TOEFL Listening: نمونه سخنرانی لیسنینگ تافل(دو نوع آلودگی)

TOEFL Listening: نمونه سخنرانی لیسنینگ تافل(دو نوع آلودگی)

بخش شنیداری تافل بعد از بخش ریدینگ است و از مهمترین بخشهای آزمون تافل برای هر داوطلب است . سخنرانی لیسنینگ آزمون تافل نیز از بخش های لیسنینگ است. تمرین کردن و گوش دادن به نمونه سخنرانی لیسنینگ تافل بسیار کاربردی خواهد بود. مدت زمان این بخش ۶۰ – ۹۰ دقیقه با حدود ۵۱ سوال می باشد و با علم به نکات و ساختار و تکنیک های این بخش می توانید براحتی به سوالات این بخش پاسخ دهید و از این مرحله بگذرید . شما در این بخش می بایست دقت خود را بالا برده و از نکات مهم یادداشت بردارید . تکنیک نوت برداری در آزمون تافل بسیار حائز اهمیت است . به هیچ عنوان استرس به خود راه ندهید وبه اعصاب خود مسلط باشید. این بخش شامل دو مکالمه که مبدا موضوعات عمومی و دو سخنرانی است . تمرین لیسنینگ تافل را  می توانید جزو سرگرمی های روزانه خود قرار د هید .
در این ویدیو نمونه سخنرانی لیسنینگ تافل را آوردیم. با تمرکز روی استراتژی های لیسنینگ تافل می توانید  حس شنوایی خود را در  این بخش تقویت کنید . نمره لیسنینگ در نمره ی کل تافل اثر بسزائی دارد و باید با تمرین و پشتکار و آگاهی و آرامش از عهده این بخش از آزمون برآیید . این بخش شامل سوالاتی در شش متن است که بصورت مکالمه و یا سخنرانی و بحث و گفتگو است . نوت برداری در حین گوش کردن بسیار ضروری است و داوطلب می تواند هنگام جواب دادن به سوالات به یادداشتهایش رجوع کند . مقیاس نمره این بخش ار ۰ تا ۳۰ است و این بخشی از نمره تافل شما محسوب می شود . باید در هنگام یادداشت برداری از نوشتن جزئیات اجتناب کنید . صداهائی که توسط ضبط صوت پخش می شوند حاوی اطلاعات زیادی هستند و دارای صدای پس زمینه هستند و توصیه می شود خیلی با دقت عمل کنید تا فهم واضحی از متن داشته باشید .چون امتحان تافل کامپیوتری است باید  قبل از نشان دادن کلیدok از جواب درست مطمئن باشید چون دیگر  برگشتی نیست و باید سوالها را به ترتیب جواب دهید . بیشترین سوالات لیسنینگ تافل چهار گزینه ای هستند و داوطلب باید جواب درست را از بین جوابها غلط پیدا کنید.تمرینهای مرتب و روزمره زیادی انجام دهید تا به اعتماد به نفس بالا و راسخ به سمت هدف بروید .
در این بخش نمونه هایی از سخنرانی استاد ها سر کلاس و گفت و گو های دانشجویان با یکدیگر پخش می شوند.در این بخش داوطلب ۲ الی ۳ مکالمه خواهد شنید که هر کدام تقریبا ۳ دقیقه هستند و هر مکالمه دارای ۵ سوال ۴ گزینه ای می باشد. علاوه بر این داوطلب به ۴ الی ۶ سخنرانی کلاسی (لکچر) ۳ تا ۵ دقیقه ای گوش می دهد و بعد از آن باید به ۶ سوال ۴ گزینه ای دیگر پاسخ دهد. در مجموع در این بخش داوطلب باید به ۳۴ الی ۵۱ سوال پاسخ دهد.لازم به ذکر است که باید سوالات را به ترتیب داده شده جواب دهید و امکان مرور وجود ندارد.باور غالب در مورد بخش لیسنینگ تافل این است که تنها لهجه آمریکایی مورد استفاده است. اما در مواردی استفاده از دیگر لهجه ها نیز دیده شده است.
آزمون تافل شامل چهار بخش است: مهارت مکالمه (Speaking)، مهارت شنیداری (Listening)، مهارت نوشتاری (Writing) و مهارت درک مطلب (Reading).
در بخش رسانه آکادمی رایگان آموزش آنلاین زبان ۲۴talk می‌توانید مجموعه فیلم‌های متنوعی از مهارت‌های آزمون تافل را مشاهده کرده و خودتان را محک بزنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *