اصول یادگیری زبان انگلیسی نیازمند یادگیری چهار مهارت زیر می‌باشد:

(Speaking) (writing) (listening) (reading)

5 اصول یادگیری زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی روش‌های زیادی داره، اما من در این مقاله سعی کردم شما رو با اصول یادگیری زبان انگلیسی آشنا کنم تا بتونید قدم به قدم زبان انگلیسی رو یاد گرفته و در اون پیشرفت کنید.

نخستین قدمی که شما رو با زبان انگلیسی و پایه ساختاری آن آشنا می‌کنه شامل مراحل زیر است:

  1. یادگیری الفبای زبان انگلیسی
  2. یادگیری اعداد انگلیسی از ۱ تا ۱۰۰
  3. آموزش لغات و اسامی پرکاربرد
  4. آموزش اصطلاحات رایج

این مرحله به دلیل اینکه پایه یادگیری زبان شما رو می‌سازه، مدت زمان یادگیری به خودتون بستگی داره این‌که چقدر زمان برای مطالعه می‌گذارید، بهتره خودتون رو درگیر مدت زمان نکنید چون می‌تونه برای هرکسی مدت خاصی زمان ببره.

یادتان باشد در این مرحله چون شما پایه زبان را یاد می‌گیرید سعی کنید کلمات رو به طور صحیح تلفظ کنید و یاد بگیرید تا این عادت اشتباه در شما بوجود نیاد.

در ابتدای زمان یادگیری بهتر اینه که از نوشتار و شنیدار زیاد استفاده کنین تا گوش وچشم شما به خوبی عادت بکنه.

دومین قدم شما در راستای یادگیری زبان، یادگیری گرامر و قواعد زبان انگلیسی می‌باشد

در اصل کلماتی که شما یاد گرفتید اجزای جمله و این گرامر است که آن‌ها را بهم متصل می‌کند.

شاید یادگیری اصولی و گرامری زبان کمی خسته کننده باشه، مخصوصا اگر هدف فقط یادگیری باشه، ولی برای کسانی که به دنبال آزمون آیلتس و تافل هستند، یادگیری اصولی گرامر اصلی ترین مبحث هستش.

این را به خاطر داشته باشید که گرامر زبان انگلیسی هیچ ربطی به دستور زبان فارسی ندارد!

گرامر زبان انگلیسی شامل بخش های زیر می‌شه:

  • اسامی
  • ضمایر
  • زمان ها
  • افعال
  • سایر بخش ها مانند(حروف اضافه، قید ها، صفات و ساختن صفات)

برای این کار می‌توانید از کتاب‌های زیر برای مطالعه، یادگیری و تمرین استفاده کنید:

Oxford English Grammar Course (سطح مقدماتی)

Oxford English Grammar Course (سطح مقدماتی)

Natural Grammar (سطح متوسط)

Natural Grammar (سطح متوسط)

سومین قدم یادگیری ساختارهای پیچیده زبان می‌باشد

این مرحله نیازمند پشتکار زیادی هستش. به دلیل گستردگی ساختارهای پیچیده زبان انگلیسی ممکنه خسته کننده باشه اما اگر میخواید زبان رو یادبگیرید هد‌فتون فراموش نشه.

در این مرحله گفتار و شنیدار برای شما اون قدر سخت و قابل درک نیست اما اگر می‌خواید به مرحله روان صحبت کردن و فهمیدن کامل مکالمات برسید، نیازمند تمرین زیاد و تکرار است. اگر به خوبی تمامی این مراحل را پشت سر بگذارید زبان شما شکل صحیح و کاملی به خودش می‌گیره.

به این نکته توجه داشته باشد که زمان یادگیری هرکسی متفاوته و هرچقد بیشتر زمان برای مطالعه و تمرین خود قرار بدید زودتر مراحل را پشت سر میزارید.

قدم چهارم برقراری ارتباط و مکالمه می‌باشد

بعد از اونکه شما به درستی مراحل رو پشت سر گذاشتید، حالا کاملا با گرامر و لغات و هرچیزی که ساختار زبان رو کامل میکنه آشنا هستید و اعتماد به نفس بیشتری دارید که از اون‌ها استفاده کنید.

شروع کنید به تمرین کردن مکالمه، روش های زیادی برای تقویت مکالمه وجود دارد. سری به مقالات آموزش در اینجا بزنید تا با روش های دیگر آموزش آشنا شوید.

