در این مقاله ۸ روش آموزش زبان انگلیسی در خانه را به شما آموزش می دهیم که با آن یک بار برای همیشه انگلیسی را قورت خواهید داد! فقط کافیست مقاله را با دقت بخوانید و نکات آن را پیوسته با برنامه ای منظم انجام دهید.

8 روش آموزش زبان انگلیسی در خانه

امروزه با وجود شبکه بزرگ جهانی اینترنت و تاثیر زیاد آن بر روی زندگی مردم و وجود زبان انگلیسی به عنوان یکی از پرکاربرد ترین زبان ها برای تبادل نظر و بحث و صحبت یادگیری این زبان را برای بسیاری از افراد ضروری کرده است.
آموزش زبان انگلیسی به شما کمک خواهد که راحت تر با انگلیسی زبانان صحبت کرده و به راحتی صحبت های آن ها را درک کرده و به خوبی بتوانید نظر خود را به آن ها بگویید.

همچنین یادگیری زبان انگلیسی کمک بسیاری به شما در مباحثی که به دنبال آن ها هستید می‌کنند، چرا که منابع فارسی اینترنت آنچنان گستردگی زیادی ندارد و هرچه که وجود دارد بیشتر یک ترجمه سریع و بی کیفیت و بیشتر گرفته ذهن مترجم می‌ باشد. پس با یادگیری زبان انگلیسی شما پا به دنیا جدیدی خواهید گذاشت دنیایی با گستردگی های فراوان.

زبان انگلیسی ترسناک نیست

شاید در حال حاضر اگر به دور و اطراف خودتان نگاه کنید از هر ده نفر حداقل پنج نفر آن ها به خوبی انگلیسی صحبت می‌کنند و مابقی اندکی زبان انگلیسی میفهمند. در حال حاضر زبان انگلیسی به صورت مبتدی در مدارس ایران نیز آموزش داده می‌شود ولی این مقدار از آموزش برای ارتباط برقرار کردن با دنیای بیرون اصلا کافی و مناسب نیست چرا که این آموزش های داده شده محوریت خاصی ندارند و تنها با هدف پر کردن زمان مدرسه قرار داده شده اند.

8 روش آموزش زبان انگلیسی در خانه

یادگیری زبان انگلیسی بسیار آسان و روان است. البته باید حواستان جمع باشد چرا که خیلی از آموزش های آنلاین تنها برای سودجویی تولیده شده اند و در آموزش زبان انگلیسی به شما بسیار ساده و مبتدی کار کرده اند.
در این مقاله سعی داریم تا روش های یادگیری و بهترین نوع آموزش زبان انگلیسی را به شما معرفی کنیم تا دیگر در یادگیری زبان انگلیسی دچار سردرگمی نشوید پس با ما همراه باشید.

خودت زبان انگلیسی را بیاموز

بسیاری هستند که دوست ندارند برای یادگیری زبان انگلیسی هزینه ایی بپردازند پس خودشان شروع می‌کنند به یادگیری زبان انگلیسی، این روش یک روش بسیار جا افتاده و معمولی میان مردم می‌باشد ولی باید گفت که این روش دشواری های خاص خودش را دارد و زمان بیشتری نیاز دارد چرا که در این روش تنها خودتان هستید و یک صفحه کتاب یا یک ویدیو که باید خودتان تحلیل کنید تا بتوانید به خوبی زبان انگلیسی را یاد بگیرید.

8 روش آموزش زبان انگلیسی در خانه

البته لازم به ذکر است که اگر خودتان شروع به یادگیری زبان انگلیسی کردید یکی از روش های زیبا و متنوعی را انتخاب کنید که فراز و نشیب بسیاری دارد و باعث شود یادگیری زبان برای شما مثل یک بازی شود.

روش های آموزش زبان انگلیسی:

در اینجا با شما هستیم تا بهترین شیوه های آموزش زبان انگلیسی در خانه را با شما به اشتراک بگذاریم.پس این بخش را کامل و دقیق بخوانید.

