یادگیری زبان

بهترین راه یادگیر ی زبان انگلیسی توی سال ۲۰۲۰

سال ۲۰۲۰ شروع شده و خیلی ها دنبال یادگیری زبان انگلیسی هستن

bob the canadian یک اینفلوئنسر کانادایی هستش که توی صفحه youtube خودش یک برنامه ریزی به شاگرد هاش یا کسایی که میخوان زبان انگلیسی یاد بگیرن برنامهی جالبی داره که میشه ازون پیروی کرد و زبان انگلیسی تو سال ۲۰۲۰ با روش های جدیدش یادگرفت.

ما اومدیم توی این مقاله ازین نکاتی که باب گفته استفاده کردیم و یک برنامه ی ایرانیزه شده رو برای شما آماده کردیم، که میتونین تو سال جدید ۲۰۲۰ و یا سال نو ۱۳۹۹ شمسی زبان انگلیسی رو تقویت کنین و یادبگیرین.

این برنامه خیلی خاص و یک تایم نیست، ولی با این حال توی یادگرفتن یک زبان انگلیسی این به شما یاد میده یادگیری یک زبان با این روش خیلی بیشتر از اون چیزی که میتونین برنامه ریزی رو یادبگیرین اگه به این برنامه توی کل سال بچسبین و یاد بگیرین. این محتوا بیشتر بر پایه ی این ایده بنیان شده که شما برای یادگیری زبان انگلیسی باید مقدار زمان یکسانی رو برای خواندن به زبان انگلیسی نوشتن به زبان انگلیسی گوش دادن به زبان انگلیسی صحبت کردن به زبان انگلیسی و ساختن دایره لغات انگلیسیتون بزارید.

یعنی مقدار وقتی که برای این پنج تا مهارت می‌زارید باید باهم برابر باشه. ۵ روز در هفته داریم برای همین ۵ موضوع رو باید روش تمرکز کنیم، و یا نه خیلی مهمه که توی هر روز از هفته یکی ازین موضوعات رو انجام بدید، برای شروع:

شنبه: روز شروع هفته رو تلاش میکنیم که روی خواندن و reading تمرکز کنیم.

یکشنبه: برای نوشتاری و writing

دوشنبه: برای گوش دادن و listening

سه شنبه: برای صحبت مردن و speaking

چهارشنبه: برای قوی کردن دایره لغات شما

پنجشنبه و جمعه هم که پایان هفته هستن رو در پایانِ مقاله برنامه میگم که باید چیکار کنین.

برنامه ریزی

البته که کل وقتتون توی هرروز برای یک موضوع نمیره ولی عمده توجه شما هرروز باید روی این موضوعات باشه. یعنی ایراد نداره که یهو روی مطالعتون به چیزی هم گوش بدید ولی هدف اینه که بیشتر توجه خودتون رو در روز خاص برای اون مهارت بزارید.

خوب حالا برنامه ریزی چیه

بهترین راه یادگیر ی زبان انگلیسی توی سال ۲۰۲۰

چیزای که لازم دارید:

یک ساعت درروز حتی میتونین نیم ساعت وقت بزارید اشکالی نداره، یک دفترچه یک خودکار که هر روز بتونین لغات جدیدی که یادمی‌گیرید رو توش بنویسید، یک آهنگ انگلیسی یک کتاب انگلیسی ویک سریال یا فیلم انگلیسی.

شنبه ها ۳۰ تا ۴۰ دقیقه کتاب انگلیسی و اخبار روزانه رو بخونین و یک مقاله ای رو پیدا کنید که بهش علاقه دارید و بخونین که وقتی دارین میخونینش ازش لذت ببرید و حوصلتون سر نره.

لغت جدیدی که یاد میگیرید رو توی دفترچتون بنویسید همراه با معنیش، بقیه ساعتی که میمونه بعد از انجام این کارارو سعی کنید که کتابتون رو بلند بخونید، یه بخشی از کتابی که دارید می‌خونید رو بنویسید یک جایی توی دفترچتون، به فایل صوتی همون کتاب گوش بدید و از نرم افزار های

صحبت به انگلیسی یا دیگر برنامه هایی که برای تمرین هستن و کمک دستتونن استفاده کنین.

میتونین توی وورک شاپ ها شرکت کنید کلاس های آنلاین آموزش زبان ثبت نام کنین.

https://24talk.ir/

یکشنبه: ۳۰ تا ۴۰ دقیقه برای writing یا نوشتاری، توی این قسمت اول شروع کنید به نوشتن کارایی که دیروز انجام دادید امروز انجام دادی یا فردا می‌خواید انجام بدید.

