امروزه با توجه به اهمیتی که یادگیری زبان در دنیا پیدا کرده و همینطور به خاطر آینده کاری و تحصیلی و دانشگاهی و بقیه مراحل زندگی ، شاید بیشتر از قبل بخواید که به کودک خودتون از همین مراحل اولیه زندگیش یادگیری زبان انگلیسی برای کودک تون رو شروع بکین. اما شاید ندونین که چطوری و از کجا شروع بکنین. با این ۷ روش موثر برای یادگیری انگلیسی در خانه به کودکان بهتون میگیم که چطوری توی خونه آموزش انگلیسی برای کودک تون رو شروع بکنین.

چرا در سن کودکی باید با کودکان انگلیسی صحبت کرد؟

اگه ازتون بپرسن که چطوری زبان مادریتون رو یاد گرفتین؟ جوابتون چی هست؟ معلومه چون از سن کودکی به زبان مادریتون صحبت میکردید. یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان هم میتونه با همین روش موثر باشه و جواب بده.

7 روش موثر برای یادگیری انگلیسی در خانه به کودکان

مزایای آموزش زبان انگلیسی به کودکان چیست؟

در آموزش انگلیسی به کودکان مزایای زیادی وجود داره:

با کودک تون بیشتر ارتباط میگیرید.

کودک تون به انگلیسی صحبت کردن عادت میکنه.

یادگیری یک زبان خارجی باعث افزایش مزایای شناختی مثل انعطاف پذیری ذهن ، افزایش خلاقیت ، تقویت حافظه ، تفکر انتقادی بهتر و مهارت حل مسئله میشه.

دسترسی بهتر به اطلاعات در اینترنت.

پیشرفت تحصیلی بالاتر.

غنی سازی فرهنگی.

۷ روش موثر برای یادگیری انگلیسی در خانه به کودکان

آموزش به بچه ها ممکنه یکم سخت باشه چون اونها نمی تونن با روش های خشک و جدی که معمولا هست یاد بگیرن ، یعنی نمی تونید اونها رو مجبور کنید یه جا بنشینن و مثلا قوانین گرامری رو از کتاب های درسی یاد بگیرن. این براشون خیلی کسل کننده است و ممکنه ترس از یادگیری زبان رو در کودک بوجود بیاره ، چیزی که ما نمی خواهیم. برای همین ، باید اونها رو با روشهای منحصر به فرد و سرگرم کننده ، مثل چیزهایی که میگیم آموزش داد.

۱- یادگیری رو برای کودک تبدیل به عادت و روتین بکنید:

بهترین راه برای یادگیری زبان کودک اینه که هروز باهاش انگلیسی تمرین بکنین و این رو به عادت تبدیل بکنین. همینطور زمان مشخصی رو در روز برای یادگیری بزارید و ساعت های کوتاه مثلا ۱۵ تا ۲۰ دقیع برای یادگیری مشخص کنید این مقدار برای کودکان با سن کمتر مناسبه چون مدتی که میتونن تمرکز و توجه بکنن کوتاه هست.

همینطور یادتون باشه که جلسات کوتاه و منظم بهتر از جلسات طولانی و نامنظمه. برای درگیر کردن کودک ، یادگیری رو باید سرگرم کننده بکنین.

۲- یادگیری رو با بازی همراه بکنید:

7 روش موثر برای یادگیری انگلیسی در خانه به کودکان

بچه ها وقتی سرگرم می شن بهتر یاد می گیرن. برای همین ، درگیر کردن اونها با بازی بهترین راه برای آموزش انگلیسی به اونها هست. کارت های فلش بسازید ، یا با بازی هایی مثل خمیر بازی یا پازل و… برای سرگرم و علاقه مند کردن کودک تون استفاده کنید.

۳- یادگیری با بازی کردن شخصیت های کارتون یا انیمیشن:

با شخصیت کارتونی مورد علاقه فرزندتان یا خودتون یه قهرمان فوق العاده داستانی بسازید و آن رو بازی کنید. و با کودک تون گفتگو بکنید و کودک رو در داستان درگیر کنید تا انگلیسی صحبت بکنه.