۱- آموزش زبان انگلیسی به کمک موسیقی

یکی از روش های کاربردی یادگیری زبان انگلیسی گوش دادن به آهنگ های انگلیسی است، در بسیاری از اوقات شما برای تفریح و سرگرمی و لذت بردن شروع به گوش دادن به آهنگ های انگلیسی می‌کنید! اما اینبار قرار است که هم گوش دهید هم بخوانید.

متن آهنگ ها را از اینترنت بگیرید و آن ها را پرینت کنید و با یک خودکار شروع به گوش دادن آهنگ کنید کلماتی را که نمیدانید دورش خط بکشید، آهنگ که تموم شد دوباره همان آهنگ را پخش کنید سعی کنید بدون جست و جوی معنی کلمات ناشناخته معنی کلمات را حدث بزنید حدث خود را در کنار کلمات بنویسید.

8 روش آموزش زبان انگلیسی در خانه

دوباره اهنگ را پخش کنید اینبار کلمات ناشناخته را در دیکشنری یا همان فرهنگ لغات زبان انگلیسی جست و جو کنید سپس با حدث خود مقایسه کنید اینکار باعث می‌شود در زمان هایی که فرهنگ لغات در دسترس شما نیست به خوبی بتوانید با دیگران ارتباط برقرار کنید.

یادگیری زبان انگلیسی به کمک آهنگ ها یک روش بسیار فوق العاده و هیجان انگیز است، بسیاری از موسسات آموزش زبان انگلیسی هم در برنامه آموزش خود این روش یعنی روش یادگیری زبان انگلیسی با موسیقی را در برنامه آموزش خود قرار داده اند.

سعی کنید در انتخاب آهنگ ها کمی سخت‌گیر باشید به عنوان مثال اول با اهنگ های آرام و کم متن شروع به یادگیری زبان انگلیسی کنید سپس پله به پله به سراغ تست کردن آهنگ های پر متن مانند آهنگ های سبک رپ و هیپ پاپ بروید چرا که این سبک پراز کلمات جدید و فوق العاده سخت و عامیانه خواهد بود.

یادگیری زبان انگلیسی با آهنگ به کودکان در اینجا

۲- آموزش زبان انگلیسی به کمک فیلم های سینمایی

این روش برای افرادی که دوست دارند هم فیلم ببینند هم زبان انگلیسی یاد بگیرند بسیار فوق العاده و عالی است این روش بسیار ساده و کاربردی است چرا که تماشا کننده هم با روش صحیح تلفظ کلمات آشنا می‌شود هم با روش صحیح کاربرد کلمه آشنا می‌شود و یاد می‌گیرد که در چه مکان و چه زمانی از این کلمات و اصطلاحات استفاده کند.

8 روش آموزش زبان انگلیسی در خانه

فیلم های سینمایی به شما اصطلاحات زیادی را آموزش می‌دهند. فیلم ها پر از اصطلاحات متنوعی هستند که هوش از سر شما میپرانند، فیلم ها منبع کلمات جدید هستند. در یادگیری زبان انگلیسی یکی از مهم ترین عناصر ابرازاحساست است و فیلم ها به خوبی این امر را به شما آموزش می‌دهند. یادگیری زبان انگلیسی به کمک فیلم های سینمایی یکی از بهترین روش های آموزش زبان انگلیسی هست و تماشا کننده لذت بسیاری را در این نوع آموزش تجربه خواهد کرد.

دو روش در اینکار وجود دارد

روش اول استفاده از فیلمنامه می‌باشد که باید آن را دانلود کرده و سپس پرینت بگیرد در این روش فرد قدرت شنیداری خود را به صورت کامل به چالش می‌کشد چرا که فرد باید یک چشم به کاغذ فیلمنامه داشته باشد و یک چشم به صفحه پخش فیلم و این باعث می‌شود که فرد علاقه مند به یادگیری بخواهد که حواسش را بیشتر به روی متن ها جمع کند و حواسش تنها بر روی گفتار بازیگران است و فقط متن را همراه آن ها می‌خواند و کلمات جدید را شناسایی می‌کند و دور آن ها خط می‌کشد و با آن ها آشنا می‌شود. روش دوم استفاده از زیرنویس ها زبان اصلی می‌باشد استفاده از این زیرنویس ها به یادگیری زبان انگلیسی شما بسیار کمک می‌کند چرا که تمام حواستان به صفحه نمایش است و در می‌یابید که چه زمانی و چه مکانی از کلمات به درستی استفاده کنید.

