این مقاله موثر‌ترین روش یادگیری زبان انگلیسی را برای شما بیان می‌کند.
یادگیری زبان انگلیسی قطعا یک فرایند شخصی است. اهداف فرد برای یادگرفتن و انتخاب روش های یادگیری زبان نیزممکن است از شخصی به شخص دیگر متفاوت باشد، هر کسی ممکن است اهداف خاصی در ذهن داشته باشد. با این وجود، هنوز استراتژی هایی وجود دارد که  تقریبا تمام زبان آموزان می توانند به کمک آنها یادگیری زبان انگلیسی را سریع تر تجربه کنند. بستگی به این دارد که آیا شما کلاس های درس گروهی را انتخاب می کنید یا ترجیح می دهید یک کلاس آموزش خصوصی داشته باشید، با استفاده از استراتژی های زیر در یادگیری زبان می توانید به اهداف خود سریعتر و با تلاش کمتری دست یابید.

۱) اولویت بندی کنید:

مغز انسان یک حفره بدون انتهاست که قادر به باز تولید و نگه داشتن حجم قابل توجهی از اطلاعات در خود می باشد. به این معنی که هیچ محدودیتی برای استفاده از مغز وجود ندارد، فقط آنچه مهم است این است که شما باید یادگیری زبان انگلیسی خود را اولویت بندی کنید.
این به ویژه برای افرادی که درس های زبان گروهی را می پذیرند، اعمال می شود. توان مغزی خود را صرفا بر آنچه که آموخته اید صرف نکنید. در عوض، موضوعات مورد علاقه و نیازهای خود را انتخاب کنید تا نتیجه شخصی خود را به حداکثر برسانید. البته، با یک معلم خصوصی مشکل کمتر است

۲) در مکالمات مشارکت کنید:

 یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان

مطمئنا شما ممکن است بتوانید قوانین گرامر را صحیح بیاموزید و بتوانید متن را درک کنید اما شادی واقعی وقتی شروع می شود که شما قادر به بیان منظور خود به زبان خارجی هستید و مانند زبان مادری صحبت می کنید.
به همین دلیل، شما نیاز دارید که به طور فعال در فرآیند یادگیری زبان انگلیسی خود مشارکت کنید و ابزار مورد نظر خود را در اختیار بگیرید. سوالات خود را از معلم تان بپرسید و تقاضای توضیحات بیشتر داشته باشید، با زبان مورد نظرتان زندگی کنید. همه اینها به مغز شما کمک می کنند که زبان جدید را بهتر یاد بگیرید.

۳) یادداشت برداری کنید:

یکی دیگر از جنبه های مهم یادگیری زبان انگلیسی یادداشت برداری است. حتی اگر شما کلاس های آنلاین داشته باشید، یک نوت بوک همراه خود داشته باشید تا مهمترین بخش های درس را یادداشت کنید. این به مغز شما کمک می کند که اطلاعات را چندین بار مرور کنید . ابتدا، آن را از معلم می شنوید، سپس آن را می نویسید و آن را به وضوح مقابل چشمانتان می بینید. علاوه بر این، حفظ یادداشت ها به شما یک منبع ملموس برای بازبینی درس می دهد. و اگر یک چیز وجود داشته باشد که به شما کمک کند اطلاعات را بهتر نگه دارید، این یادداشت برداری است.

۴) حدس بزنید:

اکثر اوقات، ممکن است زبان آموزان به یک متن جدید نگاه کنند یا با چیزی روبرو شوند که قبل از آن هرگز آن را نشنیده اید و بخاطر روبرو شدن با حجم زیاد واژگان جدید دلسرد شوند. آنها می ترسند که  قادر به تفسیر معنا یا منظور فرد نشوند. دانش آموزان هوشمند، هنگام روبرو شدن با چنین وضعیتی شروع به حدس زدن می کنند.
به خصوص اگر شما در حال تلاش برای فهمیدن مکالمه بین دو نفر در زندگی واقعی یا در ویدیو باشید حدس زدن به شما کمک زیادی می کند. این به این دلیل است که تقریبا حدود ۹۳ درصد ارتباطات غیر کلامی است. به این معنا که شما می توانید تنها با تمرکز بر زبان بدن و صدای فرد منظور آن را حدس بزنید.

با دقتی کمتر می توانید از همین استراتژی برای درک متون استفاده کنید، اطلاعاتی را جمع آوری کنید تا بتوانید براساس متن و تصاویر پیش بینی کنید که چه چیزی گفته می شود. بدست آوردن نشانه های اجتماعی و زمینه های کاربرد آن، قطعا فرآیند یادگیری زبان انگلیسی شما را بسیار ساده تر خواهد کرد.

۵) اشتباه کنید:

 یادگیری زبان انگلیسی در کوتاهترین زمان

اگر یک چیز وجود داشته باشد که تمام زبان آموزان از آن می ترسند، آن اشتباه کردن است. همچنین اصلی ترین چیزی است که شما را به عقب برمی گرداند. اگر اشتباهات زیادتری انجام دهید، مطمئنا سریع تر به نتیجه می رسید به شرطی که از اشتباه کردن نترسید.
نگران نباشید که کمی مضحک به نظر برسید چون این اتفاق برای همه زبان آموزان عادی است.

ممکن است در ابتدا دشوار به نظر برسد، اما هنگامی که شما بر اضطراب خود غلبه کنید و اجازه دهید ترس اشتباه کردن بیرون بریزد، هیچ چیز را از دست نمی دهید.

نتیجه گیری : 

اولویت بندی داشته باشید، مشارکت کنید، حدس بزنید، یادداشت برداری کنید و نگران اشتباه کردن نباشید.
دلایل فراوانی برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد، و قطعا هر کس روش نسبتا متفاوتی را برای یادگیری زبان انگلیسی به کار می گیرد. اما بعضی روش ها وجود دارند که موفقیت بیشتری را نسبت به دیگر روش ها تضمین می کنند. ریسک کنید و با زبانی که یاد گرفته اید بازی کنید. اولویت بندی کنید و با استفاده از تمامی ابزارهایی که در اختیار دارید به یادگیری زبان بپردازید.

امیدوارم مقاله ی موثر‌ترین روش یادگیری زبان انگلیسی برای شما مفید واقع شده باشد . برای مطالعه مقالات بیشتر به سایت آکادمی آموزش آنلاین ۲۴talk مراجعه کنید.

منبع: oteacher