آموزش زبان انگلیسی

تا حالا پیش آمده که دلتان بخواهد در یک مدت خیلی کوتاه به زبان انگلیسی مسلط شوید؟ به زبان انگلیسی بنویسید ، بخوانید، صحبت کنید و هر چه را که به این زبان می شنوید متوجه شوید؟ رسیدن به این هدف نیازمند تمرکز تمرین زیاد و البته تقویت مهارت هایی است که لازمه تسلط بر زبان انگلیسی هستند. حال سوال اصلی این است که چگونه ۴ مهارت اصلی زبان انگلیسی را در خود تقویت کنیم.

شاید برای برخی سوال باشد که ۴ مهارت اصلی زبان انگلیسی کدامند؟ این مهارت ها عبارت اند از:

شنیدن Listening

خواندن Reading

نوشتن Writing

صحبت کردن Speaking

برای تسلط کامل بر زبان انگلیسی لازم است که هر ۴ مهارت اصلی زبان انگلیسی را به اندازه ای قابل توجه تقویت کنیم اما گاهی متناسب با نیاز ما لزومی به تقویت هر ۴ مورد نیست. برای مثال فرض کنید شما نویسنده وبلاگ (تولید کننده محتوا) هستید که کارتان رابطه مستقیم با ترجمه کتبی دارد. در این مورد ، مهارت های خواندن و نوشتن از اهمیت بیشتری برخوردار می شوند. یا مثلا قصد شما مسافرت به یک کشور خارجی است و شما برای برطرف کردن نیازهای خود می بایست از قدرت مکالمه قوی و روان برخوردار باشید. در این مورد مهارت های شنیدن و صحبت کردن حائز اهمیت می شوند. یا تصور کنید شخصی برای ادامه تحصیل قصد مهاجرت دارد که در این مورد هر ۴ مهارت اصلی زبان انگلیسی را باید به اندازه قابل توجهی تقویت کند.

حال به نکاتی اشاره می کنیم که سوال اساسی مقاله ما یعنی “چگونه ۴ مهارت اصلی زبان انگلیسی را در خود تقویت کنیم؟” را پاسخ خواهد داد.

شنیدن Listening

شنیدن

این مهارت یکی از مهارت های چالش برانگیز زبان انگلیسی است. حالا چرا چالش برانگیز؟ به این خاطر که هر چقدر هم که ما مهارت کافی در این زمینه داشته باشیم ممکن است در شرایطی قرار بگیریم که طرف مقابل ما تسلط کافی به زبان انگلیسی نداشته باشد و یا به خاطر داشتن لهجه ای خاص، خیلی واضح صحبت نکند و ما در درک و فهم صحبت هایش دچار مشکل خواهیم شد. این مسئله برای افرادی که مترجم همزمان، دانشجو خارج از کشور و یا مقیم یک کشور غیر انگلیسی زبان هستند دغدغه بزرگی است.

اما برای تقویت هر چه بیشتر این مهارت لازم است تمرین زیادی داشته باشیم. برای مثال موسیقی و کتاب های صوتی انگلیسی را به وفور گوش دهیم. سریال ها و فیلم های انگلیسی زیادی ببینیم و سعی کنیم بیشتر از قدرت شنوایی خود کمک بگیریم و به زیرنویس اتکا نکنیم.

در اینترنت فیلم های آموزش مکالمه بسیاری وجود دارد که برای تقویت مهارت شنیدن نیز توصیه می شود. با یک جستجوی ساده در گوگل می توان به انبوهی از این موارد دسترسی پیدا کرد.

خواندن Reading

تقویت ۴ مهارت اصلی زبان انگلیسی

این مهارت یکی از مهارت های مهم زبان انگلیسی است که زبان آموزان اغلب آن را نادیده می گیرند و در طول دوره یادگیری زیاد به آن توجه نمی کنند و بیشتر تمرکز خود را بر روی موارد دیگر می گذارند.

لازم به ذکر است که خواندن، لازمه ی یادگیری و تقویت اصلی زبان انگلیسی است. به این خاطر که شما برای تقویت زبان انگلیسی خود می بایست دایره لغات وسیعی داشته باشید، قدرت درک مطلب خود را افزایش دهید، گرامر خود را تقویت کنید و همه این موارد زیر مجموعه مهارت خواندن قرار می گیرند.