یادگیری زبان انگلیسی به کمک فیلم ها یکی از روش های پر تکرار توسط دانش آموزان زبان انگلیسی می‌باشد چرا که یکی از پر لذت ترین روش های آموزش زبان انگلیسی می‌باشد این روش سالیان سال است که در موسسات آموزش زبان انگلیسی توسط معلمان تکرار شده است و همه از بازده بسیار بالای این روش سخن می‌گویند، پس اگر می‌خواهید به خوبی زبان انگلیسی را درک کند و بفهمید تا می‌توانید فیلم ببینید.
پیشنهاد ما به شما تماشای فیلم های برنده جوایز اسکار می‌باشد مخصوصا در بخش بهترین فیلمنامه چرا که شکی نیست که فیلمنامه این فیلم پر از اصطلاحات و کلمات جدید و پر کاربرد برای شما خواهد بود.

تماشای فیلم های زبان اصلی به شما در شناختن فرهنگ و آداب و رفتار مردم آن کشور ها هم کمک می‌کند و می‌تواند بهترین روش آموزش برای کسانی که دوست دارند پس از یادگیری زبان مهاجرت کنند باشد.

۳- آموزش زبان انگلیسی به کمک بازی های رایانه ایی و موبایلی

با پیشرفت تکنولوژی و همه گیر شدن آن و نبود زمان کافی برای یادگیری زبان انگلیسی توسعه دهندگان بازی های سرگرمی به این نتیجه رسیدند که بازی هایی را با هدف آموزش زبان انگلسی تولید کنند و روانه بازار های جهانی کنند.
پس از توسعه و پخش این بازی های آموزش زبان انگلیسی، این بازی ها بسیار سریع همه گیر شد و روزانه بیش از هزاران کاربر داشت.
و به یک روش ساده و آسان برای یادگیری زبان انگلیسی تبدیل شد. حتی در کشور خودمان ایران نیز توسعه دهندگانی دست به ساخت بازی های آموزشی برای آموزش زبان انگلیسی زدند که دارای کیفیت قابل قبولی برای آموزش و یادگیری زبان انگلیسی هستند.

8 روش آموزش زبان انگلیسی در خانه

استفاده از بازی ها به عنوان منبع یادگیری زبان انگلیسی روش جالبی است چرا که همه اشخاص وقت فیلم نگاه کردن، خواندن کتاب و یا کلاس رفتن را ندارند و ترجیه می‌دهند تا در اوقات فراغت خود و زمانی که دارند استراحت می‌کنند با سرگرم کردن خودشان و ذهنشان زبان انگلیسی را یاد بگیرند و از صرف کردن وقتشان بر روی یک بازی لذت ببرند.

شیوه دانلود این بازی ها:

این روش آموزش زبان انگلیسی تبدیل به تجارت بزرگ جهانی شده است چرا که افراد بسیاری در سر تا سر جهان علاقه مند به یادگیری زبان انگلیسی می‌باشند و این امر باعث به وجود آمدن بازار بزرگی در این بخش شده است. خوشبختانه بازی های رایگان زیادی وجود دارد که شما می‌توانید آن ها را دانلود کرده و با آن ها اموزش ببینید و لذت ببرید.

منابع ایرانی این بازی های آموزش زبان انگلیسی نیز بسیار خوب و معتبر است.
پیشنهاد ما در ابتدا استفاده از منابع ایرانی این نوع بازی ها می‌باشد چرا که از زبان فارسی پشتیبانی می‌کنند و شما را دچار سردرگمی نمی‌کند.

