همیشه سایت های آموزش زبان انگلیسی مورد استقبال هستند ولی اینکه بهترین سایت آموزش زبان انگلیسی کدام است؟ جای سواله که در اینجا ما چندتا از بهترین و کاربردی ترین سایتها و اپلیکیشن های آموزش زبان رو برای راحتی انتخابتون معرفی کردیم که مرحله به مرحله زبان انگلیسی را مطابق اصول به افراد آموزش میده.

پیشنهاد دیگه برای شما اگر وقت کلاسهای حضوری رو ندارید و دنبال راهی برای یادگیری زبان هستید که محدود به زمان نباشه میتونید در کنار استفاده از این سایت ها از کلاس زبان آنلاین استفاده بکنید که یادگیریتون از این سایتهارو کامل بکنه و شمارو زودتر به هدف یادگیری برسونه.

بهترین سایت آموزش زبان انگلیسی

خیلی از افراد نیاز به یادگیری زبان انگلیسی دارند اما زمان حضور در کلاس رو ندارند. در این شرایط معمولا اپلیکیشین های یادگیری زبان و کلاس های آنلاین بهترین انتخاب محسوب میشن. اما راه دیگری مثل سایت آموزش زبان انگلیسی هم وجود داره که مرحله به مرحله زبان انگلیسی را مطابق اصول به افراد آموزش میده.

پیدا کردن بهترین سایت آموزش زبان انگلیسی استاندارد با اطلاعات و آموزش درست وقت گیره اما ما تمام اطلاعات لازم رو در این مقاله جمع آوری کرده ایم.

مزایا و معایب یادگیری با سایت آموزش زبان انگلیسی چیست؟

یاد گیری زبان جدید به کمک وبسایت کم هزینه ست و زمان زیادی نمیبره اما ممکنه اراده تون رو از دست بدین. البته نگران نباشید، سایت ها در رقابت با همدیگه هر روز ویژگی های جدیدی رو به روش آموزششون اضافه میکنن که یادگیری رو براتون لذت بخش میکنه. اصلا فکر نکنید که یادگیری به کمک سایت کسل کننده ست و به حفظ یه مشت لغت جدید محدود میشه. شما همزمان تمام مهارت های زبانی مثل نوشتن، صحبت کردن و گوش کردن رو به طور همزمان تمرین میکنید. حالا با خیال راحت میتونید از بین وبسایت هایی که ما پیدا کردیم یکی یا چند تا رو انتخاب کنید و یادگیریتون شروع بشه.

بهترین وبسایت های یادگیری زبان

این وبسایت ها همگی انگلیسی زبان هستن. البته ما هم سعی کردیم شرایط مشابه این وبسایت ها رو در بسازیم تا کسایی که با سایت های انگلیسی راحت نیستند، اینجا بتونن انگلیسی رو یاد بگیرن. حالا بریم چند تا از سایت های رایگان رو باهم برررسی کنیم.

۱-سایت آموزش زبان انگلیسی FluentU

بهترین سایت آموزش زبان انگلیسی
FluentU

یک روش جذاب برای یادگیری زبان انگلیسی، ویدیو، کارتون و بازیه. این وبسایت شرایط زندگی واقعی رو به کمک موزیک ویدئو ها، کارتون و اخبار براتون فراهم میکنه و بین هزاران ویدئو میتونید اونایی که دوست دارید رو انتخاب کنید و باهاش زبان یاد بگیرید. وقتی شما یه ویدئو معتبر و درست رو نگاه میکنید، خیلی طبیعی و با لهجه درست انگلیسی رو یاد میگیرید. البته همزمان با ویدیو زیرنویس با توضیح کلمات هم براتون پخش میشه که تاثیر خوبی رو یاد گرفتن معنی کلمات داره.

از بهترین ویژگی های این وبسایت اینه که میتونید روی هر کلمه ای که میخواید بزنید تا مثال های بیشتری رو ازش ببینید یا ودئو های مربوط رو پیدا کنید. حتی میتونید کلمه ها رو سیو کنید تا روند پیشرفت رو ببینید.

با FluentU مثل یه فرد انگلیسی زبان صحبت کنید و کلی کلمه یاد بگیرید.

۲- BBC Learning English

بهترین سایت آموزش زبان انگلیسی
BBC Learning English

بی بی سی به عنوان یه سایت خبری شرایط استانداردی رو داره، پس عجیب نیست که یه سایت آموزش زبان انگلیسی با استاندارد های بالا داشته باشه. البته این وبسایت آموزش زبان انگلیسی برای افراد مبتدی خیلی مناسب نیست و بهتره زمانی برید سراغش که یکم تجربه یاد گیری دارید.

