بچه ها دوست دارن همه کارها رو با تفریح و بازی انجام بدن حتی خوندن کتاب! این که بخوایم اونها رو مجبور به کتاب خوندن کنیم کاملا اشتباهه. به جای این کار میشه از کتاب داستان انگلیسی برای کودکان استفاده کرد که هم کتاب بخونن هم زبان یاد بگیرن. اما کتاب داستان استاندارد چه ویژگی هایی داره؟

بهترین کتاب داستان انگلیسی برای کودکان کتابی با محتوای جذاب است!!

 کتاب های مخصوص کودکان معمولا جذاب و رنگی آسون هستند. به همین خاطر کتاب های کودکان برای شروع یادگیری همه سنین مناسبن. به ترتیب سختی ۵ تا کتاب داستان انگلیسی برای کودکان رو به شما معرفی می کنیم.

بیشتر ببنید! قدم به قدم تا تقویت مکالمه انگلیسی با ویدئو های آموزشی ما!!!

“Goodnight Moon”

نویسنده: Margaret Wise Brown

این کتاب صرفا به تعریف و توصیف اشیاء میپردازه و حالت داستانی نداره. نویسنده در هر درس ابتدا معنی کلمات مثل (بچه گربه ، موش، پیرزن و…) رو توصیف میکنه و هر درسی رو با گفتن “شب بخیر” به اون اشیاء تموم میکنه.

ساختار جمله بندی های کتاب Goodnight moon به شکل تکرارشونده با کلمات جدید هست. یعنی قسمتی از جمله همیشه تکرار و فقط کلمات جدید اون عوض میشن.

کتاب داستان انگلیسی برای کودکان

“The very hungry caterpillar”

نویسنده: Eric Carle

داستان کتاب در مورد یک “کرم ابریشم” هست. کرمی که از بدو تولد تا الان شکمو بوده و کارش اینه هرروز دنبال غذا بگرده. اوایل داستان عادت داشته غذاهای سالم مثل میوه و سبزیجات بخوره اما رفته رفته به خوردن غذاهای ناسالم رومیاره. تا جایی که دل درد میگیره! برای همین کرم ابریشم تصمیم میگیره دوباره غذاهای سالم بخوره تا حالش خوب بشه. در آخر قصه کرم ابریشم میره داخل یه پیله و به پروانه تبدیل میشه.

این کتاب برای یادگیری کلمات ضروری انگلیسی مثل اعداد، غذاها و روزهای هفته عالیه.

کتاب داستان انگلیسی برای کودکان

If you give a Moose a muffin”

نویسنده: Laura Numeroff

If you give a moose a muffin درباره گوزنی هست که خیلی پرتوقعه! این گوزن اول یه کیک مافین میخواد، بعد مربا. اونقدر درخواستش رو تکرار میکنه تا همه خوراکی ها تموم بشن.

این کتاب یکی از مختصر و کوتاه ترین کتاب های لیست ما هست و در اون تعداد زیادی افعال آینده استفاده شده. در واقع در اکثر جملات فعل “will” دیده میشه. برای مثال:

If you give a moose a muffin, he’ll want some jam to go with it

برای آشنا شدن با افعال زمان آینده و ساختمان جمله بندی اون، این کتاب به شدت توصیه میشه.

کتاب داستان انگلیسی برای کودکان

Curious George

نویسنده ها:
H.A Rey و Margaret Rey

این کتاب مشهور درباره یک میمون به نام curious George هست. Curious  به معنی زیادی کنجکاو بودن یا همون “فضول” هست! این میمون کوچیک و بازیگوش انقدر خراب کاری میکنه که همه از دستش کلافه میشن. به آتش نشانی زنگ میزنه و به زندان محکوم میشه، از زندان فرار میکنه، با بالون به آسمون میره و در آخر سالم میمونه و به باغ وحش منتقل میشه.

نکته مهم این کتاب استفاده از جملات ساده و روان و کوتاهه که خوندن اون رو برای بچه ها و سایر زبان آموزان راحت میکنه.

کتاب داستان انگلیسی برای کودکان

Corduroy

نویسنده: Don Freeman

مخملی (cordouroy) خرس عروسکی کوچیک اسباب بازی فروشی که چون یکی از دکمه هاش خراب شده هیچکس حاضر نمیشه اونو بخره. همین مساله باعث شده که این خرس کوچیک همیشه غمگین باشه چون دوست داشت یه همبازی پیدا کنه. مخملی یک شب تصمیم میگیره از مغازه اسباب بازی فروشی بیرون بیاد و به یه فروشگاه یزرگ بره و برای خودش یه دکمه سالم پیدا کنه. ولی متاسفانه موفق نمیشه….

این کتاب کلمات نسبتا سطح بالای زیادی داره. بد نیست موقع مطالعه این کتاب یه دیکشنری دم دست داشته باشید. با خوندن این کتاب همچنین با کلمات مربوط به لوازم خانگی مثل (sofa, table,…) آشنا خواهید شد.

کتاب داستان انگلیسی برای کودکان

حالا میتونید با توجه به سن و سطح زبان انگلیسی فرزندتون یا شاگرداتون کتابی رو انتخاب کنید و شب ها قبل از خواب براش داستان بخونید. با خوندن کتاب های جذاب اونا هم زبان یاد میگیرن هم به کتاب خوندن عادت میکنن که یکی از بهترین عادت های دنیاست!

یک هدف مهم که در دوره کودکان آکادمی ۲۴talk دنبال می شود، ایجاد علاقه و انگیزه کافی برای یادگیری زبان انگلیسی در فرزندان شماست.داشتن یک تجربه خوب و مثبت از کلاس زبان بسیار ارزشمند است و باعث جلوگیری از دلسردی کودکان برای ادامه یادگیری در مقاطع بالاتر خواهد شد.