کلید یادگیری یک زبان جدید چیست ؟ با مثالی مرتبط با یادگیری زبان آغاز میکنیم : تصور کنید که من یک کتاب پر از کلمات، اعداد و عبارات عجیب و غریب به شما دادم ، ۱۰۰ صفحه دو رو ، پر از  مطالب در هم پیچیده . بعضی از چیزها در این کتاب، به روش های آشکار به یکدیگر متکی هستند، اما بعضی دیگر ارتباط زیادی با هم ندارند. حال فرض کنید من قصد دارم شما را تست کنم: ۵۰ سؤال در مورد محتوای این کتاب از شما می پرسم، فکر می کنید که چگونه امتحان خواهید داد؟ 

کلید یادگیری یک زبان جدید چیست

خب، اگر شما می توانید رانندگی کنید، قطعا آزمون آیین نامه را قبول شده اید ! از میان شما، کسانی که در آزمون کتبی موفق شده اند، حداقل ۴۳ مورد از ۵۰ سؤال را درست جواب خواهند داد. این فقط یک نمونه روزمره از توانایی یک فرد عادی در یادگیری چیزی است که در ابتدا پیچیده به نظر می رسد. با وجود اینکه اخیراً سوالات سخت تر شده اند، پلیس راهنمایی و رانندگی هنوز هم گزارش می دهد که نرخ قبولی در آزمون بیش از ۵۰٪ است.

حال، شما فکر می­ کنید چرا همه این افراد در یادگیری آیین نامه رانندگی خیلی موفق بوده اند؟ این به مراتب بیشتر به این واقعیت مربوط است که کسانی که در آزمون شرکت می­کنند ( اغلب  نوجوانان ) گواهینامه رانندگی را به عنوان بلیط آزادی خود می بینند. واقعاً وقتی می خواهیم چیزی را یاد بگیریم، باید ! این اینگونه با موضوع روبرو شویم.

این حرف، ممکن است به نظر سطحی برسد، ولی درست است. هر سرگرمی که تا کنون گرفته ایم، یک منحنی یادگیری داشته است. اگر به اندازه کافی برای ماهر شدن، به یادگیری آن ادامه دادیم، به احتمال زیاد این کار را کردیم چون از آن لذت بردیم. حتی ممکن است این کار احساسی شبیه یادگیری نداشته باشد.

موضوع مشترک انگیزه است. من می توانم ادعا کنم این تنها چیزی است که شما به آن نیاز دارید !

اجازه بدهید از خودم به عنوان مثال استفاده کنم. من بهزاد هستم و زبان، کار من است. من در تمام زندگی زبان آموخته ام، و در حال حاضر تعداد زبان هایی که می توانم صحبت کنم، از دستم خارج شده است ،فرض کنیم تعداد این زبان ها ۲۰ تا است، و من حدودا در ۱۰ تا از این زبان ها، کاملاً مسلط هستم.

چه چیزی باعث می شود من خاص باشم؟ خب، هیچی. من فقط زبان ها را دوست دارم. این به این معنا نیست که من فکر کردم “اسپانیایی عالی است، من قصد دارم آن را یاد بگیرم”، و سپس به پیش رفتم. حتی من هیچ گاه مشتاق اصول معناشناسی و گرامر های آن نشده ام. من زبان اسپانیایی را آموخته ام زیرا ما برنامه ریزی تعطیلات داشتیم و فکر می کردم که صحبت کردن با مردم به زبان خودشان سرگرم کننده باشد. من در آن زمان نه ساله بودم. هر زبان بعدی دلایل خاص خودش را داشت، بعضی از دلایل شخصی، برخی فرهنگی، و بعضی ها نسبتاً بی معنی بودند. هیچ کدام از دلایل من، ریشه زبان شناسانه نداشت.

بنابراین، چگونه می توانیم این تفکر را در مورد انگیزه روی چیزهای دیگر اعمال کنیم و کلید یادگیری یک زبان جدید چیست ؟

۱- آن را شخصی کنید

به موضوعی که در مدرسه از آن متنفر بودید، فکر کنید. اگر به آن علاقه ای نداشتید، احتمالاً برای شما دشوار به نظر می رسید. اگر چیزی برای شما بدون اهمیت است یا اهمیت کمی دارد، وقتی تلاش می کنید آن را یاد بگیرید، شما در حال مبارزه با یک ناباوری هستید. بنابراین، آن را به زندگی خود مرتبط سازید.

