خیلی از چیز‌هایی که ما یاد می‌گیریم از طریق خوندن و مطالعه کتاب‌ها به دست میاد اما هیچ وقت فراموش نکنین که یادگیری هم می‌تونه سرگرم کننده باشه و یه جور تفریح به حساب بیاد. بازی برای یادگیری زبان انگلیسی هم جذابه و هم کارساز.

بازی حدس کلمه

بازی حدس کلمه

برای انجام این بازی شما تنها نیاز به دو کاغذ و دو خودکار دارید. یک بازی دونفره هست که در هر مرحله هر دو نفر یک کلمه ۵ حرفی رو روی کاغذ خودشون یادداشت می‌کنند و نفر مقابل باید اون رو حدس بزنه. برای این که بهتر جا بیوفته بهتره که یک مثال براتون بزنم. فرض کنید من کلمه apple رو انتخاب کردم و روی کاغذ یاداداشت کردم. برای حدس اول شما کلمه world رو انتخاب می‌کنید. من در پاسخ به شما میگم که ۱-۱ یعنی یکی از حروف کلمه مد نظر من رو درست حدس زدی و جایگاهش هم منطبق هست. همون طور که می‌بینید در هر دو کلمه، حرف L وجود داره و چهارمین حرف کلمه رو تشکیل داده. هر کسی که زودتر کلمه رو حدس بزنه برنده بازی خواهد شد.

این بازی هم بسیار سرگرم کننده و لذت بخشه و هم باعث میشه که کلمات انگلیسی زیادی یاد بگیرید و حتی روی املای اون‌ها هم مسلط بشید.

نکته : برای اینکه بهتر بتونید از این بازی لذت ببرید و استفاده کنید بهتره که ابتدا تمام حروف انگلیسی رو روی کاغذ یادداشت کنید. با این کار به طور مثال اگر در حدسی نتیجه کلمه شما ۰-۰ شد، می‌تونید اون حروف رو خط بزنید و از دیگر حروف در حدسیات خود استفاده کنید.

سر نخ

بازی سر نخ رو شاید با کلمات فارسی امتحان کرده باشید. اگر این بازی رو با لغات انگلیسی انجام بدید، به شما کمک میکنه که مترادف‌ها، هم‌خانواده‌ها و حتی کلمات مرتبط با لغات رو یاد بگیرید.

خیلی مختصر این بازی رو هم برای شما توضیح میدم. برای انجام این بازی نیازه که تعدادتون زوج و بیشتر از دو نفر باشه. در شروع بازی شما به دو گروه تقسیم میشید. در هر مرحله یک گروه کلمه‌ای رو انتخاب میکنه. هر شخص با نفر روبرویی خودش یار هست. هر کدام از اعضای گروهی که کلمه رو انخاب کرده باید لغاتی مرتبط با اون کلمه رو بگه تا هم تیمیش بتونه کلمه مورد نظر رو حدس بزنه. نفر به نفر این کار ادامه پیدا میکنه تا زمانی که یک نفر از گروه مقابل کلمه انتخابی رو حدس بزنه. کسی حدس درست زد به همراه هم تیمیش یعنی نفر مقابلش برنده میشه.

بهتره با یک مثال ادامه بدم. فرض کنید یک از گروه ها کلمه apple رو انتخاب میکنه. از این گروه من نفر اولی هستم که باید هم تیمیمو راهنمایی کنم. برای راهنمایی من بهش می‌گم fruit و هم تیمی من میگه orange. نفر بعدی از گروه من به یارش میگه red و هم تیمیش میگه apple. اینجا این دو نفر برنده بازی خواهند شد.

Scrabble (بازی با حروف):

یادگیری زبان انگلیسی با بازی : Scrabble (بازی با حروف):

مهره‌های الفبا اجزاء‌اصلی این بازی هستند. یه بازی قدیمی که احتمالا شما هم اون رو با حروف فارسی بازی کردید. به راحتی می‌تونید به جای حروف فارسی از حروف انگلیسی استفاده کنید. یعنی به اعضای شرکت کننده در بازی بگیم که اجازه دارن از کلمات انگلیسی استفاده کنن. تعجب خواهید کرد که چه قدر می‌تونین از کلمات استفاده کنین و لغات جدید به دست بیارین و یاد بگیرین .
فقط حواستون باشه که یک دیکشنری کنارتون باشه که بتونین کلمات رو چک کنین . این بازی رو هم می‌تونین به صورت آنلاین و هم به صورت دستی انجام بدین. بازی موبایلی word connect سرگرمی جذابی براتون خواهد بود.

بیست سوالی

احتمال زیاد این بازی رو با کلمات فارسی انجام دادید. این بازی رو اگر به انگلیسی انجام بدید بسیار می‌تونه روی زبان انگلیسی شما تاثیر گذار باشه. چرا که شما برای رسیدن به جواب باید سوالاتی بپرسید که تکرار آن‌ها کمک میکنه که کلمات ملکه ذهنتون بشه.

پانتومیم

ادابازی یا پانتومیم که روش‌های مختلفی برای انجامش وجود داره. شما می‌تونید در این بازی کلمات رو به انگلیسی انتخاب و حدس بزنید. کلماتی رو که انتخاب می‌کنید چون برای شما اجرا میشه، در ذهن شما تصویرسازی میشه و این کمک میکنه که لغات در ذهن شما نقش ببنده. بازی موبایلی charades میتونه به شما در انتخاب کلمات و زمان بندی و امتیازبندی اونها به شما کمک کنه.

اگر بازی خلاقانه و منحصر به فردی دارید که میشه به انگلیسی هم انجام داد در قسمت دیدگاه‌ها با ما به اشتراک بذارید.

امیدوارم بازی برای یادگیری زبان انگلیسی رو امتحان کنید. شک نکنید که بسیار جذابه.

اگه قصد دارید برای مهاجرت آیلتس بخونید یا این که برای پیشرفت توی کارتون به زبان انگلیسی احتیاج دارید یا این که می‌خواهید یه سفر تفریحی داشته باشید یا … ولی رفت و آمد به آموزشگاه براتون سخت و زمان بره پیشنهاد میکنم دوره های متنوع آکادمی آنلاین زبان انگلیسی ۲۴talk رو از دست ندید.