روزانه زمان زیادی را صرف جست‌و‌جو

امروزه بیش‌تر زبان آموزان جزء آن دسته از افرادی هستند که روزانه زمان زیادی را صرف جست‌و‌جو در اینترنت می‌کنند. اگر شما هم به دنبال یک راهنما و دستورالعمل کاربردی برای انتخاب آسان‌ترین روش‌های یادگیری زبان انگلیسی هستید، این مطلب را با دقت مطالعه کنید. در این مقاله علاوه بر ارائه ی راهکارهای مفید و روش‌هایی موثر برای یادگیری آسان زبان انگلیسی ، مواردی را که در هنگام یادگیری زبان باید از آن‌ها خودداری کنید نیز آورده شده است.

روش‌های یادگیری معرفی شده در اینجا به سه دسته روش‌های ارتباطی، فعالیت‌های سرگرم کننده و منابع آنلاین تقسیم می‌شوند. ما اعتقاد داریم روش‌های متعددی برای یادگیری آسان زبان انگلیسی وجود دارد که بعضی از آن‌ها همانند تفریح در اوقات فراغت هستند.

در انتها، یادگیری یک زبان جدید ممکن است بسیار دشوار باشد، اما می‌توان با توجه به برخی بایدها و نبایدها این مسیر را آسان‌تر کرد. خودداری از مواردی که در ادامه می‌آید مسیر یادگیری زبان انگلیسی را هموارتر خواهد کرد.

آسان‌ترین روش‌های یادگیری زبان انگلیسی

یادگیری آسان زبان انگلیسی با بلاگ ها

وبلاگ های در مورد موضوعات مورد علاقه خود از جمله مد، فیلم و سریال، ورزش، آشپزی و … را پیدا کرده و دنبال کنید. خواندن بلاگ هایی با محتوای مورد علاقه، از روش های یادگیری آسان زبان انگلیسی است.

برای پیدا کردن وبلاگ هایی با موضوعات مختلف از سایت BlogCatalog استفاده کنید.

آسان‌ترین روش‌های یادگیری زبان انگلیسی | یادگیری آسان زبان انگلیسی با بلاگ ها

برنامه‌ریزی برای مسافرت

تنها عده کمی از افراد مسافرت رفتن را دوست ندارند. اگر برنامه دارید تا برای تعطیلات سفر کنید یا تازه از سفر به مکانی جذاب برگشته‌اید، حتما سری به سایت Tripadvisor بزنید. در این سایت علاوه بر خواندن تجربه‌ها و نقدهای سفرهای افراد مختلف، تصاویری زیبا از سراسر جهان را می‌بینید و می‌توانید عضوی از جامعه مجازی این سایت شوید.

به این ترتیب شما می توانید از این روش جذاب و دوست داشتنی برای یادگیری آسان زبان انگلیسی استفاده کنید.

آسان‌ترین روش‌های یادگیری زبان انگلیسی | برنامه‌ریزی برای مسافرت

یادگیری آسان زبان انگلیسی با سایت‌های خبری

یکی دیگر از آسان‌ترین روش‌های یادگیری زبان انگلیسی استفاده از سایت‌های خبری هست. بسیاری از ما عادت به خواندن اخبار از روزنامه‌ی کاغذی داریم، اما دسترسی به روزنامه‌های انگلیسی در کشورهای غیر انگلیسی زبان دشوار است. خوشبختانه اکثر روزنامه‌های معروف سایت‌های خبری دارند.

گوگل نیوز و سی ان ان از جمله معروف ترین سایت‌های خبری هستند، برای افزایش گستره انتخاب خود سری به سایت onlinenewspapers.com بزنید.

سایت نمایش دادن شعر موزیک‌ها

اگر به موسیقی علاقه دارید زمان زیادی را در این سایت خواهید گذراند. سایت Lyricstraining برای تمرین و یادگیری زبان آموزان در تمامی سطوح مناسب است. گروه موسیقی یا خواننده مورد علاقه خود را پیدا کنید، سپس سطح زبان انگلیسی‌ خود را انتخاب کرده و شروع به تمرین کنید.

