موسسات زبان حضوری یا غیرحضوری(آنلاین)؟

آموزش و آموزشگاه درواقع مسیریست که یک دانشجو یا زبان‌آموز در آن، جهت یادگیری زبان انگلیسی قدم می‌گذارد. اما یادگیری زبان انگلیسی امروزه خیلی متفاوت‌تر از قبل می‌باشد. با ورود اینترنت و فضای مجازی به سیستم آموزش، می‌توان محدودیت را کنار زد.

آموزشگاه‌های برتر همواره دارای نقاط قوت خاص خود هستند. نقاط قوتی که آنها را از دیگر موسسات جدا می‌کند. اما آیا امروزه تنها یک موسسه خوب برای زبان آموزان کافیست؟ آیا یادگیری زبان انگلیسی و آموزش مکالمه تنها در موسسات می‌تواند صورت گیرد؟ آیا آموزش آنلاین در مسیر آموزشی جایگاهی دارد؟

آموزشگاه آنلاین یا حضوری؟

آموزشگاه‌های برتر همواره متد تدریسی خودشون را در نظر دارن و بر اساس برنامه ریزی خاص خود پیشروی می‌کنند. امروزه شبکه‌های مجازی و کلاس‌های راه دور، از طریق وب‌کم و اینترنت، راه جدیدی برای آموزش، پیش روی دانشجویان قرار داده است.

کلاس‌های راه دور، آموزش زبان انگلیسی در کلاس‌های آنلاین، همواره مشتریان و مخاطبان خاص خود را دارد. از طرفی با توجه به شرایط موجود، رفتن به کلاس‌های حضوری مشکلاتی نیز دارد.

کلاس‌های حضوری، حتما نیاز به حضور فیزیکی فرد در کلاس درس است. از طرفی ممکن است آموزشگاه یا موسساتی که در آن ثبت نام کرده‌اید در نزدیکی شما نباشند و مستلزم طی کردن مسیری طولانی باشد.

ترافیک، آلودگی هوا، هزینه‌های رفت و برگشت، اتلاف زمان در طول مسیر، همه اینها جزو معایب کلاس‌های حضوری به شمار می‌آیند.

اما این کلاس‌ها نیز از طرفی مزایایی دارند. مهمترین آنها قرار گرفتن در محیط آموزشی و شبیه سازی‌های فیزیکی برای یادگیری زبان است. به این نوع اموزش، آموزش فیس تو فیس نیز اطلاق می‌شود. در استان اصفهان نیز آموزشگاه زبان انگلیسی زیاد است اما برترین آنها کدامند؟

آموزشگاه های حضوری

بررسی ویژگی‌های برتر در آموزشگاه زبان انگلیسی، می‌تواند به شما در انتخاب کمک کند. نقاط قوت یک آموزشگاه در ادامه معرفی می‌شود.

 1. استفاده از اساتید مجرب و بومی. استفاده از اساتید با تجربه یکی از مهم‌ترین نقاط قوت یک موسسه است. اساتیدی که علاوه بر زبان قادر باشند اثرات روانی مثبت در زبان‌آموز ایجاد کنند.
 2. برنامه ریزی مدون و حرفه‌ای. برنامه ریزی همواره یکی از نکات مثبت برای یادگیری زبان است. برای مثال برای گرفتن مدرک ایلتس با نمره ۷، یک موسسه باید قادر باشد برنامه ای قوی و انعطاف پذیر برای دانشجویان خود طراحی کند.
 3. شعبات گوناگون در نقاط مختلف شهر و یا در شهرهای مختلف. گاهی دور بودن یک موسسه از محل زندگی زبان‌آموز، می‌تواند یکی از بزرگترین مشکلات در ثبت نام به شمار بیاید.
 4. محیطی آرام. داشتن محیطی آرام، شاد و پر انرژی میتواند برای دانشجویان نیروی محرک باشد.
 5. استفاده از تجهیزات و وسایل آموزش به روز.
 6. استفاده از منابع مناسب و به روز. منابع اموزش همواره باید نوین باشد تا در رقابت با دیگر موسسات، ضعف اموزشی پیش نیاید.
 7. سیستم ارزشیابی مناسب. نکته ی مهم دیگر در شناخت سطح علمی دانشجویان، ارزشیابی می‌باشد.
 8. ایجاد سیستم انگیزشی برای دانشجویان. قرار دادن تخفیف و جایزه در پایان هر مقطع برای دانشجویان ممتاز.
 9. هزینه‌های معقول برای دوره‌ها و ثبت نام کننده‌ها. گاهی برخی موسسات به دلیل شهریه های بالا نمی‌توانند مشتری‌های زیادی را جذب کنند. آموزشگاه باید مشتری مدار باشد. همراهی در نحوه پرداخت هزینه‌ها می‌تواند دانشجویانی که از لحاظ مالی در محدودیت هستند را جذب کند.
 10. داشتن کلاس های مختلف برای سنین متفاوت. وجود کلاس‌های گوناگون، از سنین کودکی تا سنین بالا، برای یک موسسه، می‌تواند یک فاکتور مهم در انتخاب زبان‌آموزان باشد.

