کودکان از انجام هرکاری لذت میبرن. حتی خوندن..! اما اونها بیشتر عاشق کتاب داستان هستن چون خوندن اونها براشون سرگرم کننده است. کتاب داستان برای یادگیری زبان برای کودکان عالیه. تصاویر و رنگارنگ و داستان های جذاب و به زبان ساده کودکان رو به یادگیری علاقه مند میکنه. برای همین ۷ کتاب داستان برتر انگلیسی برای کودکان معرفی میکنیم تا با اونها زبان انگلیسی کودکتون رو تقویت کنین.

کتاب: “The Very Hungry Caterpillar” اثر: Eric Carle

7 کتاب داستان برتر انگلیسی برای کودکان

“کاترپیلار بسیار گرسنه” در مورد یه کاترپیلار(کرم) است که توی یه هفته خیلی زیاد غذا می خوره. کاترپیلار که از تخم خودش بیرون میاد و شروع به گشتن برای غذا می کنه. اون این کار رو هر روز انجام می ده.

اول، کاترپیلار غذای سالم مثل میوه و سبزیجات می خوره. بعداً ، کاترپیلار شروع به خوردن غذای بی ارزش می کنه ، تا وقتی که معده اش درد میگیره. به همین خاطر ، کاترپیلار تصمیم می گیره دوباره یک چیز خوب بخوه و احساس بهتری بگنه. در پایان ، کاترپیلار به یک پیله پیچیده و خیلی زود تبدیل به یک پروانه می شه.

کاربرد کتاب: این کتاب کودکان برای یادگیری کلمات ضروری انگلیسی مثل اعداد ، غذاها و روزهای هفته بسیار مناسبه. تکرار برای تقویت زبان انگلیسی خیلی مهمه و این کتاب تکرارهای بسیار خوبی داره.

کتاب: “If You Give a Moose a Muffin”  اثر: Laura Numeroff

7 کتاب داستان برتر انگلیسی برای کودکان

ماجرای داستان : “اگر به یک موش یک مافین بدی” در مورد موشیه که همیشه چیزهای بیشتری توی زندگی خودش می خواد. اول ، اون یه کلوچه می خواد. بعد مربا میخواد که بهش بزنه. وقتی غذا خوردنش تموم شد ، بازم غذا میخواد تا وقتی که همه چی تموم بشه. و بعدش ، اون میخواد که بیشتر و بیشتر غذا درست کنی و بهش بدی …

کاربرد داستان: این کتاب یکی از کوتاهترین کتابها در این لیسته و و در اون از زمان آینده زیاد استفاده میکنه. این به این معنیه که بیشتر از جملات فعل “will” استفاده میشه. برای مثال ، “اگر به ماوس یک مافین بدهی ، اون میخواد مقداری مربا روی اون بزنه.” این کتاب به ویژه برای یادگیری زمان آینده و انقباضات اون (او ، شما و غیره) مفیده.

 کتاب: “The Giving Tree” اثر : Shel Silverstein

7 کتاب داستان برتر انگلیسی برای کودکان

ماجرای داستان : در این داستان پسری عاشق بازی با یه درخت سیبه و درخت سیب عاشق اینه که پسر با او بازی کنه. پسر بزرگتر می شه و دیگه با درخت بازی نمی کنه. بعداً توی زندگی ، اون دوباره پیش درخت میاد تا از اون توی زندگی کمک بخواد. درخت به پسر کمک می کنه چون اونو رو دوست داره. در پایان ، پسر آخرین بار به وقتی پیرمرد میشه به درخت برمی گرده و از کنده درخت (قسمت کوتاهی که پس از قطع درخت باقی مانده است) برای نشستن استفاده می کنه و درخت رو خوشحال می که.

کاربرد داستان: این کتاب معنای عمیقی داره و خوندن اون همزمان سرگرم کننده است. این کتاب از کلمات ساده برای ایجاد یک ایده روشن استفاده می کنه و باعث می شه خوندنش آسونتر باشه.