می‌تونید از کتاب های زیر برای یادگیری مکالمه استفاده کنید:

Headway

این کتاب شمارو با لهجه انگلیسی بریتانیایی و کلمات اونها کاملا آشنا می‌کنه. اگر میخواهید روی لهجه آمریکایی خودتون کار کنید میتونید از کتاب American Headway استفاده کنید. این دو کتاب باهم فقط در لهجه تفاوت دارند.

اصول یادگیری زبان انگلیسی

English File

یکی دیگه از پرطرفدار ترین کتاب های یادگیری مکالمه و زبان کتاب English File است. و به دو صورت بریتانیایی و آمریکایی موجود وجود داره.

English File

Top Notch & Summit

یکی دیگر از پرطرفدار ترین کتاب های آموزشی هستش. این دو کتاب توسط یک انتشارات تهیه شده و تفاوتی باهم ندارن.

کتاب Top Notch شامل کتاب Fundamental کتاب ۱ و ۲ و ۳ می شه که تا سطح Intermediate ادامه داره.

برای ادامه داستان یعنی سطح Upper-intermediate و Advanced باید به سراغ کتاب Summit بروید یعنی Summit 1 ,2.

Top Notch & Summit

Market Leader

این کتاب بیشتر به درد افرادی می‌خوره که بخاطر مقاصد کاری می‌خوان زبان رو یاد بگیرند.

Market Leader

Four Corners 

Jack C. Richards یکی از اساتید مطرح در آموزش زبان هستش که خودش کتابی با نام Four Corners  تهیه کرده که برای یادگیری و تمرین مکالمه مناسب هستش.

 Four Corners

کلاس های آموزش زبان انگلیس به صورت آنلاین میتونه کمک زیادی به یادگیری شما بکنه. سری به اینجا بزنید تا با نحوه آموزش به صورت آنلاین با متد های جدید آموزشی آشنا بشید.

قدم پنجم و آخرین قدم جزئیات کامل زبان انگلیسی:

در این مرحله شما نیاز به تمرکز و مطالعه بیشتر دارید. همچنین مهارت نوشتار شما کامل شده و قادر خواهید بود علایق پیچیده خودتون رو با جزیات کامل به زبان انگلیسی در بیارید. شما تقریبا اصول یادگیری زبان انگلیسی رو آموختید اما آخرین قدم شما که اون رو کامل می‌کنه قدم پنجم یادگیری جزئیات زبان هستش.

جزئیات کامل زبان انگلیسی

قدم آخر جایی‌ است که شما به طور کامل و صحیح مکالمه و نوشتار خودون رو تقویت کردید و قادرید زبان انگلیسی رو به بهترین نحو بیان کنید. شما باید همچنان تو این قدم فعال باشید ومطالعه خود را کنار نگذارید تا ذهنتان کاملا با زبان انگلیسی اخت بگیره.

حالا شما باید به سراغ متون غیر ادبی و تخصصی زبان انگلیسی برید تا کاملا تو زبان انگلیسی ارتقا پیدا کنید. برای این کار می‌تونید سراغ کتاب زیر برید:

Longman Advanced Leaners’ Grammar (سطح پیشرفته)

Longman Advanced Leaners’ Grammar (سطح پیشرفته)

این مسئله که خوندن و نوشتن زبان انگلیسی به طور کامل و درست کافیه درسته اما شما میخواید زبان انگلیسی رو به طور کامل و از صفر تا صد یاد بگیرید پس خوندن گرامر تخصصی این کمک رو به شما می‌کنه.

قدم آخر به شما کمک می‌کنه به راحتی وارد مناظره و بحث بشید و علایق خودتون رو به درستی بیان کنید. اگه نیاز به سایتی دارید که جواب سوالات خودتون رو به سرعت پیدا کنید سری به اینجا بزنید.

در زندگی روزمره یادگیری زبان انگلیسی یکی از واجبات زندگی شده پس از همین امروز شروع کنید تو هر سنی که هستید تفاوتی نداره مهم خواستن شماست. ما در این مسیر به سهم خودمون به شما کمک میکنیم تا به ساده ترین شکل ممکن انگلیسی رو یاد بگیرید، برای اطلاع بیشتر اینجا رو کلیک کنید.