چندتا کامنت بنویسید توی هر محیطی که دوست دارید چه توی ویدئوی یوتیوب چه اینستاگرام یا هرشبکه ای که فکر میکنید سعی کنید نظر انگلیسی بدید

چندتا جمله درباره اینکه چی دوسدارید یا ندارید درباره اهنگ کتاب یا یک سریال بنویسید، یک خلاصه ازینکه روز قبل توی کتاب چی خوندید آماده کنین که این وظیفه یا این بخشی از برنامه ریزی بستگی داره به این که کار دیروزتون رو انجام داده باشید حالا بقیه ساعتی که مونده بعد ازین کارا قبل از اون همه ی لغتایی که یاد میگیرید رو توی دیکشنری و نوت بوکتون بنویسید و بعد ازین هر چی که نوشتید رو بخونین.

دوشنبه: ۳۰ تا ۴۰ دقیقه ئقت برای listening، سریالتون رو نگاه کنین به آهنگی که دوست دارید گوش کنید به صوت کتاب های زبانتون گوش کنید چند تا ویدئوی یوتویوب نگاه کنین، لغات جدید رو توی دیکشنریتون نگاه کنید و مابقی ساعت مونده رو تلاش کنید درباره سریالی که داشتید میدید بخونین درمورد اون آهنگی که داشتید گوش میدادی و اینکه چه احساسی بهتون دست داد بعد از گوش دادن به اون احساستون رو بنویسید، ادای آدمای توی سریال دیدین رو دربیارین تلاشش کنید که پانتومیم بازی کنید یا صحبتاشون رو تکرار کنید دقیقا همون چیزی که شنیدی رو و همراه با آهنگی که دارید گوش میدی بخونین.

سه شنبه: ۳۰ تا ۴۰ دقیقه برای صحبت کردن و یا speaking، توی این قسمت میتونین از کلاس های یک روزه ی سه شنبه ها توی برنامه های مختلف استفاده کنین مثل برنامه های خارجی، که استاد هستش که باهتون برای یک ساعت صحبت میکنه یا میتونین کلاس های ۲۴talk رو برداین که جلسات ۵۰ دقیقه ای برای صحبت کردن صرفا مکالمه هستش. این یکی از کارهاست که حتما یک معلم داشته باشین که در صورتی که اشتباه میکنیم در مکالماتمون بهتون گوش زد کنه اشتباهاتتون رو بگه.

بلند صحبت کنید و سعی کنید زندگی خودتون رو توصیف کنید یعنی درباره زندگی خودتون صحبت کنید. صداتون رو ظبط کنید و دوباره اجرا کنید و کلمات جدید رو توش اضافه کنید.

تلاش کنید که یک کتاب یا هرموضوعی که دارید رو بلند بخونید سعی کنید با یک آهنگ بلند بخونین همراهیش کنین.

چهارشنبه: یک ساعت کامل روی لغات تمرکز کنید، به این صورت که تمام لغت هایی که توی دیکشنریتون توی این هفته نوشتین از شنبه تا سه شنبه رو با خودتون مرور کنید دوباره بنویسشون توی کاغذ باهاشون جمله بسازید این کلمات رو بلند تکرار کنید و بگید سعی کنید روی تلفظ هاتون کار کنید سعی کنید توی حمله به کار ببرید جملات مهم باهاش بسازید میتونین فلش کارت بسازین یعنی در کنار دفترچتون یک فلش کارت داشته باشید جلوش لغت پشتش معنیش.

میتونین برای خودتون سوالات کویز کوچیک بسازید که یه حالت تفریحی هم به این بخش بدید.

پنجشنبه و جمعه: واسه این دو روز یک آهنگ جدید و یک کتاب شعر، یک سریال و یا فیلم جدید پیدا کنین و استراحت کنید و به خودتون استراحت بدین چون قراره که دوباره تموم منبع هایی که تو این اخر هفته پیدا کردید از شنبه تا چهار شنبه انجام بدید. این یک برنامه ی کامل هستش اگه بهش بچسبید قطعا جواب میگیرید ازش.

حتما یادتون باشه ویدئو هایی که میبینین توی روز حتما ۳ بار ببینید ۲ بار با زبا انگلیسی یک بار به فارسی.

اگه نظزی دارید یا روشی دارید برای ما در نظرات بنویسین. سپاس از مطالعتون.