۴- آموزش با کتاب های تصویری:

7 روش موثر برای یادگیری انگلیسی در خانه به کودکان
S

نمایش کتاب های تصویری: کودکان عاشق کتاب های تصویری رنگارنگ هستن. از این کتابها برای آموزش الفبا ، نام حیوانات ، میوه ها ، سبزیجات و غیره به اونها گزینه خوبی میتونه باشه. اول با اشاره به تصویر شروع کنید و ازشون بپسید که توی تصویر چه چیزی هست ، بعد ازشون سوال کنید که کجاست و در آخر اجازه بدید خودشون اسم اون رو بگن. برای مثال ، به تصویر سگ اشاره کنید و اول بهش بگید “این یک سگ است”. وقتی که اونها سگ رو دیدن ، از اونها بپرسید “سگ کجاست؟” و بذارید خودش بهتون نشون بده. در آخر ، اجازه بدید خودشون به تصاویر مختلف نگاه کنن و اشیا رو به تنهایی نام ببرن.

۵-یادگیری با آهنگ:

7 روش موثر برای یادگیری انگلیسی در خانه به کودکان

این فیلم ها و آهنگ ها در آموزش انگلیسی به بچه ها خیلی مفیده چون اونها با روش هایی یاد می گیرن که به اونها کمک می کنه معنی رو بفهمن حتی اگر نتونن به آهنگ رو تکرار بکنن.

۶- یادگیری با داستان:

خوندن داستان کوتاه برای کودکان روشی موثر برای آموزش زبان انگلیسیه. این به کودکان کمک می کنه تا زبان رو یاد بگیرند و همچنین مهارت های گوش دادن و خواندن رو بهتر بکنن.

۷- یادگیری با اتفاقات روزمره:

توصیف موقعیت های روزمره و فعالیت هایی که در روز انجام میدن یادگیری زبان رو آسون تر می کنه. این به بچه ها کمک می کنه تا به یه سخنران مسلط تبدیل بشن چون با تمرین گفتاری می تونن در مورد هر موضوع خاصی به راحتی صحبت کنن. بنابراین ، همیشه کودک خودتون رو به مکالمه به زبان انگلیسی تشویق کنید و از همون اول کودکتون رو با اشیا اطرافش آشنا کنید. می تونید این کارهارو انجام بدید:

فرض کنید کودکتون در حال لباس پوشیدنه ، باهاش در مورد لباسش صحبت کنید ، ازش بخواید نحوه پوشیدن لباس ، رنگ لباس و غیره رو توضیح بده.

بحث در مورد نوع مبلمان اطراف خونه ، وسایل آشپزخانه ، وسایل برقی و موارد دیگه برای بهبود واژگان. حرف زدن در مورد هر کدوم از اینها رو با جملات کوتاه به اونها رو بگید تا اونها رو یاد بگیرن.

جمع بندی:

امیدوارم از مقاله ۷ روش موثر برای یادگیری انگلیسی در خانه به کودکان لذت برده باشین و براتون مفید بوده باشه.

سعی کنید در سنین کودکی به فرزندتون یاد بدید چون کودکان در این سن قدرت یادگیری بالایی دارن. بیشتر بزرگسالان موقع صحبت به انگلیسی تردید دارن چون از خودشون اطمینان ندارن ، با انجام مراحل بالا و یادگیری در سن کودکی میشه به راحتی از این مشکل جلوگیری کرد. همینطور یادتون باشه که هر کودکی با سرعت متفاوتی یاد می گیره ، پس اگه یادگیری فرزندتون بیشتر وقت می بره تا انگلیسی صحبت بکنه نگران نباشید. صبور باشید و عجله نکنید.

7 روش موثر برای یادگیری انگلیسی در خانه به کودکان

یه پیشنهاد خوب برای یادگیری اصولی فرزندتون میتونه شرکت کردن توی دوره های آموزش زبان انگلیسی آنلاین کودکان باشه ، با این روش وقتی با خیال راحت کودک تون کنارتون توی خونه نشسته زبان رو یاد میگیره و میتونین به کیفیت کلاسها نظارت داشته باشین. همینطور هزینه های رفت و آمد رو دیگه ندارید و یاز نیست برای بردن کودکتون به کلاس زمان زیادی بزارید.

آکادمی ۲۴talk با طراحی دوره های آنلاین مخصوص کودکان با مدرس های با تجربه و خلاق و همینطور روش های آموزشی سرگرم کننده و با بازی و مناسب سن کودکان ، تلاشش و هدفش رو به تاثیر گذاری و نتیجه بخشی و مهمتر از اینها علاقه مند کردن کودکان به یادگیری زبان انگلیسی گذاشته. که این دوره ها میتونه فرصت مناسبی برای پیشرفت کودک تون باشه.