آموزشگاه آنلاین

همانطور که در مقالات قبل نیز اشاره کردیم، فضای مجازی محیط آموزش را نیز تحت تاثیر قرار داده است. امروزه با استفاده از فضای مجازی می‌توان آموزش های مختلفی به دانشجویان ارائه داد. یکی از این معقوله ها آموزش زبان انگلیسی میباشد. برخی از اساتید به صورت خصوصی با دانشجویان ارتباط برقرار می‌کنند.

برای مثال برخی از اساتید انگلیسی زبان که بومی نیز هستند، از کشور‌های انگلستان یا آمریکا با دانشجویان خود در ایران کلاس‌های مجازی دایر می‌کنند. کلاس‌هایی که خصوصی یا به صورت کنفرانسی صورت می‌گیرد.

اما آیا همه می‌توانند در این کلاس ها شرکت کنند؟ پاسخ منفیست. زیرا هزینه این کلاس‌ها بالاست. اما آموزشگاه‌های آنلاین با کیفیت نیز در ایران به شدت فعال هستند.

کلاس‌های آنلاین درواقع یک محیط آموزشی هستند که به صورت مجازی برای یادگیری به شرکت کنندگان ارائه می‌شوند.

انواع کلاس‌های آنلاین

 1. کلاس های آنلاین بدون مدرس (ویدئو محور). در این متود، استادی وجود ندارد. تنها منابع در اختیار دانشجویان قرار میگیرد و در هر مقطع سطح علمی دانشجویان با آزمون اندازه گیری میشود. عموما در این کلاس‌ها هیچ استادی وجود ندارد.
 2. کلاس های آنلاین با مدرس. این نوع آموزش آنلاین تحت نظر استاد و مدرس رهبری می‌شود. کلاس‌هایی که شباهت بیشتری با نمونه حضوری دارند. در این کلاس ها تعامل بین استاد و دانشجویان همواره صورت می‌گیرد.

با ۲۴ تاک همراه باشید. قطعا ما تا انتهای مسیر در کنار شما هستیم تا به هدفتان برسید. موسسه ۲۴ Talk تاکید ویژه‌ای بر روی مکالمه دارد.

چند ویژگی آموزشگاه های آنلاین زبان

 1. دسترسی آزاد به هرآنچه که نیاز دارید. در فضای مجازی شما در کنار آموزش آنلاین می‌توانید عناوین مختلف را جهت بررسی و یادگیری در دسترس داشته باشید. استفاده از گوگل دست شما را برای منابع مختلف باز می‌گذارد.
 2. صرفه جویی در هزینه ها. در شرایط امروز که هزینه های حمل و نقل زیاد است، حتی کلاس های رایگان گاهی پر هزینه میشوند. از طرفی صرفه جویی در وقت می‌تواند کمک شایانی به شما در مطالعه کند.
 3. چیدمان و برنامه ریزی بر اساس شرایط گوناگون. یکی از ویژگی های مهم این کلاس ها انعطاف پذیری بر اساس شرایط مختلف است. برای هدف های مختلف شما میتوانید برنامه داشته باشید.
 4. راحتی در زمان اموزش. در زمان آموزش دانشجو میتواند در منزل راحت تحت تدریس قرار گیرد.
 5. دارا بودن مدرک معتبر. پس از پشت سر گذاشتن آزمون های جامع آنلاین شما قادرید مدرک مورد تایید را بگیرید.

