حفظ لغات همیشه یک بخش مهم از یادگیری زبان جدید و برای زبان آموزان یک دغدغه مهم به شمار می رفته است. در این مقاله به ۸ روش برای یادگیری و حفظ لغات زبان انگلیسی اشاره می کنیم که می‌تواند راهنمای خوبی برای شما باشد.

۸ روش برای یادگیری و حفظ لغات زبان انگلیسی

خواندن

۸ روش برای یادگیری و حفظ لغات زبان انگلیسی


خواندن بهترین راه برای حفظ لغات زبان انگلیسی است. به‌خاطر داشته باشید که شما می توانید هر چیزی را که دوست دارید مطالعه کنید. ادبیات،مجله سرگرمی،آموزش آشپزی و یا هزاران مطالب اینترنتی که
به راحتی و رایگان میتوانید پیدا کنید .

درک مطلب


در بخش قبل کلمات بسیاری را یاد می گیرید اما اگر ندانید و یا نتوانید از آنها در جایگاه مناسب در جمله استفاده کنید فایده ای ندارد. خواندن (مقاله – کتاب و …) از این جهت مهم است که هر کلمه در قالب یک متن به کار می رود و شما با درک صحیحی از مطلب مورد نظر ، به یادگیری مطلوبی دست پیدا می کنید.
درک مطلب به ما می آموزد که کلمه مورد نظر در جملات رسمی به کار می رود یا محاوره ای ، جمله ای
که می خوانیم یک اصطلاح است یا یک جمله معمولی .

کلمات مرتبط


وقتی کلمه جدیدی را می‌آموزید بلافاصله سراغ کلمه جدید نروید.
سعی کنید در دیکشنری یا اینترنت به دنبال کلمات مرتبط با آن کلمه بروید و مترادف،مشتقات و اصطلاحات مرتبط با آن را نیز فرا بگیرید. این کار باعث می شود کلمه ای که یاد گرفته اید ماندگاری بیشتری در ذهن شما داشته باشد.

جمله سازی


جمله سازی به شما کمک می کند تا کلمات جدیدی را که یاد گرفته اید در قالب جمله و در زمان و مکان مناسب به کار ببرید.
سعی کنید با کلماتی که یاد گرفته اید جملات متنوعی بسازید. برای مثال اگر کلمه مورد نظر یک فعل است،این فعل را در شکل های مخلتف و با زمان های گوناگون (گذشته ، حال و آینده) و یا در قالب افعال عبارتی به کار ببرید.

فلش کارت


فلش کارت ها هنوز هم یکی از راه های موثر برای حفظ لغات زبان انگلیسی هستند. این روش با اینکه قدیمی است اما هیچ وقت کارایی خود را از دست نمی دهد.

یادداشت برداری

۸ روش برای یادگیری و حفظ لغات زبان انگلیسی


همیشه یک دفتر و قلم همراه خود داشته باشید و هر کلمه جدیدی را که می بینید یا می شنوید در آن یادداشت کنید و در زمان مناسب به دنبال معنی آن کلمه بگردید. همین عمل باعث شده که هیچگاه دست از یادگیری برندارید.

تکرار کردن


روزانه زمانی را به یادگیری کلمات به هر روش دلخواهی که مد نظرتان است بپردازید. فرقی نمی کند روش شما کدام یک از موارد ذکر شده است فقط یادتان باشد که با تمرین و تکرار فراوان می توانید به هدف خود برسید.

صبور بودن


صبور باشید! برای رسیدن به هر هدفی باید صبور بود. یادگیری زبان انگلیسی یک فرآیند زمان‌بر است که با تمرین و تکرار و با رعایت اصول خود ممکن می شود. هر گاه که کلمه جدیدی را می آموزید به خودتان افتخار کنید. هیچگاه اراده و انگیزه خود را برای یادگیری از دست ندهید. به هدفی که دارید فکر کنید و دست از تلاش و تمرین برندارید

امیدوارم مقاله ۸ روش برای یادگیری و حفظ لغات زبان انگلیسی برای شما عزیزان مفید واقع شود
برای مطالعه مقاله های بیشتر می توانید به صحفه مرکز اموزش رایگان زبان انگلیسی ۲۴talk مراجعه کنید.

منبع :ویرگول

نویسنده: زبان دیلی