اگر برای انتخاب موضوع مورد علاقه شما خیلی دیر شده است ، شما حداقل می توانید با آنچه که دارید کار کنید. نیاز به یادگیری در مورد کسب و کار دارید، اما شما بیشتر به هنر علاقه دارید؟ در مورد کسب و کار هنری یادبگیرید، یا فقط به خاطر داشته باشید که حس کسب و کار خوب بعدها شما را به میزان آزادی هنری بیشتری می رساند.

۲- کاری کنید با ارزش شود

در وهله اول، اطمینان حاصل کنید که می دانید چرا یاد می گیرید. ممکن است بگویید “من زمان زیادی را برای شکست خوردن در این دوره سپری کردم”. اما این، همراه با بسیاری دیگر، یک دلیل وحشتناک برای انجام هر کاری است. در ابتدا فکر کنید که چرا این درس یا وظیفه را آغاز کردید – هدف آخر چیست؟ حرفه ای که می خواهید؟ ارتباط عمیق تر با کسی که به آن توجه دارید؟ یک زندگی جدید در خارج از کشور؟ آنها بهترین نقطه های شروع هستند.

۳- از آن استفاده کنید

این توصیه کوچک می تواند در زبان راحت تر از برخی حوزه های یادگیری دیگر اعمال شود، اما باز هم در هر حیطه ای مفید است. ترفند این است که مطمئن شوید موفقیت خودتان را، به محض اینکه حاصل می شود، می توانید با استفاده از دانش خودتان تشخیص دهید. در مورد من، این اغلب به معنی سفارش غذا با یک زبان جدید با قواعد  دستوری دست و پا شکسته و تلفظ ضعیف است . برای یک عکاس تازه کار، این موضوع ممکن است به معنی گرفتن عکس در اطراف خانه برای تمرین کردن اصولی که بعداً نیاز دارند، باشد.

۴ – آن را سرگرم کننده کنید

اگر شما در حال مطالعه یک زبان هستید، این آسان است ؛ بصورت آنلاین به آن زبان چت کنید ، یا مغز توریست ها رو به کار بگیرید .

موضوع انتخاب شده شما نباید چیزی باشد که به نحوی آشکار به فعالیت های سرگرم کننده تبدیل شود، اما شما می توانید در مورد هر چیزی یک بازی ایجاد کنید. سعی کنید با یک شخص همکار یاد بگیرید و در یادگیری رقابت ایجاد نمایید، یا فقط با تهیه برخی فلش کارت ها، خودتان را به چالش بکشید.

۵ – خودتان را متعهد و مقید کنید

صرف نظر از اینکه در حال یادگیری چه چیزی هستید، یا ترجیح می دهید چه کاری را انجام دهید، فقط درگیر شوید. هر چه باشد، چه کسی تا به حال از یادگیری چیزی پشیمان شده است؟ مثلا بگویید من باید روزی ۱۰ دقیقه زبان انگلیسی بیاموزم !

۶- از اپلیکیشن های آموزش زبان بهره بگیرید

یکی از روش های فوق العاده در یادگیری زبان ، استفاده از اپلیکیشن های آموزش زبان است ، که به صورت کاربردی دانش زبانی شما را بالا میبرند . اپلیکیشن آموزش زبان اکسین چنل با برنامه ریزی آموزش خود ، یادگیری زبان را از مقدماتی آغاز میکند و تا سطح  پیشرفته ادامه میدهد . تنها کافیست روزی ۱۰ دقیقه برای یادگیری زبان اختصاص دهید تا هر ۴ مهارت زبانی خود را ارتقا بخشید .

امیدوارم مقاله کلید یادگیری یک زبان جدید چیست برای شما مفید واقع شده باشد برای خواندن مقالات بیشتر می‌توانید به سایت اکادمی آنلاین زبان ۲۴talk مراجعه کنید .

منبع: oxinchannel