BBC Learning English برای افراد Intermediate و Advanced مناسبه. روش کارش هم تمرکز بر ویدئو ها با پادکست های رادیوییه. موضوعات اخبار، عبارات و کلمات جدید و ویدئو هایی که با دقت تلفظ کلمات رو بررسی میکنن موضوعات اصلی آموزش بی بی سی هستند.

البته بی بی سی بر محور Listening و تمرین های مربوط به اون جلو میره و تمرینات چندانی برای Speaking نداره. به طور کلی این وبسایت برای تمرین و ارتقا Listening مناسبه.

۳- سایت آموزش زبان انگلیسی British Council

بهترین سایت آموزش زبان انگلیسی
British Council

بBritish Council یکی از وبسایت هاییه که به طور تخصصی بر اساس سن به افراد آموزش میده و به طور کلی سه تا سطح داره: کودکان، نوجوانان و بزرگسالان که برای هر رده سنی تعداد زیادی درس های جذاب، ویدئو، پادکست و بازی بر اساس هر مهارت داره. این یعنی مهم نیست شما تو چه سطحی هستید و چه مهارتی رو میخواید تقویت کنید، این وبسایت آموزش زبان انگلیسی همیشه براتون یه چی داره!

بعد از تموم شدن ویدئو یا لیسنینگ شما یه سری تمرین حل میکنید تا مطمئن بشید که همه چی رو یاد گرفتید.

۴- سایت آموزش زبان انگلیسیEnglish Grammar

این وبسایت به جای آموزش رایگان زبان انگلیسی به شکل بک دوره، روی جزئیات تمرکز کرده : نکات گرامری، واژه‌های که به اشتباه به جای هم به کار می‌روند، Collocation ها، تکنیک های نوشتن، دیکته و تمرین‌های آنلاین.

یکی از بهترین منابع آنلاین آموزش گرامر انگلیسی بوده و خوبی دیگر اون هم اینه که با محتوای جدید در حال آپدیت شدنه.

علاوه بر این در کنار همه تمرین ها فضایی وجود داره که شما میتونید با دانش آموزای دیگه راجع به درس ها حرف بزنید.

Duolingo -5

بهترین سایت آموزش زبان انگلیسی
Duolingo

دولینگو که یکی از اپلیکیشن های یادگیری گرامر و کلمات همراه با بازی و تمرینه، هم در قالب اپلیکشین و هم در قالب وبسایت وجود داره. دولینگو هر درس رو بر اساس موضوع دسته بندی میکنه. (مثلا کلمات مربوط به خونه، کلمات مربوط به غذا و …)

بهترین ویژگی دولینگو چیه؟ تمرکز قوی بر تلفظ از لحظه اول یادگیری و روش تمرین درست میتونه بهترین مزیتش باشه. همچنین میتونید برای خودتون هدف قرار بدید و مراحل پیشرفت رو ببینید. علاوه بر این باید یک درس رو کامل کنید تا بتونید به مرحله بعدی برید.

شاید این وبسایت و اپلیکیشن بهترین انتخاب برای زبان آموزای تنبل باشه که یکم به انگیزه نیاز دارن.

۶- سایت آموزش زبان انگلیسیlanguagedrops

این وبسایت آموزش بیش از ۳۵ زبان رو ساپرت میکنه و شعارش اینه که یکئ زبان رو با مطالعه ۵ دقیقه در روز میتونی یاد بگیری.

آموزش این سایت بر اساس دایره لغت هست و زبان و کلمه های جدید رو از طریق تصاویر و بازی هایی که کوتاه و جذاب یاد میده.

۷- سایت آموزش زبان انگلیسی Busuu

این وبسایت ۱۲ نسخه زبان رو اموزش میده. بیش از ۱۰۰ میلیون زبان آموز در سراسر جهان داره. یک بخش از آموزشش رایگان هست و بخش دیگر مثل آموزش گرامر پیشرفته رایگان نیست و باید خریداری کنید.

درس های آموزش این وبسایت دارای تمرین برای ۴ مهارت زبانی listening , writing, speaking, riding هستند. و در مقایسه با دولینگو دارای تمرین های جدی تر و طولانی تری است.

بهترین سایت آموزش زبان انگلیسی
A young person studying in the library

هر روز وبسایت های جدیدی به این سایت ها اضافه میشن که ما سعی کردیم بهترین سایت آموزش زبان انگلیسی رو جمع آوری و بهتون معرفی کنیم. این وبسایت ها محل ارتباط زبان آموزان مختلف و رایگان هستن که بهترین شرایط رو برای هر سطحی فراهم میکنن.

همچنین امروزه با پیشرفت دنیای مجازی و اینترنت بیشتر کارها با بصورت آنلاین پیش میرن، یک روش جالب که این امکان رو به ما میده که بدون محدودیت زمان و مکان بتونیم زبان انگلیسی رو یاد بگیریم استفاده از دوره فشرده آنلاین است کخ میتونه توی این راه کمک بزرگی بکنه.