مقاله اصولی ترین روش آموزش زبان انگلیسی به کودکان در منزل توسط یکی از معتبرترین موسسات آموزش زبان انگلیسی دنیا نوشته شده است. در واقع در این پست ما روش اصولی آموزش زبان انگلیسی به کودکان یک تا هفت ساله در منزل را به شما آموزش می دهیم.

بسیاری از والدین دوست دارند به فرزندانشان در خانه درس بدهند، اما نمی‌دانند چطور شروع کنند. پیشنهادهای ما را بخوانید تا بفهمید!

بسیاری از والدین دوست دارند به فرزندانشان در خانه درس بدهند، اما نمی‌دانند چطور شروع کنند. مهم نیست که انگلیسی شما عالی نیست. مهم‌ترین چیز این است که شما مشتاق هستید و به کودکان خود تشویق و تمجید زیادی می‌دهید. کودکتان شور و اشتیاق شما را جذب میکند. نگران نباش اگر کودکتان شروع به صحبت کردن با زبان انگلیسی نکند. آن‌ها به مقدار مشخصی از وقت نیاز دارند تا زبان را جذب کنند. صبور باشید و آن‌ها در زمان خود انگلیسی صحبت خواهند کرد.

ایجاد یک برنامه روتین

یک برنامه روتین برای زبان انگلیسی خود در خانه ایجاد کنید. یک برنامه روتین برای زبان انگلیسی خود در خانه. بهتر است که جلسات کوتاه‌مدت و مکرر را در مقایسه با موارد طولانی و نادر داشته باشیم. پانزده دقیقه برای بچه‌های بسیار جوان کافی است. شما می‌توانید به تدریج جلسات را طولانی‌تر کنید چون کودک شما باسابقه تر می‌شود و میزان تمرکز آن‌ها افزایش می‌یابد. فعالیت‌ها را کوتاه و متفاوت نگاه دارید تا توجه کودک خود را جلب کنید.

سعی کنید در هر روز فعالیت‌های خاصی انجام دهید. کودکان وقتی می‌دانند انتظار چه چیزی را داشته باشند احساس راحتی بیشتری می‌کنند. برای مثال ، شما می‌توانید هر روز بعد از مدرسه یک بازی انگلیسی را بازی کنید ، یا یک داستان انگلیسی را قبل از خواب بخوانید. اگر در خانه فضایی دارید ، می‌توانید یک گوشه انگلیسی ایجاد کنید جایی که هر چیزی را به انگلیسی متصل کنید، برای مثال کتاب‌ها، بازی‌ها، دی وی دی‌ها یا چیزهایی که کودکان شما ساخته‌اند. تکرار ضروری است – کودکان اغلب قبل از این که احساس کنند آماده تولید خود هستند نیاز به شنیدن کلمات و عبارات دارند.

 روش آموزش زبان انگلیسی به کودکان

بازی کردن

کودکان زمانی که سرگرم خوش‌گذرانی هستند ، به طور طبیعی یاد می‌گیرند. فلش کارت ها راهی خوب برای آموزش و اصلاح دایره لغات هستند و بازی‌های مختلفی وجود دارند که می‌توانید با آن‌ها بازی کنید.
انواع دیگری از بازی‌هایی وجود دارند که می‌توانید با کودکان خود بازی کنید تا به آن‌ها کمک کنید که انگلیسی تمرین کنند:
بازی‌های اکشن- به عنوان مثال بازی گرگم به هوا (شاید!)
بازی‌های تخته‌ای- مار و پله یا دیگر بازی‌های سنتی
بازی‌های کلمات– به عنوان مثال جاسوسی، مامور اعدام
بازی‌های آنلاین– می‌توانید آموزش انگلیسی خود را با بازی آنلاین از LearnEnglish Kids به پایان برسانید.

استفاده از وضعیت‌های روزمره

فایده آموزش زبان انگلیسی در خانه این است که شما می‌توانید از موقعیت‌های روزمره و چیزهای واقعی از اطراف خانه برای تمرین زبان طبیعی و در زمینه استفاده کنید.

برای مثال:

•در مورد لباس‌ها وقتی که کودک در حال پوشیدن لباس است صحبت کنید، یا وقتی لباس‌های لباسشویی را مرتب می‌کنید ( ” بیایید جوراب‌های آبی‌رنگ خود را کنار بگذارید “، ” این تی‌شرت پدر است “، و غیره ).

•زمانی که به کودک خود کمک می‌کنید تا اتاق‌خواب خود را مرتب کند، دایره لغات را تمرین کنید ( بیایید خرس عروسکی خود را روی تخت‌خواب بگذارید ! ماشین آبی کجاست ؟ ” ).

•زمانی که شما آشپزی می‌کنید یا می‌خواهید به خرید بروید ، واژگان غذایی را آموزش دهید. زمانی که به سوپر مارکت می‌روید، لیستی از چیزهایی که می‌توانید پیدا کنید ( استفاده از تصاویر و یا کلمات بسته به سن خود ) را به فرزندتان بدهید. زمانی که خرید را در منزل می‌گذارید ، واژه‌نامه را مورد بازبینی قرار دهید.

