زمان تقریبی مطالعه: ۴ دقیقه

این روزها یادگیری زبان انگلیسی یکی از مهم ترین دغدغه های افراد شده است. بسیاری از مردم به یادگیری علاقه داشته اما وقت یا انگیزه کافی را ندارند. شاید بتوان زبان انگلیسی را خارج از فضای کلاس و در زندگی روزمره هم یاد گرفت. این نوع یادگیری نیاز به هزینه و وقت چندانی ندارد، تنها باید در عادات روزمره خود تغییراتی ایجاد کرده و یادگیری زبان انگلیسی را در آن جای دهید.

روش های یادگیری زبان انگلیسی

ساده ترین روشی که بیشتر افراد به آن روی می آورند، رفتن به کلاس های خصوصی و عمومی است. حضور در کلاس برای افراد زیادی ممکن نیست. البته کلاس های آموزش زبان آنلاین هم وجود دارند که با هزینه معقول و صرفه جویی در زمان، شرایطی مشابه کلاس حضوری را برای زبان آموز فراهم می کنند.

سبک زندگی و یادگیری زبان

همانطور که در ابتدای متن گفته شد، با کمی تغییر در سبک زندگی و اضافه کردن عادات یادگیری می توان در کنار کلاس های آنلاین و حضوری زبان انگلیسی را فرا گرفت. این روش ها هم راحت تر بوده و هم تفریح و سرگرمی محسوب می شوند، هر چند ممکن است از ابتدا همه آنها را نتوان اجرا کرد، اما به مرور می توانند جزئی از زندگی روزمره شوند.

فیلم ببینید و کتاب بخوانید.

کتاب و فیلم دیدن یکی از راه های عالی برای تقویت زبان است، البته به شرط آنکه تنها تماشاچی نباشید. به دنبال معانی کلمات بروید و جملات و کلمات جدید را دائما با خود تکرار کنید. برای خود دفترچه ای از لغات تهیه کرده و هر لغت جدیدی که می بینید را در آن درج کنید و زمانی را برای تکرار و مرور آن ها قرار دهید.

خود را در محیط قرار دهید.


اگر به کشورهای دیگر سفری داشتید، بدون نگرانی برای خود شرایطی را فراهم کرده تا مجبور شوید از دانسته های زبانی تان استفاده کنید. در مکان های مختلف مانند کافی شاپ، رستوران، موزه و غیره به مسئولین آن مکان مراجعه کرده و دلیلی برای صحبت کردن بیابید.

در شبکه های اجتماعی به دنبال منبعی برای تقویت زبان بگردید.

وبلاگ ها و صفحاتی را دنبال کنید که بر روی یادگیری تان تاثیر گذار بوده و شما را برانگیزند. صفحاتی که به آن ها علاقه دارید را دنبال کرده تا انگیزه خواندن آن را داشته باشید. شاید بتوانید در شبکه های اجتماعی افرادی هم هدف یافته و با آنها درس بخوانید و تعامل کنید.
در جامعه امروزی وبسایت ها و شبکه های اجتماعی داخلی و خارجی بستری برای یادگیری راحت تر و بهتر را فراهم کرده اند. ما هم سعی کرده ایم بهترین روش ها را در کنار اساتید با تجربه و به صورت رایگان به زبان آموزان ارائه دهیم. برای آشنایی بیشتر و یادگیری از این اساتید، در اینستاگرام، تلگرام و وبسایت ۲۴talk ما را همراهی کنید.