۷ روش جالب یادگیری زبان

۷ روش جالب برای یادگیری زبان

جهت یادگیری زبان انگلیسی و تقویت آن راهکارهای زیادی وجود دارند که ما قصد داریم در این مقاله بهترین و موثرترین آن‌ها را به شما معرفی‌کنیم، پس در ادامه با ما همراه باشید.

۱- تماشای ویدیو مورد علاقه

فیلم تماشا کنید

تماشا کردن فیلم‌ها و ویدیوهای مورد علاقه همراه با زیرنویس انگلیسی و تلاش برای درک معنی زیرنویس یکی از موثرترین راه‌ها برای یادگیری و تقویت زبان انگلیسی است و بارها سنجیده شده است.
مهم این است که دراین روش، محتوایی که تماشا می‌کنید حتما برایتان جذاب باشد، کسانی را دیده‌ام که با مشاهده فیلم و سریال‌های مورد علاقه خود توانسته‌اند به درجه‌ای برسند که به راحتی متون انگلیسی را درک کرده و متوجه شوند.

۲- تمرین زبان انگلیسی به واسطه محیط اطراف خود

یکی از ۷ روش جالب یادگیری زبان ، تمرین از طریق محیط اطراف است به این صورت که شما ابتدا چندین گرامر و لغات انگلیسی را مشاهده می‌کنید و آن‌ها را به واسطه محیط اطراف خود تکرار می‌کنید، به عنوان نمونه هر زمان که خواستید کمربند خود را ببندید، شما معادل انگلیسی کمربند یعنی belt را پیدا می‌کنید و با خود تکرار می‌کنید تا در ذهنتان حک شود.

۳- تمرین زبان انگلیسی به واسطه تصاویر

یکی از باورها و اشتباهات رایج در یادگیری زبان انگلیسی این است که افراد تصور می‌کنند برای این کار باید بتوانند معنی لغات و جملات را یاد بگیرند اما متاسفانه یا خوش‌بختانه این روش به هیچ وجه جواب نمی‌دهد.
شما برای یادگیری و تقویت زبان انگلیسی باید لغات و جملات انگلیسی را درک کنید. به عنوان نمونه زمانی که می‌خواهند به یک کودک خردسال نام وسیله یا شخصی را یاد بدهند، آن وسیله یا شخص را به کودک نشان داده و نامش را به او می‌گویند؛ به این صورت است که خردسال به مرور زمان نام اشیاء، اشخاص و موارد مختلف را یاد می‌گیرد.

بسیار موثر است برای درک لغات انگلیسی، لیستی از تصاویر داشته باشید که همراه با نام انگلیسی باشند.
به این صورت که هر تصویری را که مشاهده می‌کنید، بتوانید لغت انگلیسی آن را هم بیبنید، برای این کار راه‌های مختلفی به ویژه استفاده از فلش‌کارت‌های آموزش زبان انگلیسی که دارای نام و تصویر هستند وجود دارد یا اگر هم نمی‌خواهید هزینه کنید، از گوگل استفاده کنید.
مثلا در قسمت جستجوی گوگل به انگلیسی موضوع خود را بنویسید. به سرعت لیستی از تصاویر گوناگون برای شما به نمایش درمی‌آید که به احتمال زیاد دارای نام هستند.

۴- گفتگو کردن به زبان انگلیسی

شاید بتوان گفت صحبت کردن به زبان انگلیسی با دیگران موثرترین راه یادگیری و مسلط شدن به این زبان است.
ممکن است شما هم افرادی را دیده باشید که با قرار گرفتن در یک جمع با زبانی متفاوت توانسته‌اند زبان آن‌ها را یاد بگیرند. به عنوان مثال آشنایی که به یک کشور خارجی مهاجرت کرده و توانسته به زبان آن کشور مسلط شود و از این قبیل موارد مختلف. به عنوان نمونه بنده شخصی را دیده‌ام که با این که دارای اصالت ترک نبود اما در مدت زمانی که در میان افراد ترک زبان بوده و اوقات خود را با آنها سپری می‌کرده، توانسته بود کاملا زبان ترکی را یاد بگیرد و حتی از برخی از آن‌ها هم بهتر به زبان ترکی صحبت کند.

