کاربرد درست make و do در زبان انگلیسی

کاربرد درست make و do در زبان انگلیسی

کاربرد درست make و do در زبان انگلیسی
یکی از چالش های رایج و رواعصابی که خیلی از زبان آموزها موقع یادگرفتن زبان انگلیسی باهاش رو به رو میشن استفاده ی درست از فعل make و do هست. هر دو فعل از نظر یه فارسی زبان معنی یکسانی داره برای همین آدم گیج میشه کجا باید بگه make کجا بگه do؟ مثلا بگم  make a mistake یا do a mistake (اشتباه کردن)؟ چجوری یادم بمونه که کدومش درسته؟
می دونم که اشتباه کردن تو این مورد خیلی راحته و احتمالا دیدی که اساتید زبان هم علاقه ی زیادی دارن مرتب از این مدل سوال ها بپرسن و شما رو به دردسر بندازن چون میدونن که اکثرا به این سوال ها جواب غلط میدن! (اگه جواب درست عبارت بالا رو میدونی کارت خیلی درسته!)
خب امروز می‌خوام بهت یه راه حل یاد بدم که دیگه هیچ وقت جای این دو تا فعل رو اشتباه نکنی و هروقت هم استادت ازت سوال پرسید همیشه بهش جواب درست بدی و حسابی سورپرایزش کنی!
تو این ویدیو اول از همه یاد میگیری که بین make و do در زبان انگلیسی یه تفاوت خیلی ظریف وجود داره که اگه به این تفاوت دقت کنی راحت‌تر میتونی بگی که باید کجا از make و کجا از do استفاده کرد. علاوه بر این، چندین عبارت کاربردی و مفید دیگه هم یاد می‌گیری که با do و make به کار میرن. در ضمن، با چندتا ازعباراتی از که از این تفاوت ظریف پیروی نمی‌کنن هم آشنا میشی تا دیگه درصد اشتباه کردن بشه صفر!
ویدیو کاربرد درست make و do در زبان انگلیسی  رو خوب تماشا کن و چیزایی که یاد میگیری رو حتما یه جایی برای خودت یادداشت کن تا بتونی تمرینشون کنی. اگه در مورد این ویدیو سوالی داشتی با ما تو قسمت نظرات درمیون بذار تا خیلی سریع بهت جواب بدیم. جواب سوال‌هایی که آخر ویدیو نشون داده میشه رو هم می‌تونی تو نظرات برامون بنویسی تا چکش کنیم!

در بخش رسانه آکادمی رایگان آموزش آنلاین زبان ۲۴talk می‌توانید مجموعه فیلم‌های متنوعی از یادگیری زبان انگلیسی را مشاهده کرده و خودتان را محک بزنید.

منبع: youtube

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *