یادگیری سریع لغت با collocation

یادگیری سریع لغت با collocation

یادگیری سریع لغت با collocation: عبارت‌های کاربردی با catch
یکی از راه های خیلی خوب و موثر برای یادگیری آسون کلمه‌های جدید اینه که اون‌ها رو به صورت دسته‌ای یاد بگیری. مثلا به جای اینکه بری یه لیست از صد کلمه‌ی رایج در زبان انگلیسی رو پشت سرهم و بدون هیچ ارتباطی بینشون حفظ کنی (که حتما خودت فهمیدی میتونه به خاطر سپردن و یادآوریشون کار خیلی سختی باشه!) می‌تونی روی کلمه‌هایی که یه ارتباطی با هم دارن وقت بذاری و باهم یادشون بگیری. یکی از این مدل ارتباط‌ها که بهت در یادگیری کلمه‌های جدید انگلیسی کمک میکنه عبارت‌های مختلفیه که همشون با یه فعل یکسان ساخته میشن و تو انگلیسی بهشون میگن ” collocations” یا “همایند”، یعنی کلمه‌هایی که اغلب کنار هم به کار برده میشن.
مثلن ما تو فارسی با فعل خوردن می‌تونیم این عبارت‌ها را بسازیم: سرما خوردن، هوا خوردن، ضربه خوردن، به هم خوردن، …
خب تو زبان انگلیسی هم می‌تونی با یه فعل کلی عبارت جدید با معنی‌های جدید و جذاب یاد بگیری و وقتی ازشون توی مکالمه استفاده میکنی، انگلیسیت طبیعی‌تر و روان‌تر به نظر میرسه. یکی از از این فعل‌های همایند دار، فعل catch هست که رایج ترین معنیش میشه “گرفتن”.
با تماشای این ویدیو و در کمتر از ۵ دقیقه چندتا از پرکاربردترین عبارت‌های زبان انگلیسی که با فعل “catch” درست میشه رو یاد میگیری. مثلا اگه ما تو فارسی سرما “میخوریم”، با دیدن این ویدیو یاد میگیری که تو انگلیسی سرما “می‌گیریم”! (catch a cold)
بعد از تماشای ویدیو هم با عبارت‌هایی که یاد گرفتی جمله بساز و تو قسمت نظرها برامون بنویس تا برات چکشون کنیم!
در بخش رسانه آکادمی رایگان آموزش آنلاین زبان ۲۴talk می‌توانید مجموعه فیلم‌های متنوعی از یادگیری زبان انگلیسی را مشاهده کرده و خودتان را محک بزنید.امیدوارم ویدیو یادگیری سریع لغت با collocation  را پسندیده باشید.

منبع:  youtube

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *