بهترین منابع آیلتس یا به تعریف دیگر همان منابع مورد نیاز مطالعه برای آزمون بین المللی آیلتس به سان یک سرمایه گذاری به شمار می روند. شما با این انتظار که این منابع به شما در رسیدن به نمره مورد نیازتان کمک می کنند، زمان، انرژی و پول صرف می کنید. با این حال، هر کتاب آمادگی IELTS با دیگری برابر نیست و همه منابع آیلتس یکسان نیستند.

اگر می‌خواهید آیلتس ۷ به بالا بگیرید این مقاله را از دست ندهید!

توجه داشته باشید که آن روشی که به یک شخص کمک می کند، ممکن است برای دیگری مؤثر نباشد. در این مقاله بهترین منابع آیلتس و کتاب‌های آزمون آیلتس و مطالب آموزشی آیلتس، از جمله بهترین کتاب های IELTS و منابع رایگان آزمون آیلتس ارائه شده است که در حال حاضر در دسترس هستند. ما آنها را با توجه به نقاط قوتشان برایتان طبقه بندی کرده‌ایم. این امر به شما کمک می کند تا با روشی هوشمندانه، کارآمد و متمرکز برای آیلتس آماده شوید. موفق باشید!

اطلاعاتی که در این مقاله به‌دست خواهید آورد به شرح زیر می‌باشد:

فهرست:

 • بهترین نمونه سوالات آزمون آیلتس
 • منبع رسمی تمرینات آیلتس جلد ۱ و ۲
 • راهنمای رسمی کمبریج برای آیلتس
 • نمونه سوالات آزمون در وب سایت آیلتس
 • منابع آیلتس: نکات و استراتژی های آزمون
 • منابع آیلتس: تقویت زبان انگلیسی
 • بهترین منابع آیلتس برای بهبود واژگان
 • بهترین کتاب ها و منابع آیلتس برای تمرین گرامر
 • بهترین کتاب ها و منابع آیلتس برای بهبود مهارت نوشتاری
 • بهترین کتاب ها و منابع آیلتس برای تقویت مهارت شنیداری
 • بهترین کتاب ها و منابع آیلتس برای مهارت خواندن
 • بهترین منابع آیلتس برای مهارت گفتاری

بهترین نمونه سوالات آزمون آیلتس

بهترین منابع آیلتس

منبع رسمی تمرینات آیلتس جلد ۱ و ۲

خیلی مهم است که قبل از روز آزمون چندین نمونه تمرین کامل انجام داده باشید. تمرین با مطالب رسمی آیلتس بیشترین سود را برای شما خواهد داشت.

کتاب منبع رسمی تمرینات آیلتس جلد ۱ قطعاً ارزش سرمایه گذاری شما را دارند. آنها شامل نمونه پاسخ هایی در سطوح نمره مختلف برای سوالات بخش Writing هستند. جلد ۲ شامل یک DVD با فیلم های بسیار مفیدی است از افرادی که در آزمون Speaking شرکت می کنند. حتماً از کلیه منابع رسمی آیلتس استفاده کنید. علاوه بر این امتحانات جامع، باید در وب سایت آیلتس وقت خود را صرف مطالعه نمونه سوالات رایگان کنید.

راهنمای رسمی کمبریج برای آیلتس

Cambridge English نیز امتحانات رسمی آیلتس را ارائه می دهد. کتابThe Official Cambridge Guide to IELTS را به شما توصیه می کنم، که شامل شش آزمون کامل آیلتس آکادمیک و دو نمونه آزمون کامل جنرال است. این کتاب آیلتس همچنین دارای فصل های مفیدی با تمرین و نکات برای کمک به شما در آمادگی برای آزمون است. اگر قصد مطالعه تنها یک کتاب آیلتس را دارید، به احتمال زیاد باید این کتاب را انتخاب کنید.

نمونه سوالات آزمون در وب سایت آیلتس

باید بگویم که بهتر است نمونه سؤالات آزمون را در وب سایت های رسمی IELTS مطالعه کنید. همانطور که ممکن است بدانید، چند وب سایت رسمی رسمی آیلتس وجود دارد. وقتی از نمونه سؤالات صحبت می کنیم، دو وب سایت رسمی IELTS کاربر پسند IELTS.org و وب سایت IELTS British Council هستند. صفحه نمونه سؤالات IELTS.org هر نوع سؤالی که احتمالاً در امتحان اصلی مشاهده خواهید کرد را دارد. این وبسایت همچنین دارای بهترین صفحه رسمی راهنمایی، آموزش و سؤالات مربوط به فرمت جدید آزمون آیلتس که مبتنی بر رایانه است می باشد. وب سایت IELTS British Council نمونه آزمون های کامل IELTS را ارائه می دهد.

