لازم نیست در یک کشور انگلیسی زبان زندگی کنید تا به زبان انگلیسی مسلط شوید. اگر درباره متدی که می خواهید انگلیسی یاد بگیرید اطلاعات کافی داشته باشید، حتی نیاز نیست که شهر خودتان را ترک کنید. در ادامه ۱۰ نکته برای یادگیری آسان زبان انگلیسی در خانه را برای شما معرفی خواهیم کرد که می توانید از آنها بدون اینکه محل زندگیتان را ترک کنید استفاده کنید.

یادگیری آسان زبان انگلیسی

یادگیری آسان زبان انگلیسی:

۱) زندگی خودتان را با زبان انگلیسی احاطه کنید

شما نیازی به حضور در یک کشور انگلیسی زبان برای احاطه کردن خود با زبان انگلیسی ندارید. راه هایی برای بخش یادگیری انگلیسی زندگی روزمره خود در خانه پیدا کنید مانند نوشتن لیست خرید، خواندن روزنامه، گوش دادن به رادیو، نوشتن یک دفتر خاطرات به زبان انگلیسی، یا گوش دادن به آهنگ توسط تلفن همراه در مسیر رفتن به محل کار.

۲) دوستان انگلیسی زبان پیدا کنید

اگر در یک کشور انگلیسی زبان زندگی نمی کنید، قطعا نمی توانید دوست انگلیسی زبان برای خودتان پیدا کنید! اما راه حل چیست؟ احتمالا در بین دوستان خود فردی را می شناسید که در رشته زبان تحصیل می کند، سعی کنید برای برقراری ارتباط با این فرد داوطلب شوید و از او در مسیر یادگیری زبان انگلیسی کمک بگیرید و به گفتگو بپردازید. مورد بعدی که می تواند به شما کمک بسزایی بکند، عضویت در جوامع آنلاین انگلیسی زبان می باشد. در گروه های تلگرامی، فروم های مرتبط به زبان انگلیسی عضو شوید تا دسترسی راحت تری به این افراد داشته باشید.

۳) یک پارتنر مناسب برای مطالعه پیدا کنید

نیازی نیست شما با فرد کاملا بومی ارتباط مستقیم داشته باشید تا بتوانید زبان انگلیسی را در حد عالی یاد بگیرید. کافیست یک شریک تحصیلی (پارتنر) از میان دوستان خود پیدا کنید و به طور مرتب با یکدیگر به زبان انگلیسی صحبت کنید، شما می توانید به یکدیگر انگیزه بدهید و به برطرف شدن اشتباهات خودتان در یادگیری زبان کمک بکنید.

لازم به ذکر است، سعی کنید افرادی را به عنوان شریک تحصیلی(پارتنر) خودتان انتخاب بکنید که به یادگیری زبان انگلیسی علاقه داشته باشند و صرفا از سر اجبار با شما همراهی نکنند زیرا در ادامه به مشکلات بزرگی برخورد خواهید کرد.

۴) از مطالب معتبر استفاده کنید

مطالعه و یادگیری زبان انگلیسی در کتاب های درسی می تواند خسته کننده باشد، سعی کنید متون انگلیسی نوشته شده توسط نویسندگان بومی را مطالعه کنید. امکان دارد در ابتدا کمی سخت به نظر برسد اما به مراتب مناسب تر از مطالعه کتاب های غیر اصولی است. اگر نمی توانید کتاب ها و مجلات انگلیسی را پیدا کنید، با جستجو در اینترنت می توانید به منابع انگلیسی بسیار زیادی دست پیدا کنید.

۵) آنلاین یاد بگیرید

این روزها فضای مجازی در کشور ما بسیار رونق گرفته است و بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی شکل گرفته و در حال ارائه خدمات بسیار عالی هستند، اگر برای یادگیری زبان انگلیسی وقت کافی برای حضور در کلاس ندارید یا از هزینه های بالای آن وحشت دارید، پیشنهاد می کنیم در یک دوره آنلاین زبان انگلیسی ثبت نام کنید.

۶) خوب گوش دهید

گوش های خود را به شنیدن صداهای زبان انگلیسی عادت دهید، حتی اگر همه چیز را درک نکنید سعی کنید این کار را به صورت مرتب انجام دهید، سعی کنید از پادکست های بومی انگلیسی برای تقویت این مهارت استفاده کنید.

۷) اهداف واقع گرایانه داشته باشید

به این توجه داشته باشید که هدف شما از یادگیری زبان انگلیسی چیست؟ آیا می خواهید ارتقاء شغلی پیدا کنید؟ یا می خواهید با همکاران و شرکا خارجی خود صحبت کنید؟ یا برای تعطیلات می خواهید به کشوری سفر کنید؟ همیشه اهداف کوتاه مدت و بلند مدت خود را تنظیم کرده و بر اساس آن به سمت جلو حرکت کنید.

۸)راه های جالب را برای یادگیری کلمات جدید پیدا کنید

اگر کلمه ی جدیدی از یک آهنگ یاد می گیرید سعی کنید آنرا بارها و بارها تکرار کنید تا رفته رفته به صورت کامل شعر را حفظ شده و بر روی کلمات آن مسلط شوید. اگر می خواهید ساده تر تمرین کنید می توانید با یادگیری هر کلمه، آنرا در یک کاغذ نقاشی کنید و بر روی قسمت های مختلف اتاقتان بچسبانید.

۹)درباره فرهنگ کشورهای مختلف بیاموزید

درباره مردم و فرهنگ کشورهای انگلیسی زبان تحقیق کنید. یادگیری زبان فقط به یادگیری دستور زبان و افزایش دایره لغات خلاصه نمی شود. یادگیری زبان انگلیسی به ما کمک می کند تا با افرادی که از فرهنگ های مختلفی هستند و متفاوت فکر می کنند نزدیک شویم و با آنها ارتباط خوبی برقرار بکنیم.

۱۰) هر کاری بکنی، تفریح کن!

از یادگیری زبان لذت ببرید! سعی نکنید پروسه یادگیری زبان را برای خودتان سخت و دشوار کنید، آواز بخوانید، کمیک انگلیسی بخوانید، فیلم وسریال ببینید و از یادگیری لذت ببرید، تفریح در کنار یادگیری باعث اثرگذاری بیشتر خواهد شد. نگران اشتباهات خود نباشید، زیرا اشتباهات به مرور زمان برطرف خواهند شد فقط شما باید پیوسته در حال یادگیری و تمرین باشید.

امیدوارم مقاله یادگیری آسان زبان انگلیسی برای شما مفید واقع شده باشد . برای مطالعه مقلات بیشتر می‌توانید به سایت آکادمی آموزش آنلاین زبان انگلیسی ۲۴talk مراجعه کنید

منبع :ویرگول
نویسنده:استاد زبان