یادگیری زبانی جدید ممکن است دشوار باشد. شاید خیلی از اوقات حس می کنید که باید تسلیم شوید و از یادگیری دست بکشید، روزهای خوب و بد زیادی را تجربه می کنید و ممکن است انگیزه تان را از دست بدهید. با این حال، انجام هر کاری بالا پایین های خودش را دارد، این بخشی از ماهیت زندگی است، فقط نباید زمانی که به مشکلی برخوردید فکر تسلیم شدن به سرتان بزند.

روش های حفظ انگیزه هنگام یادگیری زبانی جدید

ما لیستی از منابع آنلاینی که به حفظ انگیزه ی شما کمک می کند، تهیه کرده ایم. نگاهی به این لیست بیاندازید. قول می دهیم که در نهایت انگیزه ی شما مانند روز اولی می شود که تصمیم به یادگیری زبانی جدید گرفتید!

تد تاک ها (سخنرانی های تد) را دنبال کنید

تماشای این ویدیوها علاوه بر کمک به یادگیری زبان جدید در افزایش انرژی و انگیزه ی شما هم بسیار تاثیرگذار هستند، پس ۵ تا ۱۵ دقیقه از زمان خود را به تماشای ویدیو های  سخنرانی های تد اختصاص دهید. در مورد هر موضوعی که به آن علاقه مندید می توانید از این ویدیوها پیدا کنید. هم چنین چندین نمونه از این ویدیو ها درباره زبان و یادگیری زبان قابل دسترسی هستند.

یادگیری زبانی جدید

مطالب وبسایت Fluent in 3 Months را مطالعه کنید

این وبسایت یکی از بهترین منابع آنلاین برای تمام کسانی که در حال یادگیری یک زبان جدید هستند، به حساب می آید. اگر سوال خاصی دارید می توانید از تیم آن ها بپرسید  و یا در وبلاگ آن ها بچرخید و مطالب انگیزشی و آموزشی آن ها را خریداری و جمع آوری کنید.

مقاله های پایگاه Medium را مطالعه کنید

این پایگاه یک پایگاه اینترنتی بی نظیر است که در آن افراد موفق داستان های انگیزشی خود را به اشتراک می گذارند. فقط کافی است عنوان یادگیری زبان را جستجو کنید و مقالات بیشماری در رابطه با آن بیابید. حتی مقاله ای روی این پایگاه می یابید که ورزش یوگا را با آموختن زبان مقایسه می کند!

یادگیری زبانی جدید

سوالات خود را درQuora مطرح کنید

گاهی اوقات ناامیدی از یادگیری زبانی جدید به این دلیل رخ می دهد که شما احساس می کنید به بن بست رسیده اید. این حالت ممکن است به این دلیل اتفاق بی افتد که یک سری نکات گرامری هستند که هنوز برای شما مبهم هستند و یا به توصیه هایی برای تقویت یک مهارت به خصوص نیاز دارید.

از سوال پرسیدن نترسید

مهم نیست که سوال شما چقدر ساده، پیچیده و یا تصادفی باشد، راحت باشید و آن را روی  این وبسایت بپرسید. اول از همه، لازم نیست که برایتان یادآوری کنیم که قدرت کار جمعی چقدر زیاد است و نکته دوم این که کاربران این وبسایت افراد باانگیزه و امید بخشی هستند که می توانند پاسخی بیش از صرفا پاسخ سوال تان در اختیار شما قرار دهند.

زبان جدید را به کار ببرید

به کاربردن زبان جدید بهترین روشی است که انگیزه شما را تقویت می کند و باعث می شود که تسلیم نشوید. فکر کنید اگر تصمیم بگیرید که تسلیم شوید علاوه بر خودتان دوستی را که با او مکالمه میکردید را هم نا امید می کنید!

یادگیری زبانی جدید

فیلم هایی را تماشا کنید و یا آهنگ هایی را گوش کنید که به آن زبان ساخته شده اند

گاهی اوقات به جای اینکه سراغ کتاب گرامر خود بروید، فقط کافی است که با فشار یک دکمه به یک موزیک به زبان جدید همراه با متن آن گوش دهید و یا به تماشای یک فیلم به آن زبان بنشینید!

خودتان را تشویق کنید

فراموش نکنید که خودتان را برای سخت کوشی تان تشویق کنید! ممکن است همین الان به این دلیل که سطح کنونی زبانتان آن سطحی که توقع داشتید نیست، احساس نا امیدی کنید اما یک لحظه مکث کنید و به این فکر کنید که تا همینجا هم خوب پیش رفته اید.

خودتان را با انجام کاری که واقعا به آن علاقه مند هستید، تشویق کنید. هم چنین می توانید نحوه ی تشویق خود را به فرایند یادگیری زبان خود ربط دهید، مثلا اگر در حال یادگیری زبان اسپانیایی هستید می توانید به یک رستوران که غذاهای اسپانیایی سرو می کند بروید.

یادگیری زبانی جدید

اهداف خود را از یادگیری زبانی جدید در جهتی مثبت هدایت کنید

به جای تمرکز بر این موضوع که باید قبل از آغاز ترم جدید زبان فرانسه ی خود را تقویت کنید و یا این که باید یاد بگیرید که زبان اسپانیایی را روان صحبت کنید، چطور است بگویید: من روی زبان اسپانیایی ام کار میکنم تا بتوانم فیلم مورد علاقه ام به این زبان را بدون زیر نویس ببینم یا زبان فرانسه ام را تقویت می کنم تا بتوانم از تعطیلاتم در جزایر فرانسه کلی لذت ببرم. حالا بهتر نیست؟ یادتان باشد که آموختن یک فرایند ذرهنی است که مستلزم یک ذهنیت درست است.

به خودتان استراحت دهید

روزهایی هستند که دلتان می خواهد به هر کاری به غیر از کار کردن روی مهارت های زبانی تان بپردازید. در این مواقع حتما گاهی به خودتان استراحت بدهید اما مراقب باشید که خیلی از اهدافتان دور نشوید. اجازه دهید مطالب جدید کمی دزر ذهنتان جا بیفتد و کمی استراحت کنید!

یادگیری زبانی جدید

سیر پیشرفتتان را ثبت کنید

بهترین راه برای ادامه دادن به فرایند یادگیری این است که برای خودتان هدف تعیین کنید و زمان هایی را که به آن هدف مشخص رسیدید، ثبت کنید. نکته ی خیلی مهم این که فراموش نکنید که هر پیروزی را صرف نظر از میزان اهمیت آن جشن بگیرید.

فراموش نکنید که یادگیری زبانی جدید به هدف و انگبزه نیاز دارد و موارد بالا شما را در طول مسیر برای رسیدن به این هدف کمک خواهند کرد. انگیزه خود را حفظ کرده و تا رسیدن به هدف با قدرت ادامه دهید.