منابع آیلتس: نکات و استراتژی های آزمون

آیلتس لیز

IELTS

کسب نمره IELTS بالا به دانش زبان عمومی قوی نیاز دارد. با این حال، تسلط بر استراتژی های آزمون نیز می تواند نمره شما را تقویت کند. برای مثال مدیریت زمان را در نظر بگیرید. زمان در بخش های نوشتن و خواندن آیلتس بسیار محدود است. اگر نمی دانید چگونه زمان را به خوبی مدیریت کنید، مطمئناً امتیازات با ارزشی را از دست خواهید داد. استراتژی سوالات چند گزینه ای، مهارتهای استراتژیک خواندن مانند اسکیم کردن و اسکن کردن و غیره نیز بخشی از تصویر کلی آمادگی در آزمون هستند.

برای اطلاع از زبان این آزمون و رویکردهای مفید برای شرکت در آیلتس، از فیلم های عالی و مطالب جالب در سایت www.ieltsliz.com شروع کنید. این منبع با کیفیت بالا توسط یک مدرس با تجربه IELTS تولید می شود.

کاپلان IELTS Premier با ۸ نمونه آزمون (ویرایش سوم)

من قبلاً راهنمای رسمی کمبریج برای آیلتس را در بالا به عنوان منبع عالی آزمون ارائه داده ام. اگرچه فصل های آن راهنمای رسمی برای مطالعه مفید هستند، اما آنها از نظر استراتژی های آزمون سازماندهی نشده اند. هر فصل از کتاب رسمی کمبریج نکاتی را شامل می شود، اما همچنین شامل بسیاری از تمرینات تقویت زبان است که ممکن است برای بعضی از دانش آموزان مفید نباشد. این جایی است که یک منبع آمادگی تکمیلی آیلتس مانند Kaplan وارد می شود.

https://24talk.ir/

برای ارائه واضح تر استراتژی های آیلتس، Premier IELTS کاپلان با ۸ نمونه آزمون (ویرایش سوم) یک منبع عالی است. امتحانات عملی کاپلان نیز به خوبی طراحی شده و ارزش مطالعه دارد. اما به یاد داشته باشید، آنها غیر رسمی هستند. متن کاپلان همراه با یک یا چند مورد از گزینه های رسمی آزمون رسمی ذکر شده در بالا، مجموعه ای عالی از منابع را برای مطالعه ایجاد می کند.

منابع آیلتس: تقویت زبان انگلیسی

در نهایت، آزمون آیلتس مهارت انگلیسی شما را ارزیابی می کند. هیچ روش جادویی برای بهبود آموزش زبان انگلیسی بدون تلاش زیاد در مدت زمان طولانی وجود ندارد. احتمالاً تلاش زیادی برای یادگیری زبان انگلیسی کرده اید. بنابراین قبل از روز امتحان چه موادی به شما کمک می کند؟

بهترین منابع آیلتس برای بهبود واژگان

آزمون آیلتس داشتن دانش عمیقی از لغات و واژگان را می‌طلبد. توانایی شما در خلاصه کردن و پیدا کردن مترادف ها بر نمره شما به شدت تأثیر می گذارد. املای کلمات نیز در آیلتس مهم است! هنگام یادگیری کلمات جدید، حتماً روی نگارش تمرکز کنید. شما نمی خواهید به دلیل اشتباهات املایی به راحتی امتیازات خود را از دست دهید.

یک راه عالی برای گسترش واژگان خود برای IELTS، خواندن مقالات خوبی است که از نظر محتوا و لحن مشابه آیلتس است. همانطور که می خوانید، واژگان جدید را در نوت بوک یا دستگاه خود ردیابی کنید. در اینجا لیستی از منابع خوب روزنامه نگاری برای مطالعه آیلتس وجود دارد:

 1. BBC.com
بهترین منابع آیلتس

۲٫ نیویورک تایمز

https://24talk.ir/

۳٫ واشنگتن پست

آیلتس

۴٫ اخبار CBC

آیلتس

۵٫ The Australian

آیلتس

Barron’s Essential Words for the IELTS منبع واژگان دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد. هر فصل شامل سوالات تمرینی و متونی برای تقویت درک شما از کلمات جدید است. البته بخاطر داشته باشید که این کتاب در واقع برای زبان آموزان سطح متوسط ​​انگلیسی است. اگر واژگان انگلیسی شما بسیار پیشرفته یا خیلی پایه ای است، ممکن است این متن را بسیار مفید نبینید. علاوه بر این، توصیه می کنم اگر فقط مدت زمان کوتاهی برای مطالعه دارید (۶ هفته یا کمتر) برای این کتاب سرمایه گذاری نکنید. گفته می شود، با داشتن زمان کافی، این کتاب IELTS می تواند افزونه مناسبی برای برنامه مطالعات آیلتس شما باشد.