کتاب:“Corduroy” اثر: Don Freeman

7 کتاب داستان برتر انگلیسی برای کودکان

ماجرای داستان: “Corduroy” داستان خرس کوچکیه که توی یه مغازه اسباب بازی فروشیه. اون یکی از دکمه های خودش رواز دست داده ، بریا همین هیچ کس نمی خواد اونو بخره. این مسئله اون رو خیلی ناراحت می کنه چون می خواد یه بچه اونو با خودش به خونشون ببره. Corduroy تصمیم می گیره که اگر کسی میخواد اون رو بخره ، باید یه دکمه جدید پیدا کنه.

کاربرد داستان: این داستان دایره لغات رو قوی میکنه جون کلمات زیادی داره.

کتاب: “Where the Wild Things Are” اثر: Maurice Sendak

7 کتاب داستان برتر انگلیسی برای کودکان

“Where the Wild Things are” در مورد پسری به نام مکسه که در مقابل پدر و مادرش رفتار نادرستی داره. مادرش اون رو بدون خوردن شام به اتاقش می فرسته. وقتی که توی اتاق بود ، یه جنگل به شکل جادویی رشد می کنه و مکس با هیولاهای عظیمی به نام Wild Things دیدار می کنه. Wild Things سعی دارد اون رو بترسونه ، اما Max با یک ترفند جادویی اونها را رام می کنه.

کاربرد داستان: به خاطر داشتن کلمه های متنوع دایره لغات و دستور زبان رو تقویت میکنه.

کتاب:  “The Story of Ferdinand” اثر: Munro Leaf

7 کتاب داستان برتر انگلیسی برای کودکان

ماجرای داستان: فردیناند ، گاو نر (گاو نر) ، از همون کودکی دوست داشت بوی گلهایچمن هارو را که در اون زندگی می کنه ، بو بکنه. اما گاوها دیگه دوست داشتن بازی کنن و سر و شاخشونو بهم بزنن. وقتی فردیناند بزرگ شد ، بزرگترین و قوی ترین گاو نر می شه – اما هنوز هم دوست دارد بنشینه و گلها را بو کنه.

کاربرد داستان: این کتاب همه چیزها رو بعنوان یه کتاب کودک عالی برای زبان آموزان انگلیسی رو داره: لغات ساده و پیشرفته ، و همچنین مفاهیم دستور زبان ساده و پیشرفته.

.کتاب:  “Green Eggs and Ham” اثر: Dr. Seuss

7 کتاب داستان برتر انگلیسی برای کودکان

ماجرای داستان: در این کتاب گربه ای به نام سام هیلی تخم مرغ و ژامبون سبز دوست داره. برای همین اون اونهارو به یکی از دوستای خودش پیشنهاد می کنه ، اما دوستاش نمی خوان تخم مرغ و ژامبون سبز بخورن.

کاربرد داستان: با داشتم جمله ها و کلمه های ساده خیلی سرگرم کننده است.

امیدوارم از مقاله ۷ کتاب داستان برتر انگلیسی برای کودکان استفاده کرده باشین. کتاب داستان روش خیلی خوبی برای تقویت زبان انگلیسی کودکان هست. کتاب داستان ها پر از هکس های به یاد موندنی و داستان هی زندگی کلمات جدید و دستور زبان هستن که برای تقویت زبان خیلی عالی و سرگرم کننده هستن.

7 کتاب داستان برتر انگلیسی برای کودکان
یادگیری آنلاین زبان انگلیسی برای کودکان

بهترین سن برای یادگیری زبان سن کودکی هست، بچه ها هوش خیلی بالایی دارن و زودتر از هر سنی هر چیزی رو یاد میگیرن ولی خیلی مهمه که چطوری آموزش ببینن. یه پیشنهاد خوب برای والدین اینه که اونهارو در کلاس ها و دوره هایی ثبت نام کنن که روش های مدرن و مناسب سن کودکان داشته باشه تا اونهارو علاقه مند به یادگیری بکنه.