5 روش بامزه برای یادگیری زبان انگلیسی تو راه خونه و سرکار

یادگیری زبان انگلیسی تو راه خونه و سرکار

رفت آمد تا سر کار می‌تونه واقعا خسته کننده و طولانی باشه. اینکه توی قطار گیر کنی برای ساعت ها خیلی از زمانت رو توی روز میگیره که تو می‌تونستی ازین زمان استفاده کنی و یک کار کارآمد و مفید رو انجام بدی.

این ۵ روش یادگیری زبان انگلیسی رو توی راه شرکت و یا خونتون انجام بدین و ازین زمان خالی رفت و آمدتون بیشترین استفاده رو ببرین.

۱٫دفترچتون رو مطالعه کنید:

ما تا همین الان کلی دلیل داریم که دفترچه به زبان انگلیسی برای خودمون نگهداریم، یک دفترچه که توش لغات انگلیسی رو بنویسید، توی زمانی که دارید رفت و آمد می‌کنین از محیط خونه به سر کارتون، یه نگاهی به این نوت ها یا نوشته هایی که دارین بندازین جمله باهاش بسازین و از کلمه های جدید که اونجا می‌بینید استفاده کنید و تمرین کنین.

https://24talk.ir/

۲٫ سعی کنین چیز هایی که میبینین یا اشیایی که دورتون هستند رو به انگلیسی بیان کنین:

این گزینه یکی از روش های با مزس که وقتی داخل ماشین و یا مترو هستید خیلی به کمکتون میاد. وقتی که دارید میرید سر کار سعی کنید ببینید که هرکدوم از اشیایی که می‌بیند رو به انگلیسی بگید، اگه چیزی هست که نمی‌دونین چیه یک یادداشت ذهنی ازش بردارین یا یک جا بنویسید که بعدا که رسیدین سرکارتون یا خونتون بگردید پیداش کنید ومعنای انگلیسیش رو هم یاد بگیرید.

هرروز همین کار رو انجام بدید و تمرین کنید و ببینید که چقد از نکات جدید رو که روزای قبل یادگرفتید رو یادتون بمونه و فرداش هم ازش اتفاده کنین.

۳٫ زمان بندی روزانتون رو به انگلیسی انجام بدین:

این یکی هم دوباره برای جابه جایی با ماشین و قطار خیلی کار آمده و برای شما خیلی مفیده، اگر بخواین که انگلیسی کار و تجارت رو تمرین کنین برای کسب و کار و درآمد، درمورد هرچی که میخواید برنامه بریزید که توی سرکارتون اون روز انجام بدید رو به انگلیسی فکر کنید و تلاش کنید ببینید میتونید وظایف خودتون رو به انگلیسی بیان کنید، اگه به چیزی برخورد کردید که سخت بود توصیفش کنید به انگلیسی لغات کلیدیش رو جست جو کنید و جملاتی که نیازه براش استفاده کنید، تا دوباره سر استراحت روزانه یا موقع ناهار همون وظایف رو به زبان انگلیسی تکرارکنید و هر روز این کارو انجام بدید و برای روزای بعد خودتون رو آماده کنید که سعی کنید برنامه روزانتون به انگلیسی با خود مطرح کنید.

یادگیری زبان انگلیسی تو راه خونه و سرکار

۴٫ اخبار روزانه رو به انگلیسی گوش کنید:

بیشتر سایت های خبری یا انگلیسی، پادکست های روزانه اخبار دارند سعی کنید صبح پادکست اون روز رو دانلود کنید و وقتی میرید سرکار توی ماشین یا توی قطار بهش گوش کنید، ببینید که چقد می‌تونید بفهمید داستان از چه قراره، بعد از اون دربارش به همون زبان انگلیسی بخونید یا اخبار رو به زبان خودون به زبان فارسی تو سرکار و موقع ناهار گوش بدید. حالا موقع برگشت هم دوباره همون پادکست رو پلی کنید و توجه کنید ببینید چقد لغت یا اصطلاح جدید میشنوید، حالا شما لغات رو شنیدید میدونید اخبار درباره چی بوده میتونید حدس بزنین که اخبار به انگلیسی منظورش چی بوده و خیلی از جاهایی که نمی‌دونستین رو پر میکنه.

یادگیری زبان انگلیسی تو راه خونه و سرکار

۵٫ مقالات انگلیسی و خبری رو بخونین:

تا اینجا قبلی ها برای راننده ها مناسب بود چون که بیشتر به صورت صوتی بود این گزینه پنجم خوندنی هست و ممکنه برای کسانی که خودشون رانندگی میکنن تا برسن سرکار مناسب نباشه، بیشتر برای کسایی که از اتوبوس یا قطار استفاده میکنن. یک مرجع انتخاب کنین که برای یک روزنامه انگلیسی هستش و هر روز اون رو توی مسیر سرکارتون بخونینش، اگه مقاله ای میشناسین که آنلاینه میتونین دانلود کنید رو گوشی بخونین یا پرینتش بگیرین. یک بار مقاله رو بخونین که بفهمین موضوع کلی مقاله چیه بعد دوباره بخونین و اگه لغت سخت می‌بینین دورش خط بکشین، اول سعی کنین حدس بزنین معنیش چیه با توجه به محتوای متن بعد از اون سعی کنین که خود لغت رو جست جو کنید ببنید که آیا درست حدس زده بودید یا نه.

شما چجوری میرید سرکار؟ آیا ایده دیگه ای دارین که چه شکلی میشه توی جابه جایی ، رفت و آمد میشه یاد گرفت. با ما درمیون بزارید و توی قسمت کامنت بنویسین…