جهان مدرن فوق العاده سریع حرکت می کند. فشارهای اجتماعی که به وسیله تکنولوژی جدید ایجاد می شود، می تواند ما را غرق و مضطرب کند. آموختن زبان یک راه عالی برای تمرکز و بهبود رفاه ما در دنیای حواس پرتی ها است.

آیا آموختن زبان می تواند سلامت روان و رفاه شما را بهبود بخشد؟

سلامت روان یک موضوع جدی است. کارشناسان همچنین تأثیر «انحراف های دیجیتالی» و تاثیر منفی دستگاه های موبایل و رسانه های اجتماعی را که فرآیندهای احساسی و ارزشی خود را دارند، برجسته می کنند.

اما آموختن زبان دارای مزایای چندگانه است. همچنین به شما کمک می کند تا رویای خود را از صحبت کردن در یک زبان جدید کامل کنید. بسیاری از مطالعات اخیر یافته اند که یادگیری یک زبان نه تنها از لحاظ علمی مفید است، بلکه می تواند به طور قابل توجهی سلامت شناختی شما را بهبود بخشد.

در اینجا هفت دلیل خوب مبنی بر اینکه اگر روزانه فقط یک ساعت برای یادگیری زبان صرف کنیم، می تواند تاثیر مثبتی بر زندگی و سلامت روانی ما داشته باشد.

عملکرد چندتکلیفی Multi-tasking

چندتکلیفی؟ ساده! این درست نیست که نظارت بر چند کار در یک زمان می تواند موجب اضطراب شود. 

شواهد نشان می دهد افرادی که می توانند از زبان مادری خود به زبان دوم سوییچ کنند، در کارکردهای چند وظیفه ای و بخش بندی بهتر عمل می کنند.

آموختن زبان

یک دنیای کاملا جدید …

یادگیری زبان واقعا می تواند شما را به یک دنیای جدید وارد کند.

شما می توانید با افراد جدید ملاقات کنید و با سهولت و بدون نگرانی در مورد آنچه که مردم محلی می گویند به مقصد های جدید سفر کنید. اگر بخواهید به تنهایی سفر کنید، یادگیری یک زبان همچنین می تواند به شما کمک کند که در جستجوی خود مستقل تر شوید.

آموختن زبان

نتایج آزمایش بهتر

زبان آموزان چند زبانه در آزمون های شناختی امتیاز بالاتری می آروند. 

این فقط مربوط به کودکان مدرسه نیست، بزرگسالان نیز به طور خاص در یادآوری و توالی قرار می گیرند. افراد چند زبانه می توانند در آزمون ها بهتر تمرکز کنند. با کمک به تمرکز، یادگیری زبان واقعا می تواند سطح استرس و اضطراب را در شرایط آزمون بهبود بخشد.

آموختن زبان

با آموختن زبان شما دقیق تر خواهید بود

اتخاذ زبان ها به طور قابل توجهی عملکرد کلی مغز شما را بهبود می بخشد. 

با فشار آوردن به خودتان برای شناخت و درک عبارات جدید، اصطلاحات و دستور زبان، شما قادر به حل مساله در زبان های دیگر خواهید بود. چه مهارت شگفت انگیزی!

آموختن زبان

ساخت اعتماد به نفس

در ابتدا، یادگیری زبان ممکن است به عنوان مانعی برای غلبه بر احساسات شما باشد. 

اما با گذشت زمان، اعتماد شما با هر تعامل جدیدی که ایجاد می کنید رشد می کند. از آنجا که شما به عنوان بخشی از فرآیند یادگیری زبان سازماندهی تر، آرام تر و متمرکز خواهید شد، همچنین اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت. آیا شما آن را درک می کنید یا نه، یادگیری یک زبان جدید، اعتماد شما به وضعیت اجتماعی را به میزان قابل توجهی افزایش خواهد داد. ما می توانیم تضمین کنیم که دوستان جدیدی نیز در این روند پیدا می کنید.

آموختن زبان

بیشتر زندگی خواهید کرد

با یادگیری یک زبان جدید به عنوان یک فرد بزرگسال، می توانید پتانسیل کاهش شناختی را کنار بگذارید. 

ثابت شده است که افرادی که می توانند به دو یا چند زبان صحبت کنند، دارای مغز سالم تر هستند. مغز شما فعال و سالم است، برای مدت طولانی تر!

آموختن زبان

چشم اندازهای حرفه ای بهبود یافته برای آموختن زبان

یادگیری زبان، نه تنها درب های فرهنگ های دیگر را باز می کند، بلکه چشم انداز های حرفه ای شما را نیز افزایش می دهد. اگر شما بتوانید در دو یا چند زبان صحبت کنید، فورا به کارفرمایان بیشتری دعوت می شوید.