شاید ما دوستی به زبان انگلیسی نداشته باشیم که بتوانیم با آن مکالمه انگلیسی انجام دهیم اما با وجود راه‌های گسترده ارتباطی و شبکه‌های مجازی مختلف از یک شخص انگلیسی درخواست کنیم که روزانه چند دقیقه با آن مکالمه‌‌های انگلیسی کاربردی داشته باشیم.
مثل پرسیدن این جمله به زبان انگلیسی، شما اهل کجا هستید؟ چند سال دارید؟ و… برای آماده کردن متن درخواست هم می‌توانید از مترجم گوگل استفاده کنید.

۵- احاطه شدن به واسطه زبان انگلیسی

سعی کنید تا جایی که ممکن است محیط خود را با زبان انگلیسی تطبیق دهید، زبان گوشی خود را انگلیسی کنید، کلیپ‌های طنز و سرگرم‌کننده انگلیسی تماشا کنید، نام فایل‌‌ها و درایوهای داخل کامپیوتر شما انگلیسی باشد و بسیاری موارد دیگر مانند نصب پوسترهایی با زبان انگلیسی در اتاق، گوش دادن به موسیقی‌های انگلیسی و همه این موارد می‌تواند ذهن شما را برای یادگیری و تقویت گسترده زبان انگلیسی آماده کند.
شاید این موارد به صورت مستقیم باعث تسلط شما به زبان انگلیسی نشوند اما این مسیر را برای شما بسیار هموارتر و ساده‌تر می‌کنند.

۶- یادگیری زبان انگلیسی با استفاده از قانون اثر مرکب

قانون اثر مرکب به ما نشان می‌دهد که تدریجی عمل کردن و تقسیم کردن کارهای بزرگ به کوچک و انجام آن‌ها در طی زمان می‌تواند بهترین روش برای کسب موفقیت‌های گوناگون و بزرگ باشد و این مورد در رابطه با یادگیری و تقویت زبان انگلیسی هم صدق می‌کند.
به عنوان مثال اگر شما روزانه ۵ لغت انگلیسی یاد بگیرید یعنی در یک سال توانسته‌اید به ۱۸۲۵ کلمه انگلیسی مسلط شوید. سعی نکنید فشرده عمل کنید چون تجربه ثابت کرده که فشرده عمل کردن در اکثر موارد باعث ناامیدی افراد و از بین رفتن اشتیاق آن‌ها برای انجام این کار می‌شود.
دیر رسیدن بهتر از هرگز نرسیدن است، این ضرب‌المثل برای موفقیت در بسیاری از کارها به خصوص در یادگیری زبان انگلیسی هم صدق می‌کند.

۷- یادگیری زبان انگلیسی به واسطه نوشتن

بنویسید

قدرت نوشتن را فراموش نکنید، می‌توانید جملات و لغات جدیدی را که یاد می‌گیرید بنویسید، نیازی نیست حتما آن‌ها را روی کاغذ بنویسید یا داخل یک نرم‌افزار یادداشت موبایل و یا حتی داخل نوت پد در ویندوز، مهم این است که با نوشتن تمرین کنید و اگر خواستید می‌توانید معانی لغات و جملات را هم همراه آن‌ها بنویسید.

جمع‌بندی

در مطالب بالا ۷ روش جالب یادگیری زبان معرفی و توضیح داده شدند. اگر شما بتوانید از تمام روش‌های بالا استفاده کنید، قطعاً نتیجه بسیار بهتری را دریافت می‌کنید و تنها چیزی که نیاز دارید داشتن اراده و علاقه است. ممکن است شما به یادگیری زبان انگلیسی هیچ علاقه‌ای نداشته باشید اما برای رسیدن به هدفتان نیاز داشته باشید که آن را فرا بگیرید پس بگذارید که اهدافتان باعث ایجاد علاقه و انگیزه در شما شود، این کار باعث می‌شود حداقل مدت کوتاهی در روز برای یادگیری زبان انگلیسی اشتیاق داشته باشید و در صورتی که از قانون اثر مرکب استفاده کنید، همین مدت کوتاه کفایت می‌کند.

منبع:

وب سایت ویرگول

نویسنده:

ریمرسی