استفاده از آهنگ‌های انگلیسی برای آموزش زبان به کودکان

استفاده از آهنگ‌های انگلیسی برای آموزش زبان به کودکان
آموزش زبان انگلیسی به‌عنوان زبان دوم به همراه آهنگ و ریتم‌های انگلیسی کودکانه هم یک روش بسیار عالی برای آشنا کردن کودک با زبان جدید و روان‌تر کردن صحبت آن‌ها است. لازم به گفتن نیست که کودکان عاشق شعر و موسیقی هستند.

خوشبختانه در حال حاضر پیدا کردن ریتم و آهنگ‌های کودکانه به زبان انگلیسی نیز بسیار آسان است. کافیست سری به کلوپ محصولات فرهنگی محل زندگی خود بزنید و یا از سایت‌هایی که این محصولات را ارائه می‌کنند بازدید نمایید. یوتیوب را نیز البته فراموش نکنید!

حالا که صحبت از یوتیوب به میان آمد اجازه دهید چیدمان منابع آهنگ و ملودی انگلیسی برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان را از نو بچینیم؛ گزینه اول بدون تردید یوتیوب است؛ به‌ عنوان سرچشمه بیکران منابع آموزشی زبان. به‌ این‌ ترتیب در وهله اول کانال‌های آموزش زبان کودکان را در یوتیوب دنبال کنید. در ادامه می‌توانید سراغ گزینه‌های دیگر مثل سایت‌های ایرانی دانلود آهنگ و انیمیشن کودکان و درنهایت کلوپ‌های محلی و زبان‌سراها بروید.

مزایای استفاده از شعر برای آموزش زبان به کودکان

ازجمله مزایای استفاده از شعر برای آموزش زبان به کودکان این است که ازآنجایی‌که معمولا این آهنگ‌ها به‌ صورت متن-ترانه هستند، کودک می‌تواند متن شعر را هم به‌ طور هم‌ زمان مشاهده کند و به‌ راحتی آن‌ها را به خاطر بسپارد. البته مشخصا این روش بیشتر برای کودکانی کارساز خواهد بود که در حال حاضر خواندن انگلیسی را بلد هستند.

در آموزش زبان انگلیسی به کودک با شعر و آهنگ مجبور نیستید تنها از ریتم‌های کودکانه استفاده کنید. کودکان می‌توانند با هر آهنگ انگلیسی دیگری همانند یک فرد انگلیسی‌ زبان و بزرگ‌ سال ارتباط برقرار کنند. با این‌ حال آهنگ‌ها و ریتم‌های انگلیسی کودکانه بیشتر تکرارشونده و ملودیک هستند و مخصوص آموزش زبان انگلیسی به کودکان طراحی و تولید شده‌اند.

آهنگ‌های انگلیسی همچنین به کودکان کمک می‌کنند تلفظ انگلیسی خود را نیز بهبود ببخشند. با گوش دادن به آهنگ‌ های انگلیسی، کودکان به‌ تدریج آهنگ‌ ها را با جان‌ و دل یاد می‌گیرند و گوش دادن و زمزمه کردن آهنگ‌ ها به تقویت تلفظ کودک نیز کمک می‌کند؛ بنابراین با آموزش زبان انگلیسی با شعر و آهنگ به فرزندتان با یک تیر دو نشان خواهید زد!

استفاده از آهنگ‌های انگلیسی برای آموزش زبان به کودکان

این مقاله شامل عناوین زیر خواهد بود:

چگونه کودکان را به یادگیری زبان انگلیسی ترغیب کنیم؟

در آموزش زبان به کودکان همه‌ چیز در سرگرم‌ کننده و مفرح بودن پروسه آموزش خلاصه می‌شود.

نکته دوم سن شروع آموزش زبان به کودک است.

یادگیری سریع زبان انگلیسی به کودکان.

سرگرم‌ کننده بودن فرآیند آموزش باید اولویت اول شما در آموزش زبان به کودک باشد.

آموزش زبان انگلیسی با کمک کارتون‌ های انگلیسی برای کودکان.

استفاده از آهنگ‌ های انگلیسی برای آموزش زبان به کودکان.

آیا والدین باید با کودک خود به زبان انگلیسی صحبت کنند.

استفاده از بازی برای آموزش زبان به کودک.

آموزش زبان به کودکان به کمک ابزارهای آنلاین.

در آموزش زبان انگلیسی به کودکان همه چیز در جذاب و مفرح کردن پروسه آموزشی خلاصه می‌شود.

اگر تصمیم به آموزش زبان انگلیسی به فرزند خود را دارید توصیه می‌کنم مجموعه مقالات ما در زمینه آموزش زبان به کودکان از راهنمای جامع آموزش زبان انگلیسی به کودکان تا بهترین سن برای شروع آموزش زبان به کودکان ر از دست ندهید.

نویسنده: توکل مسکینی

منبع: ویرگول

مقالات بیشتر و دوره های آنلاین در اینجا