با گوش دادن به آهنگ‌ها جاهای خالی شعر را پر کنید و با دیگر شرکت کنندگان از سرتاسر جهان رقابت کنید.

سایت‌های بازی کلمه سازی

مغز برای فعالیت نیاز به تمرین دارد. شما می‌توانید برای تمرین از بازی‌های کلمه سازی سایت‌هایی مثل Quizlet و Shockwave استفاده کنید که به روز بوده، کاربری آسانی داشته و چالش برانگیز هستند.

برای یادگیری آسان زبان انگلیسی ، گوش دهید

خواندن رمان‌های انگلیسی روشی عالی برای یادگیری و تقویت مهارت خواندن و نوشتن است اما برای مکالمه سریع زبان انگلیسی باید بیشتر بر گوش دادن تمرکز کنید. با گوش دادن بیشتر به مکالمات واقعی، مهارت مکالمه شما با سرعت بیش‌تری رشد خواهد کرد.

همچنین با گوش دادن، استفاده صحیح از گرامر را در مکالمه زبان خواهید آموخت، مکالمه انگلیسی‌زبانان نیتیو را بهتر متوجه خواهید شد و تلفظ نزدیک‌تری به انگلیسی معیار خواهید داشت.

به چه محتوایی گوش دهید؟

از گوش دادن به مکالمات کتاب‌های زبان خودداری کنید چرا که بیش از حد رسمی بوده و سنخیتی با مکالمه انگلیسی واقعی و روزمره ندارند. معمولا تلفظ این مکالمات عجیب و غیرطبیعی و بی هیچ حسی است. همچنین کلمات به کار رفته در این مکالمات از نوشتار و انگلیسی کتابی نشات می‌گیرند. به جای آن‌ها به مکالمه روزمره انگلیسی اعم از پادکست، برنامه‌های تلوزیونی، فیلم و مکالمات ضبط شده گوش دهید.


۱۴ موردی که در یادگیری زبان انگلیسی باید از آن ها خودداری کنید

آسان‌ترین روش‌های یادگیری زبان انگلیسی | ۱۴ موردی که در یادگیری زبان انگلیسی باید از آن ها خودداری کنید

۱- برای یادگیری زبان انگلیسی، ترجمه نکنید

ترجمه کردن باید محدود به مراحل بسیار ابتدایی یادگیری زبان باشد.
با آموختن کلمات در حد ابتدایی باید از فکر کردن به زبان مادری خود و سپس ترجمه آن به انگلیسی دست بکشید چرا که باعث کاهش سرعت و تمرکز خواهد شد. هنگام گوش دادن به مکالمه زبان انگلیسی به کلماتی که می‌دانید تمرکز کرده و با استفاده از آن‌ها سعی به درک معنی جمله بکنید.

۲- از اشتباه کردن نترسید

ترس مانعی بزرگ در مسیر پیشرفت است. اگر دانشی پایه‌ای از گرامر زبان انگلیسی دارید ولی هنگام مکالمه به چالش بر می‌خورید نباید از مکالمه انگلیسی خودداری کنید.
از واکنش و صحبت با مردم نترسید، زیرا همه اشتباه می‌کنند و نکته مهم یادگیری از این اشتباهات است.

۳- خود را دست کم نگیرید

داشتن رویکردی بدبینانه نسبت به یادگیری زبان انگلیسی ، کمکی به پیشرفت مهارت‌های شما نکرده و حتی آن را بدتر خواهد کرد. از گفتن جملات منفی به خود مانند: من احمقم که همیشه اشتباه میکنم، من همیشه اشتباه میکنم و پیشرفتی نخواهم کرد، مکالمه زبان انگلیسی دشوار است و … خود داری کرده، آن‌ها را به جملاتی مثبت نگرانه تبدیل کنید و بگویید: من به تلاش ادامه خواهم داد و به زودی پیشرفت خواهم کرد، من در حال یادگیری انگلیسی هستم پس ممکن است با سرعت کمتر با من مکالمه کنید؟ و … استفاده کنید.

