آموزش ابتدایی زبان انگلیسی در مرحله اول شامل آشنایی با حروف انگلیسی، اعداد و کلمات ساده میشه. چرا همه دنبال یاد گرفتن زبان انگلیسی هستن؟ چون زبان یکی از مهم ترین راه های ارتباطی بین آدم هاست. اگه وارد این بلاگ شدید حتما دنبال یادگیری و پیشرفت در زبان انگلیسی هستید.

آشنایی با حروف به معنی یادگیری طرز صحیح نوشتن و تلفظ حروف هست. بعد از یادگیری حروف باید سراغ کلمات ساده برید. کلماتی که بتونید خودتونو به انگلیسی معرفی کنید و با بقیه ارتباط برقرار کنید.

اگه هیچ زمینه قبلی ندارید توصیه ما به شما اینکه با یه معلم زبان کار و یا در یه آموزشگاه زبان خوب ثبت نام کنید. با این حال خوبه که این نکته ها رو بدونید.

برای آموزش ابتدایی زبان انگلیسی هرروز زمان کمی رو به انگلیسی صحبت کردن اختصاص بدید

آموزش ابتدایی زبان انگلیسی

اولین و راحت ترین قدم در یادگیری هر زبانی یاد گرفتن کلمات ساده اون زبان هست. ممکنه فقط ۵ تا کلمه انگلیسی باشید. مهم نیست. با همین ۵ تا شروع به حرف زدن کنید.

اگه بخواید تا بزرگ شدن دایره لغاتتون صبر کنید و بعد شروع به حرف زدن کنید باید بدونید که راه درازی در پیش دارید. احتیاج به صبر کردن نیست. خودتونو از محدوده امن بیرون بیارید. از همین امروز شروع کنید و ببینید چقدر زود پیشرفت می‌کنید.

در آموزش ابتدایی زبان انگلیسی به تلفظ  ها اهمیت بدید  

آموزش ابتدایی زبان انگلیسی

حتی اگه سال ها کلاس زبان رفته باشید و گرامرتون خوب باشه و یک عالمه لغت بدونید، ممکنه افراد انگلیسی زبان حرف های شما رو متوجه نشن. اشکال کار در تلفظ کلماته!

اگه هدفتون اینه که حرفه ای بشید باید تلفظ درست رو یاد بگیرید. چه طوری؟

با دقت به تلفظ انگلیسی زبان ها گوش بدید. ازشون کپی برداری کنید. چندین بار با خودتون تکرار کنید. اونقدر که ملکه ذهنتون بشه.

یادتون باشه تلفظ لهجه بریتانیایی با لهجه آمریکایی متفاوته. بسته به علاقه و هدفی که دارید (مثل مهاجرت)  به این نکته توجه کنید.

یاد گرفتن لغات جدید زبان انگلیسی برای تازه کارها

آموزش ابتدایی زبان انگلیسی

یکی از کارهای جالبی که می‌تونید انجام بدید اینه که روی کاغذ های کوچیک اسم وسایل خونه رو بنویسید و هر کاغذ رو به وسیله مربوطه بچسبونید. مثلا روی کاغذ بنویسید Refrigerator و اونو به یخچال خونتون بچسبونید تا هر موقع سمت یخچال می‌رید چشمتون به اون کاغذ بیفته و معنی یخچال تو ذهنتون بمونه.

یه دفترچه یادداشت تهیه کنید و هر کلمه تازه و جالبی که یاد می‌گیرید تو اون بنویسید. سعی کنید با کلمه جدید چند تا جمله انگلیسی ساده بسازید. تا هم معنیش تو ذهنتون حک بشه و هم هروقت دفترتونو باز می‌کنید معنی کلمه های جدید سریع یادتون بیاد.

به عنوان زبان آموز تازه کار خوبه که همیشه دیکشنری همراهتون باشه. یه دیکشنری انگلیسی به فارسی خوب رو گوشی موبایلتون نصب کنید. یا اگه به کتاب علاقمندید نسخه نوشتاری اون رو تهیه کنید. با داشتن دیکشنری می‌تونید بلافاصله معنی هر کلمه نا آشنایی که از هر جا به گوشتون می‌خوره پیدا کنید و تو اون دفترچه تون یادداشت کنید. البته بعد از اینکه از مرحله تازه کاری گذشتید دیکشنری انگلیسی به انگلیسی تهیه کنید.

و اما گرامر…

آموزش ابتدایی زبان انگلیسی

دونستن گرامر به ما کمک میکنه تا تو ذهنمون جمله های درست و معنی دار بسازیم و اونا رو بیان کنیم (یا بنویسیم). در نتیجه به مهارت مکالمه و نوشتن ما کمک می‌کنه. حتی در آموزش ابتدایی زبان انگلیسی هم گرامر وجود داره.

قوانین ابتدایی گرامر زبان انگلیسی چیا هستن؟

شناخت ساختار و پیدا کردن نقش هر کلمه در جمله اولین قانون گرامر زبان هست. به زبان ساده تر تشخیص و پیدا کردن فعل و فاعل و صفت و قید و… در جمله جزء اصلی ترین قوانین پایه گرامر هست.

صدها قانون گرامری در زبان انگلیسی وجود داره. که اشاره به همه اونا در این مطلب نمی‌گنجه. اما به عنوان مثال رعایت نقطه گذاری در جاهای مناسب، شروع جمله با حروف بزرگ، زمان فعل ها (گذشته، حال، آینده) همه نکاتی هستن که باید در ابتدا اونا رو یاد بگیرید.

حفظ انگیزه و تمرین زیاد فراموش نشه. واسه یادگیری و پیشرفت راه نسبتا طولانی در پیش دارید پس باید باانگیزه و پرانرژی باشید.

خودتون رو ببینید که در آینده ای نه چندان دور به راحتی با افراد انگلیسی زبان رابطه برقرار می‌کنید. فیلم و سریال های انگلیسی رو بدون زیرنویس می‌بینید. و همه از شما معنی کلمات رو می‌پرسن. اینا کارای ساده ای هستن که انگیزه رو در شما حفظ می‌کنن.

و مثل همیشه تمرین مهم ترین راه پیشرفته. هیچ مهارتی بدون کار و تمرین به دست نمیاد.