 روش آموزش زبان انگلیسی به کودکان

استفاده از داستان‌ها

کودکان کم‌سن و سال عاشق کتاب‌هایی با رنگ‌های روشن و تصاویر جذاب هستند. به تصاویر با هم نگاه کنید و کلمات را همانطور که به تصاویر اشاره می‌کنید ، بیان کنید. بعد از آن می‌توانید از کودک خود بخواهید به چیزهای مختلف اشاره کند، مثلا ” گربه کجاست ؟ بعد از مدتی آن‌ها را تشویق کنید که این کلمات را با پرسیدن ” این چیه؟ ” بیان کنند . گوش دادن به داستان‌ها کودک شما را به صداها و ریتم‌های انگلیسی عادت می‌دهد

برای مثال:داستان‌های انیمیشنی در مورد LearnEnglish Kids یک راه عالی برای کودکان است تا مهارت‌های گوش دادن و خواندن را توسعه دهند. کودکان بزرگ‌تر می‌توانند فعالیت‌های قابل دانلود را تکمیل کنند تا بتوانند درکشان را بررسی کنند.

 روش آموزش زبان انگلیسی به کودکان

استفاده از آهنگ‌ها

آهنگ‌ها یک روش واقعا موثر برای یادگیری کلمات جدید و بهبود تلفظ هستند.

آهنگ‌ها برای کودکان بسیار خوب است چون آن‌ها می‌توانند به آن‌ها بپیوندند، حتی اگر هنوز قادر به خواندن این ترانه نیستند. اعمال اغلب معنای کلمات در آهنگ را نشان می‌دهند. مثلا اینجا پر از آهنگ های کودکانه و مفید برای کودکان است.

آموزش دستور زبان

با بچه‌های کوچک‌تر، نیازی به آموزش صریح قوانین دستور زبان وجود ندارد ، اما به جای آن از آن‌ها برای رسیدگی و استفاده از ساختارهای گرامری مختلف در متن استفاده می‌شود، مثلا ” وقتی درباره ظاهر یک نفر صحبت می‌کنید، یا باید /نباید ” وقتی در مورد قوانین مدرسه شان صحبت می‌کنید . شنیدن دستور زبان که در زمینه از سنین پایین استفاده می‌شود به کودک شما کمک می‌کند که از آن به طور طبیعی و درست زمانی که بزرگ‌تر هستند ، استفاده کند. برای کودکان بزرگ‌تر می‌توانید از بخش تمرین گرامر روی LearnEnglish Kids استفاده کنید. ویدیو، ازمون ها و بازی‌ها به بچه‌ها کمک می‌کنند تا با آرامش و راحتی یاد بگیرند.

این می‌تواند برای کودکان بزرگ‌تر بسیار مفید باشد تا به خواهر و یا دیگر اعضای خانواده خود آموزش دهند. توضیح این که چطور می‌توانید از دستور زبان به فرد دیگر استفاده کنید، به شما کمک می‌کند خودتان مسلط شوید.

اول باید کدام کلمات و عبارات را یاد بگیرم ؟

علایق و شخصیت کودک خود را در نظر بگیرید که تصمیم بگیرید کدام موضوعات را تدریس کنید و بگذارید کودک تان به شما کمک کند که انتخاب کنید. ممکن است دوست داشته باشید با برخی از این موضوعات شروع کنید:

  • اعداد ( ۱ – ۱۰؛ ۱۰ – ۲۰؛ ۲۰ – ۱۰۰)
  • رنگ‌ها
  • صفات ( به عنوان مثال بزرگ، کوچک، بلند، شاد، غمگین، خسته )
  • بدن
  • اسباب‌بازی‌ها
  • لباس
  • حیوانات ( به عنوان مثال حیوانات خانگی، حیوانات اهلی، حیوانات وحشی )
  • غذا

همچنین برای کودکتان مهم است که به زبان ” زبان انگلیسی ” عادت کند، بنابراین هر بار با فرزندتان صحبت کنید، مثلا ” زبان انگلیسی است ! بیا بنشینیم. با چه آهنگی امروز شروع می‌کنیم ؟ ” کودکان به زودی عباراتی مانند لطفا را انتخاب می‌کنند؛ متشکرم؛ آیا من می‌توانم … ؟ کجا … ؟ توجه کنید … چه رنگی است ؟ … من دوست دارم … من دوست ندارم …

رویکرد شما هر چه که باشد، مهم‌ترین چیز استراحت کردن ، لذت بردن است و اینکه یادگیری انگلیسی تجربه لذت بخش برای شما و فرزندتان است.

امیدوارم مقاله روش آموزش زبان انگلیسی به کودکان برای شما مفید واقع شده باشد . برای اموزش زبان انگلیسی به فرزندتان می توانید به سایت دوره زبان انگلیسی کودکان ۲۴talk مراجعه کنید.

منبع: charbzaban