ترفندهای مکالمه: موقع انگلیسی حرف زدن گیر نکن

ترفندهای مکالمه: موقع انگلیسی حرف زدن گیر نکن

ترفندهای مکالمه: موقع انگلیسی حرف زدن گیر نکن !
اگه فکر میکنی موقع صحبت کردن به انگلیسی ممکنه یه جایی گیر کنی یا یه کلمه ای رو فراموش کنی و ندونی باید چجوری مکالمه رو ادامه بدی، یا حتی اگه می ترسی اشتباه کنی و این ترس و خجالت نمیذاره راحت حرفی که میخوای رو بزنی، بدون که این مختص زبان آموزها نیست و حتی افرادی که زبان مادریشون انگلیسیه هم ممکنه موقع حرف زدن گیر کنن و کلمه ای یادشون نیاد، اما برای اینکه اون جریان طبیعی و روان مکالمه به هم نخوره یه راه هایی بلندن که مرتب ازش استفاده میکنن.
خب تو هم اگه می خوای مثل یه انگلیسی زبان راحت انگلیسی حرف بزنی و از پس همه‌ی این مشکلات و موانع بر بیای بهت پیشنهاد میکنم این ویدیو رو تماشا کنی که شامل ۲۷ نکته ی مفید و آموزنده است. دونستن ترفندهای مکالمه کمک میکنه هم اعتماد به نفست بره بالا هم هروقت موقع مکالمه انگلیسی به مشکل برخوردی ازشون کمک بگیری و بتونی به صحبت کردن ادامه بدی.
مثلا یکی از موقعیت‌هایی که وسط مکالمه ممکنه برات دردسر درست کنه اینه که متوجه نشی طرف مقابل داره راجع به چی حرف میزنه. تو این جور مواقع میتونی از چند تا عبارت کاربردی استفاده کنی که حتی خود انگلیسی زبان ها هم ازش استفاده میکنن: مثلا می تونی بگی:

I’m sorry, I didn’t catch that

(ببخشید، متوجه نشدم.)

Could you repeat what you said

(ممکنه حرفی که زدین رو تکرار کنین؟)

I’m sorry, I’m not following you

(شرمنده، متوجه منظورتون نمیشم.)

خب ویدیو رو تماشا کن تا یاد بگیری تو موقعیت های دیگه، مثلا وقتی یه کلمه یادت نمیاد یا کلا یادت میره داشتی راجع به چی حرف می زدی یا نمیدونی اصلا چی باید بگی، از چه عبارت‌هایی استفاده کنی تا مهارت مکالمه‌ت رو به رخ بکشی!

در بخش رسانه آکادمی رایگان آموزش آنلاین زبان ۲۴talk می‌توانید مجموعه فیلم‌های متنوعی از یادگیری زبان انگلیسی را مشاهده کرده و خودتان را محک بزنید.امیدوارم ویدیو ترفندهای مکالمه: موقع انگلیسی حرف زدن گیر نکن را پسندیده باشید.

منبع: youtube

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *