آزمون ماک – آزمون آزمایشی آیلتس

آزمون ماک

آزمون ماک چیست؟ هر داوطلب آزمون آیلتس به خوبی از اهمیت دانستن حدود نمره خود پیش از آزمون اصلی آگاه است. بر اساس همین نمره است که داوطلب برنامه ریزی می کند و تمرینات و کلاس های خود را با در نظر داشتن همین نمره پشت سر می گذارد.

گاهی پس از دریافت این نمره، اگر دلخواه داوطلب نباشد، او برنامه ی آینده ی خود را تغییر داده و به زمانی دیگر و دیرتر موکول می کند. بسیاری از افراد از طریق همین آزمون ها به نقاط ضعف خود پی می برند و بسیاری هم برای غلبه بر این کاستی ها از این دسته آزمون ها استفاده می کنند.

برای ۲۴talk، اما، این آزمون گام نخست است. از آن جایی که در ۲۴talk آموزش شخصی سازی می شود و هر زبان آموز بسته ی آموزشی مختص خود را دریافت می کند. آگاهی از نمره، شرط اول این مسیر است. قدم بعدی پس از دانستن نمره، مشاوره تخصصی است که با توجه به نیازسنجی اولیه و هدف گذاری داوطلب و با در نظر گرفتن محدودیت های زمانی، مالی و … او انجام می شود.

راه های پیش روی داوطلبان یکی از گزینه های زیر است:

در صورت کسب نمره ی ۴ الی ۵: شرکت در دوره های PreIELTS

در صورت کسب نمره ی ۵ الی ۶: شرکت در دوره های تخصصی IELTS

در صورت کسب نمره ی ۶٫۵ به بالا: شرکت در دوره های بهبود نمره ی IELTS و رفع اشکال

از آن جایی که تدریس مهارت ها در این مرکز به صورت تفکیک شده انجام می گردد، این امکان وجود دارد که داوطلبان کلاس های خود را در سطوح متفاوتی بگذرانند؛ بدین معنی که ممکن است شخصی در مهارت Writing دوره ی Pre-IELTS و در مهارت Reading  دوره ی IELTS خود را سپری کند.

این موضوع کمک بسیاری به هدفمندتر بودن دوره و مطالب ارائه شده می کند. این امکان نیز وجود دارد که زبان آموزان، کلاسی تنها برای یکی از مهارت های مورد نیاز خود بردارند و آموزش خود را تنها در یک بخش ادامه دهند.

علاوه ­بر این امکانات، داوطلبان می­توانند در ۲۴talk آموزش­های خود را به­ صورت طبقه­ بندی ­شده دریافت کنند، به این معنی که بخش های مختلف آزمون (مانند بخش اول Writing یا بخش دوم Speaking) هر کدام بسته ی آموزشی مختص خود را دارند و در صورت نیاز داوطلبان حتی می توانند تنها یکی از این بخش ها را آموزش ببینند. برای نمونه، اگر کسی تنها در بخش دوم مهارت Writing دچار مشکل است، می تواند همین یک بخش را زیر نظر اساتید آموزشگاه بگذراند.

نحوه ی برگزاری آزمون ماک

هدف اصلی ۲۴talk همواره آسانی و دردسترس بودن آموزش با کیفیت برای همگان بوده است. در همین راستا، علاوه بر برگزاری دوره های عمومی و تخصصی، برگزاری آزمون ماک آیلتس هم به صورت مجازی و از طریق اینترنت انجام می گردد.

فرمت این آزمون شبیه آزمون Computer-delivered IELTS می باشد که در آن داوطلبین از طریق کامپیوتر و نه کاغذ و قلم سوالات را پاسخ می دهند. این بدین معنی است که تمامی بخش ها، نوع سوالات، زمان­بندی و نمره دهی همانند آزمون اصلی خواهد بود. این فرمت آزمون در حدود ۷۰ کشور مختلف برگزار می شود که البته نام ایران در این بین به چشم نمی خورد. تنها تفاوت بین آزمون ماک ۲۴talk و Computer-delivered IELTS در این است که در آزمون اصلی بخش Speaking همانند دیگر فرمت های آزمون به صورت حضوری برگزار می گردد، اما ما این بخش را هم به شکل مجازی برگزار می کنیم.

از مزیت های این نوع برگزاری آزمون می توان به سهولت در برگزاری، سرعت در ارائه نتایج، نداشتن محدودیت زمانی و مکانی و امکان برگزاری آزمون در تمامی نقاط جهان اشاره کرد.

با توجه به تعداد بالای آزمون های موجود، هر بار که داوطلب وارد سیستم آزمون دهی شود، به صورت خودکار و اتوماتیک

آزمون جدیدی پیش رویش قرار خواهد گرفت. در نتیجه نیازی به نگرانی از تکراری بودن آزمون ها نباید داشت.

انواع آزمون ماک

در ۲۴talk آزمون ماک به ۲ صورت استاندارد و تحلیلی ارائه می گردد که در نوع استاندارد،
داوطلب تنها نمره ی خود (در هر مهارت و نمره­ ی کل) را دریافت می کند و در شکل
تحلیلی، علاوه بر نمره ها (در هر مهارت و کل)، تحلیلی از عملکرد شخص در هر مهارت
هم به گونه ی زیر به او ارائه می گردد.

تحلیل های ارائه شده به تفصیل هر بخش

روند شرکت در دوره های آیلتس:

۱٫ دریافت نمره ی آزمون

الف : نمره ی آزمون ندارم: شرکت در آزمون ماک و ارائه نمره

ب : نمره ی آزمون دارم: ارائه ی نمره و رفتن به بخش

۲٫ اخذ مشاوره

در صورت ارائه ی نمره (چه آزمون آزمایشی و چه آزمون اصلی)، نیازسنجی اولیه ای صورت گرفته و با توجه به هدفگذاری داوطلب و محدودیت های وی، مشاوره ای تخصصی انجام، نوع دوره مشخص شده و راهنمایی های لازم ارائه می گردد.

۳٫ برگزاری دوره

پس از این که داوطلب از وضعیت خود آگاهی لازم را کسب کرد و مسیر خود را از طریق مشاوره شناخت، از طریق سایت اقدام به برداشتن کلاس های خود می کند.

۴٫ برگزاری آزمون های آزمایشی

در تمامی طول مسیر آموزش و در جهت سنجش بازخورد آموزش های داده شده، داوطلبان در آزمون های آزمایشی شرکت کرده تا ارزیابی لازم به عمل آید.

در تمامی راه و در تک تک گام های شما، مشاورین و تیم آموزشی مجموعه­ ی ۲۴talk برای ارائه ی هر چه بهتر خدمات و تضمین موفقیت شما، همراهتان خواهند بود.

enemad-logo