8  روش آموزش زبان انگلیسی در خانه

البته برای یادگیری زبان انگلیسی به این روش نیاز نیست که حتما بازی هایی با محوریت آموزش زبان انگلیسی را انجام دهید چرا که بازی کردن بازی های انگلیسی زبان خود شما را وادار به یادگیری زبان انگلیسی می‌کند و باعث می‌شود که برای درک بهتر مفاهیم بازی شما به دنبال معنی کلمات درون بازی باشید.
پس یادگیری زبان انگلیسی توسط بازی های رایانه ایی و موبایلی یکی از بهترین و سرگرم کننده ترین روش های آموزش زبان انگلیسی می‌باشد.


۴- آموزش زبان انگلیسی با استفاده از منابع ویدیویی

شرکت ها و افراد بسیار زیادی در سرتاسر جهان وجود دارند که با تولید محتوای ویدیویی آموزش زبان انگلیسی به یاد دادن زبان انگلیسی به افراد دیگر می‌پردازند، یادگیری زبان انگلیسی با استفاده از ویدیو های آموزشی یک روش کاربردی برای دانش آموزان میباشد چرا که حس و حال یک کلاس درس را به کاربر القا می‌کند و این امر باعث بالا رفتن تمرکز فرد بر روی ویدیو ها می‌شود، روش بسیار جذاب و دیدنی درون این ویدیو ها وجود دارد که ذهن مخاطب را درگیر خود می‌کند و به نوعی مخاطب را وادار به یاد گرفتن زبان انگلیسی می‌کند.

9 روش آموزش زبان انگلیسی در خانه

این روش ممکن است برای تعدادی از افراد حوصله سر بر باشد چرا که گفتیم حس و حال یک کلاس آموزشی را به شما می‌دهد تنها نکته خوب کلاس های آموزش موسسات آموزش زبان انگلیسی تعداد بالای دانش آموزان و سرگرم شدن و درگیر شدن مخاطبان با هم می‌باشد که در این روش یعنی آموزش به صورت ویدیو ایی وجود ندارد!

از کجا این منابع را پیدا کنم؟

منابع ویدیو ایی بیشتر به صورت پولی بر روی اینترنت و سرویس های آموزشی قرار داده شده اند اما منابع رایگان ویدیویی اموزش زبان انگلیسی نیز کم نمی‌باشند و با جست و جو در اینترنت به سادگی و بسیار راحت می‌توانید به آموزش های رایگان ویدیویی زبان انگلیسی دسترسی پیدا کنید.

در آموزش ویدیویی زبان انگلیسی شما فقط نیاز به یک قلم و کاغذ دارید چرا که تمامی اصول در این ویدیو ها به شما آموزش داده می‌شود و شما فقط باید با یادگیری آن ها و یادداشت آن ها، آن ها را تکرار و تکرار کنید چرا که این روش بسیار روش فراری برای یادگیری زبان انگلیسی می‌باشد.

9 روش آموزش زبان انگلیسی در خانه

منابع ایرانی زیادی نیز در زمینه آموزش ویدیو ایی زبان انگلیسی کار می‌کنند و به تولید محتوای ویدیویی اموزش زبان انگلیسی مشغول هستند و بهترین منابع برای ما ایرانی های جویای علم می‌باشند چرا که درک مفاهیم پایه را با زبان فارسی به ما آموزش می‌دهند و این امر باعث می‌شود که بعضی از مباحث به راحتی و آسانی در ذهن ما جا بگیرد و حک شود. استفاده از منابع ویدیویی آموزش زبان انگلیسی به همراه فیلم های سینمایی و موسیقی می‌تواند ترکیب زیبایی برای یادگیری زبان انگلیسی باشد چرا که می‌تواند یادگیری زبان انگلیسی شما را در زمینه گرامر (قواعد) و کلمات بسیار کمک بخشد .

۵- آموزش زبان انگلیسی به کمک فلش کارت ها

استفاده از فلش کارت های آموزش جهت یادگیری زبان انگلیسی یکی از روش های جذاب یادگیری زبان انگلیسی می‌باشد.
فلش کارت های زیادی با موضوع و بخش بندی های بسیار متنوعی در بازار و اینترنت وجود دارد که شما با تهیه و استفاده از آن ها با دنیای کلمات بیشتر آشنایی پیدا می‌کنید و از دایره لغات خوبی برخوردار می‌شوید.

