بهترین تمرینات گرامر انگلیسی

بهترین تمرینات گرامر انگلیسی

اینکه بسیاری از کلمات انگلیسی رو بدونین یک روش عالی برای شروع یادگیری زبان انگلیسی هستش. با این حال ، بدون دانستن دستور زبان، به سختی قادر هستید این کلمات رو به صورت درست بهم بچسبونین و بهم ربط بدید. می تونید به خوندن کتاب های گرامر متوسل بشید، اما این کار خیلی سریع کسل کننده می‌شه براتون.

همچنین مشکل که وجود داره این هستش که جنبه های مختلفی در مورد دستور زبان انگلیسی وجود داره.حالا چند تمرین رو امتحان کنید تا یادگیری دستور زبان انگلیسی آسون تر بشه براتون همچنین، سرگرم کننده تر!

They’re, their and there

این یک نمونه مشهور از دستور زبان ساده هستش که بسیاری از انگلیس زبان های بومی هم اشتباه ازش استفاده میکنن. دلیلش هم شباهت زیاده این کلمات هستش، اما معانیشون باهم فرق داره.

They’re به معنای ” they are ” هستند ، (آنها در اختیار دارند) ، آنجا (مکان / ضمیر). یک راه خوب برای تمرین تفاوت با تماشای فیلم انگلیسی زبان هستش. هر بار که می شنوید ‘there/they’re/their’ فیلم را نگه دارید. هنگامی که مطمئن شدید ، به عقب برگردید ، زیرنویس های انگلیسی را قرار دهید و بررسی کنید که صحیح بوده است یا خیر.

Your and you’re

یکی دیگه از بدنام هایی که در زبان مادری انگلیسی مرتباً اشتباه می‌شود. خبر خوب این هستش که یادگیریش سخت نیست. ” Your ” به معنای “شما دارای / مالکیت” است در حالی که ” you’re ” به معنای “شما” هستید. برای تمرین ، تعدادی از افعال و تعدادی اسم را روی کاغذ نوشته و اونها رو برش بدید.و وقتی انجامشون دادید ،اونهارو مخلوط کنیدو برای هرکدوم که انتخاب کردید باید از ” your ” یا ” you’re ” ببنید از کدوم باید استفاده کنید. نکته اگه کلمه روی کاغذ اسم باشه شما باید از ” your ” استفاده بشه، ولی واسه ” you’re ” هم میشه از اسم انتخاب کرد هم فعل.

https://24talk.ir/

Sentence structure

یک برگه جملات زبان انگلیسی چاپ کنید و کلمات شخصیش رو برش دهید. از کلمات برش خورده خودتون استفاده کنید تا جمله ای رو به درستی کنار هم قرار تشکیل بدید. بعد از تسلط روی این کار، سعی کنید با برش های خودتون جملات جدید بسازید.

‘A’ or ‘an’

اولا ، به همون تعداد اسم که می تونید فکر کنین فکر کنین. بعد از انجام این کار،برای هر یک ازین لغات باید از “a” یا “an” استفاده بشه. به عنوان مثال ،  ‘house’  با  ‘a house’ درست هستش ، اما  ‘apple’ با ‘an apple’ درست هستش و با خودتون این ترکیبات رو بلند تکرار کنین. به عنوان مثال ، خواهید فهمید که ‘a apple’  درست به نظر نمیاد. به غرایز خودتون اعتماد کنید چونکه اغلب راه درست رو به شما نشون می‌دهند.

بهترین تمرینات گرامر انگلیسی

Questions

هر جمله انگلیسی معمولی رو بخوانید و سپس سعی کنید اون هارو به یک سوال تبدیل کنید. به عنوان مثال ، جمله رو بگیرید.

‘football is the most popular sport in the world’.

حالا،ترکیب کلمات رو تغییر بدید تا اون رو سؤالی کنید.

 ‘is football the most popular sport in the world?’ 

برای برخی از جملات حتی ممکن است نیاز به اضافه کردن یک کلمه اضافی داشته باشید. به عنوان مثال

‘I go here’ becomes ’do I go here?’.

Possession

هر شیئی را که در نزدیکی شما هستش رو درنظر بگیرین. حتی یک درخت، ساندویچ یا هر چیز دیگری که باشه، مهم نیست. دوم، به چند نفر که می شناسید فکر کنین. اکنون جملات لازم رو برای توصیف اینکه شیء مورد نظر شما به آنها تعلق دارد ، بسازید. به عنوان مثال:

 ‘it’s my car’, ‘the car is mine’, ‘this is John’s table’, ‘it’s his table’.

اینها فقط نمونه های انگشت شماری هستند که می توانند به شما در درک گرامر انگلیسی کمک کنند ، اما در مورد دستور زبان انگلیسی چیزهای دیگری نیز وجود دارد که می توانید امتحان کنید. دوره های زبان مانند دوره انگلیسی زبان انگلیسی آنلاین می تونه چیزهای بیشتری را به شما یاد بده. ضرر نداره امتحانش کن.