آیا قصد ادامه تحصیل و مهاجرت داری؟ برای این هدف نیاز به یک مدرک زبان معتبر بین المللی مانند آیلتس داری؟ آیا دنبال منابع آیلتس معتبر برای خواندن می گردی ؟ بسیاری از افراد با قصد ادامه تحصیل یا مهاجرت، در آزمون آیلتس شرکت می‌کنن. اما اینو بدون که شرکت در این آزمون بین‌المللی چندان ساده نیست و باید بدونی که از کجا شروع کنی و از چه منابعی استفاده کنی. اگه میخوای پاسخ سوالاتت رو بگیری، موارد زیر رو مطالعه کن.

منابع آیلتس: ۵ منبع فوق‌العاده برای آمادگی آیلتس

نکاتی برای استفاده بهتر از منابع آیلتس

پیش از معرفی کتاب‌های مرجع، لازمه نکاتی درباره استفاده بهتر از منابع آیلتس بدونی:

  • پیش از انتخاب منبعی برای مطالعه، باید به نوع کتاب‌ها دقت کن. برخی کتاب‌های آیلتس عمومی هستن و برخی دیگر تخصصی. کتاب‌های تخصصی آزمون آیلتس معمولا اطلاعات بیشتری دارن. باید بدونی که کدام نوع از کتاب‌ها، باتوجه‌به شرایطی که داری، مناسب‌ترن.
  • کتاب‌هایی رو انتخاب کن که برات جذاب باشن تا در طول مطالعه خسته نشی. منابع متنوع هستن؛ پس چیزی رو انتخاب کن که از اون خوشت بیاد.
  • از معلم کمک بگیر. بخش‌هایی از آزمون آیلتس مانند نوشتن و صحبت‌کردن حتما به مشاوره و پشتیبانی معلم زبان نیاز دارن.

دوره Road to IELTS

منابع آیلتس

دوره Road to IELTS یک دوره آنلاین تعاملیه که در سه نسخه ارائه می‌شه. این دوره امکاناتی مانند ویدئو‌های آموزشی آزمون‌‌های آنلاین و سایر تمرینات تعاملی رو در اختیارتون قرار می‌ده. نسخه اول که Test Drive نام داره، یک محتوای رایگانه که تصویری کلی از اینکه آیلتس چیست بهتون می‌ده. در سطح دوم که Last Minute نام داره، می تونی با ثبت‌نام در سایت، به ۳۰ ساعت ویدئوی آموزش زبان انگلیسی دسترسی پیدا می‌کنی. در نسخه کامل یا Full Version نیز، با پرداخت هزینه به همه محتوای آموزشی شامل ویدئو‌های تخصصی، ۹ آزمون دوره‌ای و ارزیابی ‌نتایج ‌آنها دسترسی پیدا می‌کنی.

کتاب Official IELTS Practice Materials

منابع آیلتس

این کتاب با همکاری برگزارکنندگان آیلتس نوشته شده . مخاطب این کتاب علاوه بر فراگیران،‌ معلمانی هستن که به تدریس دوره آیلتس مشغولن. این کتاب شامل انواع تمرین‌ها به‌همراه نکات مهم امتحانیه. در هر بخش کتاب، تمرینات در دو بخش تخصصی و عمومی ارائه شده؛ همچنین متن امتحانات شنیداری، به‌همراه برگه‌های پاسخ، در این کتاب گنجانده شده.

کتاب Cambridge IELTS

منابع آیلتس

کتاب‌های تست کمبریج آیلتس به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین و بهترین منابع آیلتس برای آمادگی در آزمون آیلتس، هرساله منتشر می‌شن. در این کتاب ۴ مجموعه تست آزمون آکادمیک آیلتس به‌صورت کامل و به همراه پاسخ منتشرشده. علاوه بر این، بخش audioscripts تست‌های لیسنینگ، چند سمپل رایتینگ و اسپیکینگ نیز در این کتاب موجوده که می تونه بسیار مفید و کاربردی باشه.

کتاب The Official Cambridge Guide to IELTS

منابع آیلتس

این منبع، کتابی جامع هست که برای هر دو گروه از شرکت‌کنندگان آزمون آیلتس (آکادمیک و جنرال) طراحی شده. در این کتاب ۸ نمونه آزمون آیلتس به‌همراه راهنمای قدم‌به‌قدم هر آزمون آورده شده. همچنین با استفاده از تجربیات شرکت‌کنندگان، نکاتی برای کسب نمرات بالا در آزمون طرح شده. این کتاب نیز به محتوای صوتی و تصویری مجهزه.

کتاب Barron’s IELTS Superpack

منابع آیلتس

این کتاب را باید یکی از کامل‌ترین‌ منابع آیلتس دانست. این مجموعه شامل ۳ کتاب و ۵ لوح فشردست. ۳ کتاب این مجموعه عبارت‌اند از: کتاب آیلتس بارونز،‌ واژه‌های ضروری برای آیلتس و تمرینات و استراتژی‌های آزمون آیلتس. هر کتاب یک لوح فشرده به‌همراه خودش داره. دو لوح باقی‌ماندۀ دیگر شامل تمرینات شنیداری هستن. با مجموعه بارونز، علاوه بر لهجه بریتانیایی،‌ با مهارت‌های شنیداری و گفتاری لهجه آمریکایی نیز ‌آشنا میشید.

جمع بندی

امیدوارم این منابع آیلتس برای آمادگی در این آزمون بتونه بهت کمک کنه تا نمره ی خوبی به دست بیاری.

اگه ام تصمیم گرفتی که از اساتید با تجربه برای یادگیری استفاده کنی تا هم تمرین بیشتری داشته باشی و هم به نمره ی دلخواهت برسی بهت پیشنهاد می کنم توی  دوره‌ی آیلتس آنلاین موسسه ۲۴talk شرکت کنی تا بتونی یه نمره ی خوب به دست بیاری.