۴- در مسیر یادگیری زبان انگلیسی ، نگران و مضطرب نباشید

آسان‌ترین روش‌های یادگیری زبان انگلیسی | در مسیر یادگیری زبان انگلیسی ، نگران و مضطرب نباشید

از هر فرصتی برای مکالمه زبان انگلیسی استفاده کنید، اما اگر بیش از حد به مکالمه خود دقت کنید اضطراب بیشتری خواهیدگرفت پس خود را رها کرده و تنها حرف بزنید.
با مکالمه بیشتر راحتی و اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت و ارتباط‌گیری مناسب به زبان انگلیسی را سریع تر یاد خواهید گرفت.
برای این کار باید اندکی از محدوده آسایش خود بیرون بیایید تا در آینده آرامش بیشتری در مکالمه داشته باشید.

۵- از درک نشدن جملات خود هنگام مکالمه دل زده نشوید

حتما انگلیسی زبانانی را ملاقات خواهید کرد که علی رغم تلاش شما قادر به تشخیص مکالمه شما نخواهند بود. به علت گستره وسیع زبان انگلیسی در جهان لهجه‌های مختلفی از انگلیسی وجود دارد که فهم آن‌ها گاه دشوار است. از بین بردن کامل اثر زبان مادری بر زبان انگلیسی بسیار دشوار است پس زیاد به خود سخت نگیرید.

۶- از عذرخواهی دست بکشید

هیچکس همه چیز را نمی‌داند ! یادگیری زبان فرآیندی زمان بر است، پس به خاطر سطح ضعیف مکالمه زبان انگلیسی خود عذرخواهی نکنید. با مکالمه و تمرین بیشتر مهارت‌های تازه کسب شده، پیشرفت خواهید کرد، حتی انگلیسی زبانان نیتیو نیز انگلیسی را در چند ماه یاد نگرفته‌اند. نکته مهم تلاش شما است که بسیاری از مردم متوجه و تحسین کننده ‌آن هستند پس از عذرخواهی دست بکشید و آسوده باشید.

۷- یادگیری زبان انگلیسی را به کلاس محدود نکنید

یادگیری زبان در کلاس بسیار عالی است زیرا می‌توان از معلم سوال کرد و ایده‌های خود را با هم‌کلاسی‌ها به اشتراک گذاشتپ اما یادگیری زبان انگلیسی نیازمند استفاده از انگلیسی در زندگی روزمره و در هر فرصت ممکن است.
این نکته مهم را به خاطر بسپارید که اگر یادگیری را به کلاس محدود کنید، توانایی و سرعت شما در پیشرفت و تقویت مهارت زبان انگلیسی بسیار محدود خواهد بود.

۸- نا‌امید نشوید

یادگیری هر چیزی در ابتدا بسیار دشوار است ولی به مرور زمان آسان‌تر خواهد شد. برای بهتر شدن باید به تمرین کردن ادامه دهید وگرنه پیشرفت بسیار دشوار خواهد بود. ورزشکاران حرفه‌ای نیز اگر مدتی از تمرین دست بکشند دچار تضعیف در مهارت‌های خود خواهند شد.

۹- خود را با دیگر زبان آموزان مقایسه نکنید

  خود را با دیگر زبان آموزان مقایسه نکنید

در هر سطح از زبان انگلیسی که هستید اعتماد به نفس داشته و قدردان زحماتی باشید که برای رسیدن به آن سطح کشیده‌اید. استعداد زبان آموزان متفاوت است برخی زبان را زودتر یاد می‌گیرند و برخی نیاز به توجه و تلاش بیشتر دارند. سرعت یادگیری بیشتر دلیلی بر درست بودن مسیر یادگیری نیست.

۱۰- از روش‌های آموزش زبان قدیمی و غیر موثر استفاده نکنید

روش ترجمه گرامر و حفظ قواعد برای مدتی طولانی روش غالب آموزش زبان انگلیسی بوده است که البته روشی موثر نیست. برخی زبان آموزان سال‌ها انگلیسی خوانده و تمام نکات گرامری و ساختار جملات را می‌دانند، اما قادر به مکالمه به زبان انگلیسی نیستند. روش موثر آموزش زبان باید شامل تمرکز زیاد به مکالمه، استفاده ساختاری زبان و یادگیری با محتوا از طریق تعامل با دیگران باشد.