بهترین کتاب ها و منابع آیلتس برای تمرین گرامر

اگر به تمرین گرامر اضافی احتیاج دارید، یکی از بهترین منابع برای خودآموزی، کتاب درک و استفاده از دستور زبان انگلیسی، جلد ۴ است. این کتاب شامل بسیاری از تمرین های مفید و توضیحات کاملاً واضح در مورد مباحث پیچیده گرامر انگلیسی است. این کتاب IELTS برای زبان آموزان سطح پیشرفته زبان انگلیسی است. اگر با گرامر انگلیسی یا درک مفاهیم گرامری مبارزه می کنید، ممکن است بخواهید از کتاب Fundamentals of Grammar English با سی دی های صوتی و پاسخنامه شروع کنید. این کتاب یک منبع گرامر سطح متوسط ​ از ​همین مجموعه محسوب می شود.

بهترین کتاب ها و منابع آیلتس برای بهبود مهارت نوشتاری

بخش نوشتاری آیلتس دشوار است. برای انجام دو سوال این بخش فقط یک ساعت فرصت دارید. بسیاری از افراد انگلیسی زبان نیز با این بخش مشکل خواهند داشت! قبل از روز امتحان باید به تعدادی که می توانید نمونه سؤالات نوشتاری آیلتس را انجام دهید. برای خود محدودیت زمانی شبیه آزمون در نظر بگیرید و(اگر ممکن است، از شخص دیگری بازخورد دریافت کنید. اگر کسی ندارید که به شما بازخورد بدهد، حداقل پاسخ های خود را با مدل های موجود در پاسخنامه کتاب آیلتس یا وب سایت رسمی آیلتس به صورت آنلاین مقایسه کنید. همچنین می توانید از معیارهای نمره دهی آیلتس برای تمرین ۱ و ۲ استفاده کنید تا به شما در ارزیابی سطح تقریبی خود کمک کند.

اگر زمان بیشتری برای آماده سازی دارید و می خواهید مهارت نوشتن خود را به طور کلی بهبود بخشید، عادت کنید هر روز کمی انگلیسی بنویسید. با مداد و کاغذ بنویسید (تایپ نکنید!) تا شبیه قالب آزمون IELTS باشد. یک موضوع را انتخاب کنید و بدون توقف به مدت ۱۰-۱۵ دقیقه بنویسید. این مانند یک تمرین است. با گذشت زمان شما ایده ها را سریعتر تولید خواهید کرد و در زمان کمتری بیشتر می نویسید.

بهترین منابع آیلتس برای تقویت مهارت شنیداری

بخش شنیداری آزمون IELTS شامل گوش دادن به صحبت افراد با لهجه های مختلف است … بریتانیایی ، آمریکایی ، استرالیایی و غیره. تقویت مهارت شنیداری آزمون آیلتس با گوش دادن به طیف گسترده ای از مطالب ایده خوبی است. منابع آیلتس خوب برای تمرین گوش دادن شامل موارد زیر است:

 1. Ted Talks
 2. This I Believe from NPR
 3. Listen and Watch from the British Council
 4. BBC Radio
 5. ABC News (Australia)
 6. Additional Australian listening resources from David Recine on Magoosh’s TOEFL blog

بهترین کتاب ها و منابع آیلتس برای مهارت خواندن

هر روز تا حد امکان به زبان انگلیسی مطلب بخوانید! لیست خوبی از منابع آیلتس مربوط به اخبار انگلیسی در بخش “واژگان” این مقاله (در بالا) وجود دارد. این مطالب بیانگر سطح و نوع زبانی است که می توانید در IELTS انتظار داشته باشید. در غیر این صورت، فقط چیزی هایی که به آنها علاقه دارید را بخوانید! کتاب ها، مجلات، مجلات دانشگاهی. کمی مطالعه روزانه می توان به شما در آزمون IELTS کمک کنید.

بهترین منابع آیلتس برای مهارت گفتاری

 صحبت کردن به زبان انگلیسی با افرادی که زبان مادریشان انگلیسی است بهترین راه برای بهبود مهارت های گفتاری شماست. اگر برای شما امکان پذیر است که افراد انگلیسی را پیدا کنید، آنها را بیابید! به یک گروه بپیوندید و فرصت هایی برای تعامل با انگلیسی زبانان پیدا کنید. برای پیدا کردن یک گروه در منطقه خود ، از سایت www.meetup.org دیدن کنید. برای کلاس های مکالمه انگلیسی ثبت نام کنید و یا یک معلم آنلاین با در نظر گرفتن هزینه‌ای معقول برای دوره آیلتس پیدا کنید. توجه داشته باشید که بدون صحبت کردن به زبان انگلیسی به طور مرتب، نمی توانید مهارت صحبت کردن خود را بهبود ببخشید.