چطوری میتونیم برای ایجاد اشتیاق برای یادگیری زبان انگلیسی کودکان کاری کنیم؟ کودکان کنجکاوی ذاتی دارن. از نظر علمی ثابت شده که سن کودکی بهترین سن برای یادگیری زبان دو هست. اونها مشتاق کشف دنیای اطراف خودشون هستن ، و اطلاعات و مهارت های جدیدی رو به دست میارن. خوشبختانه عشق به یادگیری رو میشه با استفاده از چند راهکار ساده توسعه و پرورش داد.

توی دنیای امروز که زبان انگلیسی روز به روز توی هر زمینه ای در حال گسترش هست از سن کودکی زبان انگلیسی رو یاد گرفتن میتونه آینده تحصیلی و کاری و زندگی فرزندتون رو تا جایی تضمین بکنه عدم توانایی مکالمه انگلیسی می تونه یک ضرر باشه. اگر می تونید به خوبی به این زبان با کودکتون صحبت کنین ، پس از همین الان شروع کنین و به کودکان خودتون انگلیسی یاد بدین.

فراموش نکنین که برای اینکه کودک مهارت گفتاری خودش رو بهتر بکنه ، باید این تمرینات رو سرگرم کننده ببینه. اگر اونها ندونن که در حال یادگیری هستن ، پیشرفت خیلی بیشتری میکنن.

روش های ایجاد اشتیاق برای یادگیری زبان انگلیسی کودکان

۱- به کودک تون کمک کنین تا علاقه های خودشون در یادگیری رو کشف کنن

به طور طبیعی ، یکی از راه های ایجاد عشق به یادگیری ، کمک به کودکان در کشف موضوعات مورد علاقه اونها است. مطالعات نشان می ده وقتی که به کودکان اجازه داده می شه موضوعات مورد علاقه خودشون رو برای یادگیری انتخاب کنن ، یادگیریشون بهتر میشه. این یکی از دلایلیه که برای انتخاب معلمان در کلاس خیلی موثره

سالی رییس ، Ph.D. ، دانشیار روانشناسی تربیتی در دانشگاه کانکتیکات ، توضیح می ده که کلید باز کردن توانایی های کودک ، یافتن علایق کودک و کمک به کودک در رشد اونها است.

با کودک خود در مورد کارهایی که انجام می ده ، خواندن ، تماشا و یادگیری صحبت کنین. اون رو در معرض تجربه های مختلف مثل موزه ها ، نمایش های نمایشی ، باغ وحش ها و غیره قرار بدید. بهش کمک کنین تا کتابهایی با موضوعات مختلف از کتابخانه محلی رو بررسی کند. همه این فعالیت ها می تونه بهتون کمک کنه تا علایق فرزند خودتون رو پیدا کرده و علاقه اونها رو برانگیزید.

برای مثال : اگر می دونین فرزندتون کامیون ها رو دوست داره ، با پیدا کردن کتاب هایی در این زمینه اون رو به مطالعه علاقه مند کنین. این به طور طبیعی یادگیری رو هیجان انگیزتر می کنه.

ایجاد اشتیاق برای یادگیری زبان انگلیسی کودکان

۲- تجربه های عملی فراهم کنید

بارها و بارها ، تحقیقات نشون داده که یادگیری عملی برای کودکان بسیار موثره. وقتی دانش آموزان حرکت می کنن ، لمس می کنن و تجربه می کنن ، بهتر یاد می گیرن. برای مثال ، مطالعات نشون می ده دانش آموزان کودکی که یک مسئله کلمه ریاضی رو اجرا می کنن بیشتر از دانش آموزانی که این کار رو نمی کنن پاسخ درست می دهند.

نه تنها یادگیری عملی به کودکان در پردازش اطلاعات کمک می کنه ، بلکه یه روش لذت بخش تر برای یادگیریه. بیشتر کودکان به راحتی از خوندن یه کتاب درسی ، کپی کردن یادداشت ها ، یا “یادگیری” با حفظ کردن لذت نمی برند. با این وجود ، تجربه ها و فعالیت های عملی علاقه و تخیل کودک را بیشتر میکنه.

باید کارها و تجربیات لمسی را تا حد ممکن توی یادگیری بگنجونید. یک روش ساده و موثر برای انجام این کار استفاده از کاردستی است.سعی کنید تجربه های جذاب و عملی رو برای کودک خودتون پیدا کنید. یادگیری رو به یک ماجراجویی تبدیل کنید.

این تجربیات به کودکتون کمک می کنه تا خیلی موثرتر یاد بگیره و همچنین تجربه های مثبت و لذت بخشی از یادگیری را بهش می ده.

۳- یادگیری را سرگرم کننده کنید

سوژه های به ظاهر خشک و حوصله سربرمی تونن با آهنگ ها ، بازی ها ، یا فعالیت های خلاقانه لذت بیشتری ببرن. شما همچنین می تونید کارهای هنری ، موسیقی یا نوشتن خلاق رو در هر موضوع یادگیری بگنجونید. در مورد چرخه آب آهنگی بسازید یا وقتی از قورباغه ، داستانی بنویسید این به افزایش دایره لغات کودکان کمک میکنه.