9 روش آموزش زبان انگلیسی در خانه

استفاده از فلش کارت جهت یادگیری زبان انگلیسی یکی از روش های قدیمی و پر کاربرد برای اموزش زبان انگلیسی می‌باشد و سالیان سال است که در موسسات اموزش زبان انگلیسی به دانش آموزان یاد داده می‌شود این روش بیشتر برای مبتدیان استفاده می‌شود ولی با توجه به فرار بودن زبان انگلیسی و نیاز بسیار ما به دانستن کلمات استفاده از فلش کارت ها در هر دوره ایی ضروری است.

پس فلش کارت ها را می‌توان به عنوان یکی از عناصر اصلی یادگیری زبان انگلیسی نام برد چرا که هم سرگرم کننده و هم جذاب و هم گیرا هستند. پیشنهاد ما استفاده مکرر از فلش کارت ها آموزش زبان انگلیسی است. سعی کنید ابتدا در زمینه‌ی که دوست دارید فلش کارت ها را مطالعه کنید سپس به سراغ باقی شاخه ها بروید.

۶- آموزش زبان انگلیسی به کمک کتاب های داستان

یادگیری زبان انگلیسی به کمک کتاب های داستان سالیان سال است که جزو محبوب ترین روش های یادگیری زبان انگلیسی می‌باشد و همچنین سالیان زیادی است که در موسسات آموزش زبان انگلیسی از کتاب های داستان انگلیسی استفاده می‌‌شود همه از بازده بالای آن صحبت می‌کنند.

9 روش آموزش زبان انگلیسی در خانه

این روش برای کسانی که علاقه بسیاری به کتاب و داستان و رمان دارند بسیار موثر است و باعث می‌شود که ذهن خواننده به خوبی درگیر داستان بشود و بتواند به خوبی داستان را درک کند و با بازی با کلمات و اصطلاحات کار برده شده در متن به آموزش زبان انگلیسی خود کمک کند. کتاب های داستانی بسیاری با محوریت آموزش زبان وارد بازار های جهانی شده است که شما می‌توانید آن ها را از اینترنت دانلود کرده و مطالعه کنید.

پیشنهاد ما به شما

استفاده از کتاب های داستان و یا رمانی می‌باشد که همیشه قصد خواندن آن ها را داشته اید چه بهتر است که آن ها را با زبان اصلی خود یعنی انگلیسی بخوانید و هم از خواندن آن ها هم از یادگیری زبان انگلیسی لذت ببرید.

استفاده از کتاب های داستان برای عاشقان کتاب و کتاب خوانی راه حل فوقالعاده ایی برای یادگیری زبان انگلیسی می‌باشد چرا که کتاب های داستان جدا از روایت یک داستان کلمات زیادی را در خود گنجانده اند و از نظر اموزش قواعد زبان انگلیسی (گرامر) بسیار قدرتمند کار کرده اند، مطالعه کتاب های داستان انگلیسی به شما در نوشتن (دیکتیشن) بسیار کمک می‌کند چرا که ذهن شما کلمه را می‌بیند و با آن آشنا می‌شود باعث می‌شود که در ذهن شما آن کلمه حک شود.

پی9 روش آموزش زبان انگلیسی در خانهشنهاد ما به شما

این تصویر ذهنی از کلمات انگلیسی بسیار در نوشتن مقالات، نامه ها و جست و جو های علمی پر کاربرد است چرا که شما دقیقا می‌دانید که به دنبال چه چیزی هستید و می‌دانید که با چه روشی (انتخاب کلمات مناسب) به دنبال خواسته خود بگردید.

دنیای کتاب های داستان، دنیای بسیار بزرگی می‌باشد که می‌توانید خود را در این دنیا گم کنید. یکی از موثر ترین روش های یادگیری زبان انگلیسی مطالعه کتاب های داستان انگلیسی است و ما به شدت به شما استفاده از کتاب های داستان انگلیسی را به منظور یادگیری زبان انگلیسی پیشنهاد می‌کنیم.

۷- آموزش زبان به کمک آیینه!

