همونطور که می‌دونیم گرامر زبان انگلیسی مثل یک جامعه پر از قواعد و قوانینه. برای اون دسته از کسایی که از جامعه پر از قانون فرارین ، شرایط سخت و طاقت فرساس، اما برای کسایی قانون‌مندی‌رو دوست دارن و از اون تو زندگی روزمره‌شون استفاده می‌کنن،یک محیط راحته که میتونن پا رو پا بندازن و از منظره لذت ببرن.
پس نتیجه می‌گیریم تو جامعه انگلیسی هرچی بیشتر به قوانین علاقه نشون بدی گرامر براتون راحت‌تر پیش می‌ره.
اکثر ما وقت کافی برای رفتن به کلاس زبان نداریم و اکثر آموزشگاه ها با برنامه‌های روزانه ما تداخل ساعتی دارن، همیشه یه دلیلی برای اینکه برنامه کلاس رفتن مارو به‌هم بریزه وجود داره، یه وقتایی یادمون می‌ره به این فکر کنیم که می‌تونیم همونطور که روی صندلی مورد علاقه خودمون نشستیم، به یادگیری قانون و قواعد یک زبان دوم هم فکر کنیم.
فکر کردن به این موضوع باعث شد تا برم و جوابو پیدا کنم و چه بهتر که شما هم بدونید مسیر چه شکلیه.

گرامر زبان انگلیسی

یادگیری گرامر زبان انگلیسی در منزل

برای یادگیری گرامر تو خونه قشنگون که همیشه بهترین جای دنیا برای آرامشو یادگرفتنه، درست شبیه یادگیری هنر آشپزی عمل می‌کنیم.اول از هرچیزی نیاز به کتاب داریم تا بتونیم از قاعده و قوانین دستوری سر در بیاریم و توجمله‌سازی‌های روزانه خودمون از اون استفاده کنیم.
استفاده از فلش کارت‌ها و کتاب‌های داستانی که همسطح با خودمون در نظر گرفته شدن میتونن برای پیشرفت تو استفاده از قوانین کمکمون کنن، پادکست‌ها یکی از راه‌های خوبیه که برای شنیدن استفاده از قواعد بهمون کمک می‌کنه و یکی از بهترین چیزایی که یادم رفت بگم تا بتونین از معلم هم استفاده کنید، استفاده از وبینارهای آموزش زبانه.

نمیدونم چرا به ذهنم رسید که شاید شما بچه داشته باشید، شاید دلتون بخواد بچتون هم کنار شما زبان یاد بگیره و مثل ما، تازه وقتی به یه جایی رسید یادش نیفته که من هیچی از زبان نمیدونم یا توی مهارت‌های زبان عالی نیستم. معمولا آدما بهترین چیزارو برای بچه‌هاشون میخوان و الان زبان انگلیسی از هرچیزی برای بزرگ کردن بچه‌ها واجب‌تره.

گرامر زبان انگلیسی برای کودکان

گرامر زبان برای بچه‌‌ها شاید مطلب خسته کننده‌ای به نظر بیاد اما چی بهتر از اینکه بین بازی با اسباب‌بازیای مختلفی که میتونه اونارو با زبان آشنا کنه، از کتابای رنگی و تصاویر جذاب برای آشناییشون با زبان استفاده کنیم و کلمه‌های توی کتابو به دنیای واقعیشون بیاریم.

مثلا وقتی تو خونه باهاشون بازی میکنیم از درسای کتاب و کلمه‌هاش بازی بسازیم و به یادگرفتن بهترش کمک کنیم.

دنیای بچه‌ها پر از بازی و رنگه، به نظر من یکی از منابع خوب برای یادگیری زبان برای بچه‌ها سری کتاب‌های Superminds با جلدهای مختلف برای سطح‌های متفاوته که میتونه توی این مسیر کمکتون کنه. میتونید با استفاده از کتاب Supergrammar برای یادگیری گرامرشون تو سطح‌های مختلف (هر سطح از ۵ ترم تشکیل شده) استفاده کنید. بچتونو با دنیای تازه‌ای آشنا کنید، شما میتونین از ساده و ابتدایی‌ترین سطح شروع کنید و با هر کتاب از سری Superminds به درک بهتر کلمه‌ها و دنیای اطرافش کمک کنید . در ضمن میتونین از انیمیشن و فلش کارت برای بهبود زبانش استفاده کنین و براش خلاقیت بازی با کلمات‌رو به‌وجود بیارین. حالا که از بچه‌ها غافل نشدیم، برگردیم به خودمون و کتابایی که برای یادگیری گرامر ما بهمون کمک می‌کنه.

معرفی بهترین منابع و کتاب گرامر زبان انگلیسی

از دنیای رنگی بچه‌ها که بیایم بیرون می‌رسیم به دنیای ما که دیگه خبری از تصاویر مهیج نیست اما بحث‌ها یکم تخصصی تر می‌شه و یادگیری نیاز به تلاش بیشتری داره.

همونطور که گفتم استفاده از پادکست‌های انگلیسی و فلش کارت‌ها مثل چرخ‌های کمکی دوچرخه تو بچگیامون میتونه به عنوان کمکی برای یادگیری گرامر بهمون کمک کنه اما نکته اصلی، استفاده از کتاباس. کتابایی که بهتون معرفی می‌کنم دو سری از بهترین کتاب‌های یادگیری گرامر هستن:

Oxford Practice Grammar

یه مجموعه کتابه که با استفاده ازش میتونید دستور زبان انگلیسی رو که تو سه سطح basic – intermediate- advanced موجوده، استفاده کنید و گرامر رو تو موقعیت‌های مختلف یاد بگیرید.

یکی از مزیتاش اینه که کلید و پاسخنامه داره و برای یادگیری خودآموز بهتون کمک می‌کنه و با استفاده از تست پایانیش میتونین کتابو مرور کنین و از مثال‌های زیادش استفاده کنید.

Grammar in use

این مجموعه کتاب هم از سه کتاب تو سطح‌های basic – intermediate – advanced تشکیل شده که با استفاده از هرسه کتاب میتونین تقریبا با تمامی قوانین گرامر زبان انگلیسی آشنا بشید و از اونها یاد بگیرید. این سری از کتابا شامل پرفروشترین کتاب گرامر تو جهانه و خیلیا مثل منو شما ازش استفاده کردن.

برای مطالعه مقالات بیشترمی‌توانید به سایت آکادمی آموزش زبان آنلاین ۲۴talk مراجعه کنید

منبع:ویرگول
نویسنده:nikiomid