کتاب The American Heritage Dictionary of Idioms یک مرجع کامل از اصطلاحاتی است که در حال حاضر در زبان انگلیسی آمریکایی استفاده می شود. اصطلاح یا همان idiom در زبان انگلیسی عباراتی دو یا چند کلمه ای هستند که معنای کلی آن ها از معنای تک تک واژگان سازنده اش متفاوت است. مثلا عبارت “to change one’s tune” برخلاف آنچه که در نگاه اول به نظر می رسد ربطی به موسیقی ندارد (به خاطر کلمه ی tune) بلکه این عبارت به معنی تغییر رفتار است.

اصطلاحات درواقع بخش ویژه ای در زبان هستند که گاهی حتی قوانین منطق را هم زیر پا می گذراند و به همین دلیل یادگیری آنها برای زبان آموزان معمولا دشوار است. اما کتاب The American Heritage Dictionary of Idioms توانسته است تا حد زیادی راه یادگیری اصطلاحات را برای زبان آموزان هموار کند.

کتاب The American Heritage Dictionary of Idioms

نویسنده

Christine Ammer

محتوای کتاب

  • یبش از ۱۰۰۰۰ اصطلاح به همراه جزییات دقیق
  • مثال های متنوع برای هر اصطلاح
  • افعال چندبخشی (phrasal verbs)، مثل ها (proverbs) و  figures of speech و غیره
  • مدخل ها به ترتیب حروف الفبا

مخاطب کتاب

این کتاب مناسب زبان آموزان در هر سطحی می باشد و می تواند به عنوان کتاب کمکی-آموزشی در کلاس های آموزش زبان به کار رود و هم به عنوان کتاب خود-آموز برای زبان آموزانی که مایلند دانش لغوی خود را تقویت کنند و انگلیسی را روان تر صحبت کنند و راحتر تر متوجه شوند.

شما می توانید این کتاب ارزشمند را به طور رایگان از لینک زیر دریافت کنید:

همچنین برای دسترسی به گنجینه‌ای از کتاب‌های الکترونیکی زبان انگلیسی به صفحه کتاب مرکز آموزش رایگان آکادمی ۲۴talk مراجعه کنید.