در این روش فقط کافیست که جلوی یک آیینه بنشینید و با خود به زبان انگلیسی سخن بگویید. این روش از یادگیری زبان انگلیسی به شما کمک می‌کند تا مهارت صحبت (اسپیکینگ) و تلفظ خود را دقیق تر کنید و بالا ببرید و بعد از استفاده زیاد از این روش شما قادر خواهید بود که به راحتی با بقیه ارتباط برقرار کنید و دیگر خجالت نکشید.

تقویت زبان انگلیسی9 روش آموزش زبان انگلیسی در خانه

این روش به بسیاری از دانش آموزان زبان انگلیسی و دیگر زبان ها پیشنهاد می‌شود چرا که بسیاری از دانش آموزان از صحبت کردن به زبان دیگر ترس دارند و می‌ترسند که مورد تمسخر قرار بگیرند ولی با این روش ترس آن ها از بین می‌رود و این روش برای کسانی که می‌خواهند آموزش زبان انگلیسی را دنبال کنند بسیار موثر و کاربردی است و به شدت پیشنهاد می‌شود.

۸- آموزش زبان انگلیسی به کمک آزمون های آنلاین

موسسات و وب سایت های بسیاری در سرتاسر جهان وجود دارد که دست به تولید و پخش آزمون های آنلاین جهت آموزش زبان انگلیسی زده اند و اینگونه به دیگران و دانش آموزان زبان انگلیسی را آموزش می‌دهند. این روش را به عنوان اخرین روش آموزش زبان انگلیسی به شما معرفی می‌کنیم در این روش نیاز است که شما از اول اندکی زبان انگلیسی را یاد گرفته باشید و سپس برای تقویت زبان انگلیسی خود به آزمون های آنلاین روی اورده باشید. برای دیدن دوره های آنلاین زبان انگلیسی اینجا کلیک کنید.

رشد شما با ازمون های انلاین انگلیسی

وبسایت های زیادی در زمینه آزمون های آنلاین زبان انگلیسی کار می‌کنند و ایرانی ها هم در این بازار آموزشی زبان انگلیسی سهیم هستند.
شما با یک جست و جوی کوچک می‌توانید به این وبسایت های آموزشی دسترسی پیدا کنید و از آن ها استفاده کنید.

روش کار این وبسایت های آزمون آنلاین به صورت مرحله ایی می‌باشد به زبان دیگر یک نوع بازی است ولی سرگرمی ایی در آن دخیل نیست چرا که شما با گذراندن هر مرحله شروع به یادگیری مبحث جدیدی می‌کنید این روش روش بسیار موثری برای یادگیری زبان انگلیسی می‌باشد اگر شما وقت کافی برای استفاده از این سرویس ها را دارید پیشنهاد ما استفاده از آن ها می‌باشد.

و نکته آخر

یادگیری زبان انگلیسی جزء یکی از واجبات و ضروریات زندگی امروز جامعه ایرانی و جهانیان شده است، استفاده و کاربرد زبان انگلیسی برای ما ایرانی بسیار در نوع زندگی و روش زندگیمان تاثیر گذاراست.
استفاده تعداد بسیاری پس از یادگیری زبان انگلیسی به کسب درآمد با استفاده از آن می‌پردازند و عده زیادی نیز دست به مهاجرت می‌زنند و عده ایی هم برای ارتباط برقرار کردن با این جهان بزرگ شروع به یادگیری زبان انگلیسی می‌کنند.

ندانستن زبان انگلیسی در دنیای امروز یک ضعف است

ما در این مقاله سعی کردیم که بهترین روش های آموزش و یادگیری زبان انگلیسی را به شما آموزش دهیم چرا که یادگیری زبان انگلیسی باید یکی از مهم ترین دغدغه های جهانیان باشد چرا که همه دنیا نظرات خود را با این زبان به جهانیان ابراز می‌کنند و چه خوب است که ما از این نظرات خبر داشته باشیم و خودمان نیز جزئی از نظر دهندگان باشیم!

منبع: وبسایت ویرگول

نویسنده: یونس

مرسی که از مقاله من رو مطالعه کردید