برای تقویت این مهارت می توانید حداقل روزی یک مقاله، داستان کوتاه، خبر و … به زبان انگلیسی بخوانید. خواندن به شما کمک می کند به مرور زمان دایره واژگان خود را نیز توسعه دهید. برخی افراد علاقه به مجله های گوناگون انگلیسی در حوزه اقتصاد، ورزش، مد و فشن، ادبیات و … دارند و آنها را دنبال می کنند. برخی نیز به کامیک بوک ها (داستان های مصور) علاقه مند هستند و از خواندشان لذت می برند. برای تمرین، به هر زمینه ای که علاقه دارید در همان زمینه به زبان انگلیسی مطالعه کنید. دسترسی به آنها نیز خوشبختانه بسیار راحت است. فقط کافی است در گوگل سرچ کنید تا به انبوهی از متون انگلیسی دسترسی داشته باشید.

فقط فراموش نکنید که برای داشتن تمرین کارامد، دیکشنری دوست خوب شماست. هر کلمه ای را که متوجه نشدید از دوست خوب خود کمک بگیرید.

نوشتن Writing

تقویت ۴ مهارت اصلی زبان انگلیسی

مهارت نوشتن یکی از پر کاربردترین مهارت های زبان انگلیسی است. به این خاطر که بسیاری از افراد که در حوزه ترجمه به خصوص ترجمه کتبی فعالیت دارند و از این راه کسب درآمد می کنند از این مهارت به میزان زیادی بهره می برند.

برای تقویت این مهارت لازم است بنویسید، ترجمه کنید و تا حد زیادی دایره واژگان و گرامر خود را ارتقا بخشید. اگر قصد دارید به انگلیسی بنویسید، در حد چند پاراگراف یک مقاله، داستان کوتاه و یا شرح روزمرگی های خود را بنویسید. این کار باعث می شود که برای نوشتن از یک الگوی مشخص پیروی کنید. شاید در ابتدای کار کمی سختتان باشد اما به مرور زمان دستتان به نوشتن عادت می کند. از نوشتن کلمات قلمبه سلمبه ترسی نداشته باشید و هر چه که در ذهن دارید بر روی کاغد بیاورید.

اگر قصد دارید در زمینه ترجمه کتبی فعالیت کنید، تا جایی که می توانید، ترجمه کنید. هم انگلیسی به فارسی و هم فارسی به انگلیسی. مقالات مختلف در زمینه های گوناگونی در سطح اینترنت وجود دارد که بستگی به نیاز یا علاقه خود می توانید آنها را ترجمه کنید. در صورتی که قصد کسب درآمد از راه ترجمه را دارید ما به شما خواندن مقاله زیر را توصیه می کنیم.

صحبت کردن Speaking

تقویت ۴ مهارت اصلی زبان انگلیسی

این مهارت هم که نیازی به شرح و توصیف ندارد و کاملا مشخص است که یکی از مهم ترین نیازهای زبان آموزان در مکالمات خود را شامل می شود. هر جا که بخواهید به زبان انگلیسی مکالمه کنید نیاز به مهارت صحبت کردن دارید اما خب این مهارت نیز شامل یک اصولی است که هنگام مکالمه باید رعایت شوند.

برای رعایت هر چه بیشتر و بهتر این اصول باید تمرین زیادی داشته باشید. زیاد صحبت کنید حتی با خودتان!

بله درست خواندید. بسیاری از ما فرصت و یا شرایط صحبت با یک انگلیسی زبان و یا دوستی که به زبان انگلیسی مسلط باشد نداریم. اما این دلیل نمی شود که دست از یادگیری و تمرین برداریم. یکی دیگر از تمرینات صحبت کردن، تماشای فیلم و سریال است. فقط مد نظر داشته باشید که قصد ما از تماشا کردن ، لذت بردن از فیلم نیست. ما می خواهیم یاد بگیریم! ببینید که افراد انگلیسی زبان (بومی) چگونه صحبت می کنند. چگونه بیان می کنند. چگونه تلفظ می کنند. بیشتر از چه اصطلاحاتی استفاده می کنند.

برای خواندن مقالات بیشتر و اموزش زبان انگلیسی می توانید به صحفه مرکز اموزش رایگان زبان انگلیسی ۲۴talk مراجعه کنید.

منبع : ویرگول

نویسنده : زبان دیلی