS عملا برایتان مفید نخواهند بود، چون این کتاب ها با روند جدید آزمون آیلتس مغایرت دارند.
هر کتاب این مجموعه به شدت ارزشمند در بر گیرنده‌ی چهار آزمون اخیر آیلتس هستند. این کتاب برای هر دو گروه زبان آموزانی که در آیلتس آکادمیک و آیلتس جنرال می‌خواهند شرکت کنند کاملا مناسب است.
ویژگی مثبت این کتاب داشتن پاسخنامه به صورت کتبی برای دو مهارت ریدینگ و رایتینگ و همچنین فایل صوتی برای مهارت لیسنینگ است. در بخش پاسخنامه‌ی رایتینگ نمونه متن های نوشته شده توسط زبان آموزان دیگر همراه با تحلیل و گفتن نقاط قوت و ضعف آن ها موجود است و در انتهای آن نمره‌ای که گرفته‌اند نیز ذکر شده است.

در انتهای کتاب Cambridge IELTS روش نمره دهی و محاسبه آن در دو بخش لیسنینگ و ریدینگ هم ذکر شده است. با خواندن این کتاب شما تا حد زیادی راهکارهای مناسب برای آمادگی و کاهش استرس را فرا خواهید گرفت.


برای دسترسی راحت و دانلود بدون دردسر این کتاب ها، آکادمی ۲۴Talk  تمامی کتاب ها همراه با فایل شنیداری آن ها را در این صفحه برای دانلود در اختیار شما قرار داده است.

خب توی مرحله اول بهترین منابع برای آمادگیتون توی آزمون آیلتس رو گفتم، بعد از خوندن و تمرین با این کتاب ها شما تا حد زیادی از ضعف هایی که دارید رو متوجه شدید و کاملا می‌دونید توی چه مباحث و مهارت هایی ضعف دارید که نیازمند تقویت شدنه.
حالا باید به سراغ منابعی بریم که اون ضعف ها رو از بین ببره. یعنی شما باید دانشتون رو تقویت کنید تا روز امتحان آزمون آیلتس شما در بالاترین حد آمادگیتون قرار گرفته باشید.
اولین منبعی که میخوام بهتون معرفی بکنم کتابه. شما می‌تونید خودتون به تنهایی یا به کمک استاد یا کلاس های معتبری که براتون قابل قبول هستند این مسیر رو پیش برید.
پیشنهاد ما به شما، همراه شدنتون با کسیه که این مسیر رو به خوبی بلده و تمام پیچ خمشو به خوبی میشناسه، میدونه اکثر زبان آموزا توی چه مباحثی دچار مشکل می‌شوند و ضعف های شما رو به صورت فردی به خوبی پوشش میده.
پس استاد مورد نظرتون رو بعد از جستجو و تحقیق انتخاب کنید تا با اعتماد صد در صد از اون فرد این مسیر رو طی کنید.

حتما این پست را بخوانید   چگونه برنامه ریزی هفتگی برای آیلتس داشته باشیم؟

بهترین منابع برای آزمون آیلتس:

چه کتاب هایی مناسبه؟

پیشنهاد من به شما سری کتاب های Collins  است.

از ویژگی های خوب این کتاب اینه که برای هر دو دسته از افرادی که می‌خواهند به صورت خودخوان برای آیلتس بخوانند یا افرادی که برای آمادگی در آزمون آیلتس نیازمند رفتن به کلاس های گروهی یا خصوصی هستند کاملا مناسب است.
این کتاب هر چهار مهارت آزمون آیلتس را به خوبی پوشش می‌دهد و راهکارها و تمرین های مناسبی در راستای تقویت لهجه بریتانیایی را به شما می‌آموزد. لازمه بدونید که یکی از نکات مثبت برای کسب نمره‌ی بالا در مهارت اسپیکینگ داشتن لهجه‌ای درست و بدون نقص است.

همچنین این کتاب همانند کتاب کمبریج آیلتس انواع نمونه سوالات را نیز داراست. این کتاب مناسب برای هر دو دسته از زبان آموزانیست که میخواهند آیلتس آکادمیک یا آیلتس جنرال را آزمون بدهند.

کتاب دیگری که برای یادگیری سریع و کامل شما مد نظر است، سری کتاب های The Official Cambridge Guide to IELTS است. این کتاب شامل ۵ فصل است که چهار فصل اول آن مرتبط با چهار مهارت اصلی آیلتس می‌باشد و بخش پنجم آن شامل ۸ آزمون آزمایشی آیلتس است تا شما را برای این آزمون آماده کند. برای هر کدام از این ۸ آزمون نیست پاسخنامه و تحلیل نیز در خود کتاب موجود است. در این کتاب همچنین نکات بسیار مفیدی نیز در خصوص نحوه پاسخ دادن به سوالات این آزمون وجود دارد.

از بحث کتاب که بگذریم شما باید برای آزمون اسپیکینگ پیش زمینه ای در ذهنتان داشته باشید، برای تمرین بیشتر یوتیوب یک منبع کاملا گسترده و رایگان است که به راحتی در اختیارتان قرار دارد. میتوانید نمونه آزمون های برگزار شده متقاضیان با نمرات متفاوتی که در این آزمون ها گرفته اند را ببینید و حتی از جواب هایی که به سوالات مشابه می‌دهند ایده بگیرید و با تمرین بر روی این موضوعات متنوع خودتان را برای آزمون اسپیکینگ آیلتس آماده بکنید.

حتما این پست را بخوانید   آیلتس کیوکارد IELTS Cue Card شماره 69 : توصیف مرکز خرید

علاوه بر یوتیوب منابع دیگری هم هستند که مشترکا برای دو مهارت لیسنینگ و اسپیکینگ مناسب می‌باشند.

Cnn.com/cnn10  و Ted Ed  و همچنین Bbc 6Min English از سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۸ را هم دست کم نگیرید. به شدت میتوانند به شما برای تقویت این دو مهارت کمک کنند.

در انتها این رو یادآوری کنم که بهتره خودتون رو با منابع و کتاب های گوناگون گیج نکنید و یک راه رو به صورت کامل و صد در صد تا انتها پیش برید، اینجوری ذهن منسجم تری هم دارید و تمرکزتون رو تماما یک جا گذاشته اید.

برای خرید سری کتاب های collins با ما تماس بگیرید. همچنین برای دانلود سری کتاب های Cambridge IELTS به روی این لینک کلیک کنید.

امیدوارم مقاله بهترین منابع برای آزمون آیلتس برای شما مفید واقع شده باشد. توی این مسیر آکادمی ۲۴Talk همراه با اساتیدی با تجربه بالا در این زمینه و مشاوره در هر زمان که به آن نیاز داشتید همراهی می‌کند. کافیست با ما تماس بگیرید.