زمان تقریبی مطالعه: ۵ دقیقه

بیایید قبول کنیم که همه ما از خواندن متون خسته کننده، یادگیری لغات و گرامر خسته شده ایم. هنگام یادگیری زبان انگلیسی شما معمولا فراموش می کنید که زبان را برای استفاده روزمره فرا می گیرید. به جای این طرز فکر، باید آنچه را که واقعا می خواهید به آن برسید، تمرین کنید. برای مثال، تخصص در انواع فعالیت های زبانی در زبان مادری و یا در حین صحبت زبان های دیگر انجام دهید. در اینجا به چند نکته اشاره می کنیم که به شما در روان تر شدن صحبت و افزایش اعتماد به نفس در حین یادگیری یک زبان جدید کمک می کنند.

از هر بهانه ای برای صحبت کردن استفاده کنید.

شما باید هرچه قدر که می توانید صحبت کنید. با هرکس که میخواهد با شما صحبت کند دوستانه برخورد کرده و سعی کنید با او سر صحبت را باز کنید. این موضوع موجب اشتباهات شما در حین صحبت شود، اما باید با این مسئله کنار بیایید که قرار است اشتباه کنید. اگر از منظر درست به این مسئله نگاه کنید، این موضوع حتی می تواند سرگرم کننده نیز باشد. هرگز فراموش نکنید که اکثر مردم مایل به کمک هستند و خوشحال می شوند که با شما صحبت کنند، زیرا افراد به صحبت کردن و برقراری ارتباط علاقه دارند.

به طور جدی به دنبال دوست برای تمرین بگردید.

این فرد می تواند کسی باشد که همان زبان را مطالعه می کند. فراموش نکنید که از این صحبت ها لذت هم ببرید. اگر شما در حین صحبت کردن فقط حواستان به گرامر باشد که چگونه صحبت می کنید از صحبت کردن متنفر خواهید شد. هدف شما این است که از صحبت کردن لذت برده و لحظات خوبی داشته باشید. این لحظات خیلی بیشتر از تمرین های خسته کننده تکراری درذهن شما ماندگار خواهند بود. می توانید کلاس های آنلاین زبان که در هر موقعیتی قابل برگذاری هستند را هم در نظر داشته باشید. در این صورت استادی خواهید داشت که با شما صحبت کرده و بدون خجالت می توانید ایرادات خود را از او بپرسید.

حتما این پست را بخوانید   دلایل یادگیری زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی

فیلمهایی که قبلا دیده اید را دوباره با زبانی که در حال یادگیری هستید ببینید.

کارتون هایی که در کودکی دیدید یا فیلم هایی که دیالوگ های آن را حفظ هستید را مجددا ببینید. فیلم های دوبله شده کمی مصنوعی به نظر می آیند، اما از روش های صحبت ساده ای استفاده می کنند که به راحتی قابل درک است. همچنین، از آنجا که شما قبلا داستان و اتفاق های فیلم را می دانید، می توانید بر روی زبان فیلم تمرکز کنید.

به دنبال انجمن ها و گفتگوهای اینترنتی در مورد موضوع های مورد علاقه خود بگردید.

مردم معمولا در این فضاها به املا و دستور زبان اهمیت زیادی نمی دهند. پس این فضاها بهترین جا برای تمرین نوشتار شما است و این شانس وجود دارد که شما افرادی با علاقه های مشترک با خودتان پیدا کنید.

در یادگیری زبان انگلیسی تعهد داشته باشید.

در رویدادهای و مسابقات مربوط به زبان شرکت کنید. این تعهد به شما کمک می کند تا یک عادت یادگیری زبان خوب در خود ایجاد کنید. درست مثل عادت مسواک زدن. هنگامی که یادگیری زبان جزوی از زندگی شما شود دیگر به شما احساس غریب بودن یا ناراحتی نخواهد داد.

یک سریال تلویزیونی در زبانی که یاد میگیرید تماشا کنید.

سریال های تلویزیونی برای زبان آموزان عالی هستند زیرا شما در طول یک دوره طولانی با صحبت کردن شخصیت های مختلف آشنا میشوید که باعشث می شود شما زبان را با شخصیت تطبیق بدهید.

همه این تکنیک های زندگی باید سرگرم کننده باشند و شما را بیشتر جذب و متعهد به یادگیری زبان انگلیسی می کند. درواقع، یک سیستم “تکنیک های زندگی ” که به درستی اجرا شده می تواند راهبردی برای ایجاد عادات جدید و مثبت باشد که حتی زمانی که شما خسته یا ناامید از خود هستید کار کند. این سیستم برای یک کسب و کار ریسکی مثل یادگیری زبان انگلیسی کاملا ایده آل می باشد.

حتما این پست را بخوانید   کارگاه مهارت رایتینگ آیلتس