۱۱- از تمرکز زیاد روی یک مهارت و کم توجهی به مهارت‌های دیگر خودداری کنید

برای مکالمه باید توجه کمتری به مهارت‌های خواندن و نوشتن داشته باشید اما این به معنی نادیده گرفتن کامل این مهارت‌ها نیست. تلاش خود را به مهارت مکالمه متمرکز کنید و در کنار آن زمان قابل توجهی را صرف تمرین مهارت های خواندن و نوشتن کنید. میزان تاثیر مثبت این مهارت‌ها فراتر از حد تصور است.

۱۲- از صرف زمان بیش از حد برای مطالعه خودداری کنید

بازکردن کتاب و مرور دوباره و دوباره قوانین و نکات آن تاثیری در افزایش سرعت یادگیری شما نخواهد داشت. زمان‌های کوتاه ۳۰ دقیقه‌ای را به مطالعه اختصاص دهید و اکثریت زمان خود را صرف تمرین و استفاده از موارد یادشده بکنید. مطالعه کردن مداوم در بازه‌های زمانی ۳۰ دقیقه‌ای با استراحت بین بازه‌ها مشکلی ندارد. اما مطالعه طولانی مدت بدون استراحت برای مغز خسته کننده خواهد بود.

۱۳- از سر اجبار انگلیسی یاد نگیرید

برخی زبان آموزان دیدی نامطلوب به زبان انگلیسی دارند. این موضوع یادگیری زبان را تبدیل به اجبار و تکلیفی خسته کننده می‌کند. حتی برخی با وجود آگاهی از اهمیت زبان انگلیسی انگیزه کافی برای پیگیری زبان آموزی را ندارند. زبان آموزی باید به جای اجبار خواسته هر فرد باشد، یکی از راه های تبدیل اجبار به علاقه، جذابیت بخشی به آموزش زبان است.به عنوان نمونه:

  • هنگام پیاده روی اتفاقاتی که در اطراف رخ می‌دهد با جمله‌های ساده انگلیسی بیان کنید.
  • هر روز یک لغت یاد گرفته و سعی کنید تا در مکالمه از آن استفاده کنید.
  • ویدیویی جذاب در اینترنت به زبان انگلیسی دیده و آن‌ را برای دوستان خود شرح دهید.
  • درباره گروه موسیقی مورد علاقه خود مقاله‌ای به زبان انگلیسی بخوانید.
  • در انجمن‌های بحث به زبان انگلیسی تبادل نظر کنید.

با انجام موارد بالا زبان انگلیسی به جای کلاس‌های خسته کننده و گرامر دست و پاگیر، یادآور برنامه‌های تلوزیونی، گروه موسیقی مورد علاقه یا بحث های جذاب خواهد بود. اگر می‌خواهید زبان انگلیسی را فرابگیرید باید شخصی باشید که از انجام فعالیت به زبان انگلیسی لذت می‌برد. موفق شدن در چیزی که از آن متنفرید غیر ممکن است.

۱۴- فرهنگ انگلیسی را نادیده نگیرید

زبان بیانگر شاخص‌های فرهنگی دقیق و پیچیده‌ای از جامعه است که پوشش دادن مناسب آن برای کتاب‌ها و دوره‌های آموزش زبان انگلیسی دشوار است. برای مثال نحوه برخورد و مکالمه فرد در جامعه شاخصی فرهنگی است که زبان در آن بسیار تاثیر دارد. تمام فرهنگ‌ها و جوامع زبان بدن، تن صدا، عبارات عامیانه، قرابت معنایی، واژه ی شگفتی نما، کلمات ربط و مخفف های خاص خود را دارند.
برای یادگیری زبان انگلیسی توجه به فرهنگ انگلیسی و کارکرد زبان در آن کمک به سزایی خواهد کرد.

امیدوارم مقاله آسان‌ترین روش‌های یادگیری زبان انگلیسی برایتان مفید باشد.

دوره آنلاین آموزش زبان انگلیسی

منبع: ویرگول

نویسنده : زبان آبی