امروزه مردم بیشتر از گذشته تمایل به یادگیری یک زبان دیگر دارند. اما روش های قدیمی یادگیری دیگه جواب نمیده و اساتیدی موفق ترند که روش های جدید تری داشته باشند! خود زبان آموز هم باید به روش های نوینی تمرین کنه! در این مقاله، ۴ روش باحال برای تمرین زبان خارجی را به شما معرفی خواهیم نمود.

چرا روش های قدیمی تمرین زبان خارجی دیگه به درد نمی‌خورن؟؟؟

اگر از بچه ها بپرسید که در آینده چه کاره خواهید شد، خیلی از آنها خواهند گفت که دوست دارند معلم بشوند. امروزه تعداد معلمان بسیار زیاد است و در حال افزایش است، به ویژه اساتید زبان خارجیچرا این اتفاق می افتد؟ از آنجایی که امروزه نیاز زیادی به زبان وجود دارد، مردم بیشتر و بیشتر به یادگیری زبان می پردازند. و خب بالطبع نیاز به اساتید زبان نیز افزایش می یابد.

اما یادگیری زبان نیاز به تمرین زیادی دارد که ما در اینجا چند روش باحال برای تمرین زبان را به شما معرفی خواهیم نمود.

حالشو ببر!

موسیقی نیروی اصلی محرک جهان است، بنابراین موسیقی می تواند به شما در یادگیری زبان کمک کند. فقط کافی است چند قطعه موسیقی که به آن علاقه دارید و در سطح شما هستند را انتخاب کنید و از گوش دادن به آن لذت ببرید.

موسیقی می تواند یک روش موثر یادگیری باشد، به ویژه به خاطر آزادی ادبی آن! زیرا شما در آهنگ ها اصطلاحاتی را می شنوید که شاید هیچ وثت در کتاب های زبان پیدا نشوند. پس تا می توانید به موسیقی گوش دهد.

دادن به یک آهنگ خارجی و خواندن با آن، حتی بهتر از گوش دادن به صحبت های ساده است. چرا؟ از آنجا که موسیقی جذاب و سرگرم کننده است و هرجایی می توانید آن را انجام دهید و از کار خود لذت ببرید.

تمرین زبان خارجی

 کنترل رو بیار!

امروزه بیشتر افراد به تماشای تلویزیون معتاد شده اند و شاید خیلی از والدین از تماشای بیش از حد تلویزیون شاکی شده اند. ولی شما با اندکی تغییر می تواند این عادت به ظاهر بد را به یک روش لذت بخش یادگیری تبدیل کنید. کافی است یک کاسه بزرگ تخمه جلوی خود بگذارید و به تماشای فیلم و سریال های خارجی بپردازید. از آنجایی که تماشای فیلم و سریال برای همه افراد لذت بخش است، می توانید موضوعات و عبارات زیادی را از فیلم ها یاد بگیرید. همچنین با تکرار دیالوگ های فیلم ها می توانید لهجه خاصی از آن زبان را تمرین کنید و یک سرو گردن بالاتر از دوستانتان در کلاس های زبان باشید.

برای تماشای سریال می توانید سریال  Game of Thrones یا Vampire Diaries را ببینید. یا اینکه می توانید به تماشای سریال Friends بپردازید و کلی بخندید!

تماشای یک فیلم واقعا می تواند به تمرکز شما کمک کند، زیرا شما باید زبان را درک کنید تا بتوانید داستان فیلم را درک کنید. البته این بدان معنا نیست که شما نباید از زیرنویس استفاده کنید. زیر نویس می تواند به درک شما کمک شایانی بکند ولی مراقب باشید که به آن معتاد نشوید زیرا به جای اینکه زبان و گوش شما قوی شود، چشم های شما تقویت می شود. ?

تمرین زبان خارجی

حالا وقت بازیه!

تماشای موسیقی و فیلم واقعا می تواند یک روش عالی برای سرگرم کردن و درگیر شدن با زبان باشد، اما اگر این کار را زیاد انجام دهید، احتمالا منفعل خواهید شد. یکی دیگر از روش های یادگیری زبان، تمرین و اجرای دیالوگ های فیلم هاست. مثلا سعی کنید مانند پدرخوانده یک دیالوگ را بگویید یا طرز دیالوگ گفتن جیم کری را در فیلم Trueman Show برای دوستانتان تقلید کنید. با این کار هم کلی می خندید و هم ترغیب می شوید که بیشتر درگیر زبان بشوید.

تمرین زبان خارجی

حالا آنلاین شو!

گروه های آنلاین واقعا می توانند در فرآیند یادگیری زبان خارجی به شما کمک نمایند. این گروه ها به راحتی در رسانه های اجتماعی در حال حاضر یافت می شوند و زمانی که افراد با هم چت می کنند یعنی به صورت واقعی با هم در ارتباط اند. علاوه بر این، به شما این امکان را می دهد که افراد دیگری را غیر از همکلاسی های موسسه زبان خود را در اینستاگرام و فیسبوک پیدا کنید و با آنها دوست شوید!

تمرین زبان خارجی

تمام این روش ها ساده و قابل اجرا هستند. فقط کافی ست زبان انگلیسی را به بخشی از زندگی خودتان تبدیل کنید! روش های بیشتری هم وجود دارند که ممکن است هر فرد از آنها لذت ببرد. شما به چه روشی زبان های خارجی را تمرین می‌کنید؟