باید توجه داشت اصفهان یکی از شهرهای بزرگ و پر توریست ایران است. درواقع یادگیری زبان می‌تواند تاثیر زیادی بر روند درآمد‌زایی برای شهروندان داشته باشد.

در ادامه به معرفی چند آموزشگاه زبان در اصفهان می‌پردازیم:

موسسات زبان حضوری و غیرحضوری در اصفهان

۱- موسسه آموزش زبان سفیر گفتمان – حضوری

آدرس: چهار راه پلیس، ابتدای توحید میانی، جنب بانک سپه، پلاک ۳

این موسسه در سطح شهر اصفهان دارای چند شعبه دیگر می‌باشد،

شماره تماس: ۰۳۱۳۳۶۲۹۴۸۰۹

۲- آکادمی زبان آنلاین ۲۴Talk

یکی از به روز ترین و جدیدترین موسسات آموزش عالی زبان انگلیسی که به صورت آنلاین کار خود را ادامه داده. از اساتید با سطح علمی بالا برخوردار است.

سایت : ۲۴talk.ir

شماره تماس: ۰۲۱۲۲۵۴۷۲۷۵

۳- موسسه زبان گاما

توحید میانی – کوچه ۲۰ (جنب بانک سامان) – سمت چپ ساختمان دوم – پلاک ۹۵

شماره تماس: ۰۳۱۳۱۳۲۲۷۰۵

۴- آموزشگاه زبان گویش

اصفهان، اتوبان خیام، ابتدای خیابان آتشگاه، بن بست ابوترابیان، جنب نانوایی، اموزشگاه زبان گویش.

شماره تماس: ۰۳۱۳۷۷۲۰۸۲۹

۵- آموزشگاه زبان صدر

آموزشگاهی چند زبانه با تاکید ویژه بر تدریس زبان لاتین.

اصفهان، خیابان چهار باغ بالا، ابتدای خیابان نیکبخت، آموزشگاه زبان صدر.

شماره تماس: ۰۳۱۳۶۶۴۰۳۰۰- ۰۳۱۳۶۶۴۰۳۰۱

۶- آموزشگاه زبان فراست

موسسه ای با سابقه و محل برگذاری آزمون IELTS، برگزارکننده‌ی دوره EL Teach و دورههای جهانگردی.

شماره تماس: ۰۳۱۳۴۳۴۷۴۳۵

۷- آموزشگاه زبان کیش ایر

اصفهان، خیابان سجاد، خیابان قائم مقام فراهانی، جنب آزمایشگاه شفا، بن بست خجسته، پلاک ۱۱، آموزشگاه زبان کیش ایر

شماره تماس: ۰۳۱۳۶۶۰۴۹۰۶- ۰۳۱۳۶۶۰۴۹۰۵- ۰۳۱۳۶۶۰۴۹۰۸

۸- آموزشگاه زبان نیکان

دارای دوره های مختلف در سطوح سنی متفاوت برای زبان آموزان. همچنین برگزار کننده دوره های حرفه ای تعیین سطح زبان.

اصفهان، چهار راه نقاشی، ابتدای خیابان چهار باغ خواجو، کنار ناوایی. موسسه زبان نیکان

شماره تماس: ۰۳۱۳۲۶۴۹۵۴۵

۹- انستیتو زبان انگلیسی فردای بهتر

اموزشگاهی برای زبان دوستان در سطوح مختلف. از مبتدی تا حرفه ای.

اصفهان بلوار هزار جریب، کوی امام، خیابان شهید خسرو پور، کوچه آزادگان ۱، پلاک ۲۲

شماره تماس: ۰۳۱۳۶۶۸۵۰۴۲

۱۰- آموزشگاه زبان دوم

مرکزی هوشمند در ارائه‌ی متودهای روز دنیا برای تمام سطوح در اصفهان. معرفی روش‌های نوین آموزشی.

شماره تماس: اصفهان خیابان میرداماد.جنب کوچه ۴۴- آموزشگاه زبان دوم.

شماره تماس: ۰۳۱۳۲۳۶۰۷۹۸- ۰۳۱۳۲۴۶۰۷۴۸