یادگیری یک زبان جدید می تونه یک چالش باشه ومخصوصا انگلیسی که پر از پیچیدگی های فراوونه.
این پیچیدگی سبب شده زبان آموزهایی از گوشه کنار دنیا به راه هایی برسن که چطور از یادگیری زبان انگلیسی لذت ببریم و اینکارو به چالش سرگرم‎کننده و لذت بخش تبدیل کنیم.

گرامرها، کلمات، اصطلاحات و نوشته هایی که تو مرحله اول سخت و عجیب بنظر میان، که هرکسی قدم تو مسیر یادگیری می‎ذاره باهاشون مواجه میشه و کسایی این موانع رو شکست میدن که این سنگ های بزرگ رو تبدیل به خرده سنگ های ریز کنن، به عبارتی باید بدونیم چطور از یادگیری زبان انگلیسی لذت ببریم.

نکته های زیر می‌تونن بخشی از راه های راحت و لذت بخش کننده مسیر یادگیری زبان باشن:

۱) بازی کردن

ایجاد موقعیت‌های یادگیری تعاملی، یکی از موضوعات مهم برای پژوهشگراست که روز به روز به نتیجه های بهتری در این زمینه میرسن. از نتایج مهم و تحقیقات، در رابطه با فعالیت های مغز هنگام بازی، به چالش کشیدن حواس های دیگر، قدرت تفکیک اطلاعات، افزایش سطح آگاهی و مهارت منطبق با موضوع بازی، میتوان اشاره کرد.
بازی هایی زیر تایید شده و جالب برای تمام سنین هستن:
*جدول کلمات (crossword)
*حروف درهم ریخته (Word Jumble Race)
*هنگمن (the hang man)
*صندلی داغ ( hot seat)
*پانتومیم (pantomime)

چطور از یادگیری زبان انگلیسی لذت ببریم، english games

۲) گوش دادن موسیقی هنگام کار کردن

گوش دادن به موسیقی هنگام یادگیری زبان انگلیسی می‎تونه ذهن شما رو از خواب بیدار کنه و شما رو به حال و روحیه بهتری برای یادگیری برسونه.
در صورت خسته شدن، آهنگهای شاد می‎تونه احساس انرژی و انگیزه بیشتری به شما بده ، در حالی که موسیقی آرامش بخش هم به شما کمک می‎کنه اگر فکرتون مشغول موضوعات متفاوته، آرامش بیشتری داشته باشین.
اگر متن ترانه ای که گوش می‎کنین حواستونو پرت می‌کنه، می‌تونین موسیقی های بی‏‎کلام مثل jazz یا classic و… انتخاب کنین.

چطور از یادگیری زبان انگلیسی لذت ببریم، listening to music

۳) دیدن ویدیو های انگلیسی

ویدیوهای فان: یوتیوب نه تنها فیلمهای سرگرم‎کننده و خنده‎دار داره ، بلکه منابع عالی برای یادگیری زبان انگلیسی نیز هست!

سریال ها و برنامه های تلوزیونی: سریال ها و برنامه های تلوزیونی مورد علاقتون رو به زبان اصلی ببین و سعی کنین با آن ها ارتباط بگیرین.

انیمیشن ها: انیمیشن ها ما رو با میل باطنی و نه از روی اجبار به یادگیری زبان وادار می‎کنن. در حقیقت راز پرطرفدار بودن این آموزش در همینه که افراد از رو میل به یادگیری دعوت میشن و نه از روی وظیفه و اجبار.

چطور از یادگیری زبان انگلیسی لذت ببریم، watching movie, listening

۴) انگلیسی فکر کردن

یکی از راه های موثر برای اینکه چطور از یادگیری زبان انگلیسی لذت ببریم، انگلیسی فکر کردنه.

ما توی نقطه ای از کره زمین زندگی میکنیم که دائما فرهنگ، زبان، اقتصاد، جامعه، مارو وادار به نوع روتینی از فکر کردن، می‎کنن. چه بسا شبیه سازی فضایی تو ذهن خارج از این فضای روزانه کار آسونی نیست و خب سکوی موفقی هم برای زبان آموزانه.

زبان خوندن یعنی فرهنگ اون زبان رو زندگی کردن.
پس نیازه به ترک کردن عادت هایی مثل ترجمه متن ها، یاد گرفتن گرامرها و کلمات جدید به فارسی.

اولین قدم رو با چک کردن دیکشنری های انگلیسی به انگلیسی بردارین. مثل لانگمن دیکشنری
دقت کنین به قابلیت های دیکشنری ها مثل چند سیلابی بودن کلمه، استرس کلمه، نحوه تلفظ، نقش کلمه، اصطلاحات مربوط با اون کلمه و بخش های collocation (کلماتی که حتما باید با فعل یا اسم خاص خودشون بیان)

چطور از یادگیری زبان انگلیسی لذت ببریم، longman dictionary

۵) محل زبان آموزی

نشستن تو همون مکان، در همون اتاق، هر باری که مطالعه می‎کنین، خیلی کسل کننده میشه. اگر همیشه در خونه درس می‎خونین، به کتابخانه یا کافی شاپ بروین. تغییر مناظر باعث افزایش شوق و اشتیاق شما میشه، به علاوه تغییر مکان برای بهبود حافظه ثابت شده.

مغز شما بین چیزی که می‎خونین و جایی که در آن هستین، ارتباط برقرار می کنه. وقتی در جایی متفاوت تحصیل کنین، مغز شما را مجبور می‎کنه تا با چیزی که می‎خونین، ارتباط جدیدی برقرار کنین. هرچه ارتباطات مغز شما بیشتر شه، احتمال یادآوری آنچه آموختین بیشتره!
به همین سادگی راه های ساده ای پیدا میشن که چطور از یادگیری زبان انگلیسی لذت ببریم.

چطور از یادگیری زبان انگلیسی لذت ببریم، study in coffeeshop

۶) استفاده از نظرات دیگر زبان آموزان

داشتن یک شریک یا دوستی که با هم برنامه ریزی داشته باشین و هدف های مشترکتونو پیدا کنین، هم تاثیر فوق‎العاده ای تو یادگیریتون داره هم بهتون خوش میگذره حین یادگیری.
اما اگر اطرافتون به هر دلیلی اون فرد مورد نظرتون نیست نگران نباشین از فضای مجازی کمک بگیرین.

سایت ها و اپ های زیادی هستن که شما میتونین با هم لول های خودتون گفت و گو کنین و نظرتونو به اشتراک بزارین.
یکی از سایت های اشتراک گذاری نظرات : Reddit’s English language forum

این که ما چطور از لحظه هامون بهترین استفاده رو کنیم، هیچ‎جا هیچ دستورالعملی نوشته نشده اما می‎تونیم از نکته ها و منابع و تجربیات دیگران برای بهبود عملکردمون استفاده کنیم.
ما مقالاتی تهیه کردیم که براتون مفید واقع خواهد شد. میتونین به تمام دستور زبان و گرامرهای زبان انگلیسی که در بخش مرکز آموزش رایگان زبان انگلیسی قرار داده شده، سر بزنین و استفاده کنین.