گاهی اوقات استفاده از شوخ طبعی یا بیان یک داستان جالب در رابطه با مطالبی که آموزش داده می شه برای لذت بیشتر کافیه.

۴- اشتیاق خودتون رو برای یادگیری نشون بدین

شما اولین و مهمترین الو برای فرزندتون هستین ، با علاقه مندی و علاقه شخصی خودتون ، الگوی بسیار خوبی برای فرزند خود باشید. نشون بدید که خودتون هم علاقه زیادی به یادگیری دارید.

با کودک خودتون در مورد هرچی که یاد می گیره صحبت کنید: چالش ها ، هیجان ، نحوه استفاده از آموخته های خود در زندگی و غیره. اگر خودتون هم نسبت به اون چیزی که یاد میدید علاقه نشون بدین نا خودآگاه فرزندتون هم به یادگیری اون علاقه پیدا میکنه.

ایجاد اشتیاق برای یادگیری زبان انگلیسی کودکان

۵- سبک یادگیری فرزند خودتون رو پیدا کنید

کودکان سبک یادگیری منحصر به فرد خودشون رو دارن ، همیشه نوعی از یادگیری هست که روی آنها بیشترین تأثیر رو داره. مربیان و روانشناسان سه سبک اصلی یادگیری رو شناسایی کرده اند: بینایی ، شنیداری و حرکتی.

سبک یادگیری بینایی وقتی چیزی رو به صورت نوشتاری یا تصویری ارائه می دهند ، به طور موثرتر پردازش میکنن و یاد میگیرن. اونها اغلب از هنر لذت می برن.

سبک یادگیری شنیداری دوست دارن اطلاعات رو بشنون. اونها شنونده خوبی هستند ، به خوبی دستورالعمل ها رو دنبال می کنن و اغلب دارای قدرت کلامی و یا استعداد موسیقی هستن.

سبک یادگیری فیزیکی ، که اغلب در ورزش یا رقص عالی هستند. آنها از طریق حرکت و لمس بهتر یاد می گیرند. آنها ممکنه روی انگشتان خودشون حساب کنند یا از حرکات مکرر دست استفاده کنند.

خیلی از کودکان در هر سه این زمینه ها توانایی نشون می دهند ، اما یکی احتمالاً قوی تر از بقیه است. اگر می تونید قدرت کودکتون را پیدا کنید ، می توانید به او کمک کنین تا یاد بگیره به گونه ای که راحت ترین و سرگرم کننده ترین حالت رو داشته باشه.

بحث کنید ، نه سخنرانی

برای یادگیری یه مکالمه خوب با کودکتون در مکالمه شرکت کنین نه اینکه فقط شما بهش یاد بدید و براش سخنرانی کنین.

وقتی که کودک تون با یه سوال پرسید وحس کنجکاوی رو نشون داد ، تمام تلاش خودتون برای پاسخ دادن به اون بکنین. حتی اگر کمی خارج از موضوع باشه ، این نشون دهنده علاقه و ایجاد یک فرصت یادگیری برای فرزندتون هست.ا گر جواب سوال رو نمی دونید ، پیدا کردن جواب با هم می تونه یه تجربه سرگرم کننده و به یاد موندنی باشه.

توجه به سولاتی که کودک ازتون می پرسه بهتون در پیدا کردن علایق فرزندتون کمک می کنه .

حامی و دلگرم باشید

یک دلیل که خیلی از کودکان عشق به یادگیری رو از دست می دن اینه که با اضطراب و فشار شروع به یادگیری می کنن. اونها نگران تنبیه ، پاسخ اشتباه به سوالی یا عدم موفقیت هستن. وقتی یادگیری فقط برای گرفتن نتیجه باشه ، دیگه سرگرم کننده نخواهد بود.

مهمه که به کودکان یاد بدیم که موفقیت نتیجه توانایی های ذاتی مثل “هوش” نیست. درعوض ، موفقیت ناشی از پافشاری ، تمرین ، سخت کوشی و بسیاری از شکست هاست.

جمع بندی

امیدوارم از مقاله لذت برده باشین و براتون مفید بوده باشه. با رعایت نکات و مواردی که گفته شد میتونین به راحتی کودکان خودتون رو به یادگیری زبان انگلیسی علاقه مند کنین. فقط نیاز به یکم صبر و پشتکار داره.

یه پیشنهاد خوب برای یادگیری زبان کودک تون میتونه شرکت اونها در کلاسهای مخصوص کودکان بصورت آنلاین باشه. دکلاسهای آنلاین برای بچه ها مزیت زیادی داره که یکی صرفه جویی در زمان و هزینه های رفت و آمد مینوه باشه و اینکه وقتی با خیال راحت کودک تون توی خونه کنارتون نشسته میتونین به کلاسها نظارت کنین.

آکادمی آنلاین ۲۴talk با طراحی دوره های مخصوص کودکان با روش های سرگرم کننده و بازی ومناسب با سن اونها هدفش رو روی علاقه مند کردن کودکان به یادگیری گذاشته و نتیجه بخش بودن دوره ها. پس میتونین راحت از این روش استفاده کنین و کودک تون رو با روش های مناسب آموزش ببینه.